Korupcija na fakultetima

• Odgovora: 18
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Korupcija na fakultetima
« Odgovor #10 poslato: 16:05:54, 05.Mar.2010. »
Srećan sam što se ovakve priče rasvetljavaju...
« Najnovija izmena:: 16:02:51, 06.Apr.2012. Čarobnjak »

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
« Odgovor #11 poslato: 19:11:56, 05.Mar.2010. »
Citat
Srećan sam što se ovakve priče rasvetljavaju...
Charobnjak za predsednika  ;D
Sad malo ozbiljnosti - svi znamo da toga ima ali je jako tesko boriti se protiv toga! Svi su povezani, prosto ne znas kome da se obratis za pomoc jer postoji mogucnost da i taj neko, ko je  nadlezan, uzima deo kolaca...  (*o*)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #12 poslato: 20:20:30, 05.Mar.2010. »
S jedne strane je dobro sto je o ovome pocelo da se prica jer do skoro ni toga nije bilo, a opet ima tu puno problema o kojima treba da se pozabavi malo vise nego do sada drzava i nadlezne institucije koje se bave time, a pre svega ljudi koji hoce da se bore protiv korupcije a takve treba naci.

Sto je jos zabrinjavajuce je korupcija na zdravstvenim fakultetima, ljudi koji treba da lece jednog dana a ko zna kako su stigli do diplome i koliko znanja imaju. :(
« Najnovija izmena:: 21:15:56, 05.Mar.2010. elenica »

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #13 poslato: 11:30:56, 06.Mar.2010. »
Sad malo ozbiljnosti - svi znamo da toga ima ali je jako tesko boriti se protiv toga! Svi su povezani, prosto ne znas kome da se obratis za pomoc jer postoji mogucnost da i taj neko, ko je  nadlezan, uzima deo kolaca...  (*o*)
Nale, vidiš da ima onih i koji bi priznali.

Sto je jos zabrinjavajuce je korupcija na zdravstvenim fakultetima, ljudi koji treba da lece jednog dana a ko zna kako su stigli do diplome i koliko znanja imaju. :(
Slažem se.
Nego i drugi fakulteti su bitni. Zamisli sudija koji donese pogrešnu presudu ili inženjer koji projektuje most...  itd.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #14 poslato: 12:37:03, 06.Mar.2010. »
Nego i drugi fakulteti su bitni. Zamisli sudija koji donese pogrešnu presudu ili inženjer koji projektuje most...  itd.

Sve to stoji.

A mi mozemo samo da gledamo i slusamo sta se radi i desava i da se nerviramo...

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #15 poslato: 00:57:58, 20.Jun.2010. »
Ima naravno i to je javna tajna (medju studentima se obično zna ko sta kako koliko...) ali se vjerovatno cuti iz nekog straha ili zato sto to nekome i odgovara (lakse mi je dati pare nego danima visiti nad 500stanica  ;D )Bude i onih koji saznaju tek kad se digne prasina... (*o*)
Koliko je finansijski momenat bitan faktor jasno se vidi iz poredjenja privatnih i drzavnih fakulteta. Kod privatnih (bar kod nas) platis (vishe) i prolazis uz neko minimalno zalaganje (bolonjski proces) Koliko se nauči vrlo je diskutabilno...

Na mom faksu je bilo par slučajeva za koje znam iz priča kolega a nisu objelodanjeni ali bilo je raznih drugih aferica (tuča prof i studenata koja je prosla neslavno a trenutno se istrazuje sl. falsifikovanja ocjena od strane samog dekana).Jako puno ima i nepotizma.

A mi mozemo samo da gledamo i slusamo sta se radi i desava i da se nerviramo...

:) ja sam vishe za neko preuzimanje inicijative. Ali kod nas se studenti tesko organizuju na neke akcije. ;D
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #16 poslato: 13:26:42, 20.Jun.2010. »
ja sam vishe za neko preuzimanje inicijative. Ali kod nas se studenti tesko organizuju na neke akcije.

To, narcisu za studenta prorektora univerziteta u Srbiji i Crnoj Gori  ;D
Salu na stranu, nego sto su tu upetljani mnogi "jaci" od nas studenata  :P tesko bi to islo

Ne znam, na ovom mom meni zaista deluje da toga ima u minimalnoj meri, mada su mi drugariice pre govorile da sam naivna i da se to samo dobro zataskava, mada i dalje stojim iza toga da i ako toga ima nema puno, makar na mom fakultetu...  (*o*)
« Najnovija izmena:: 14:20:58, 20.Jun.2010. elenica »

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #17 poslato: 16:30:38, 20.Jun.2010. »
He he e kad je na nivou Srbije i Crne gore - prihvatam  ;D

Ne znam, na ovom mom meni zaista deluje da toga ima u minimalnoj meri, mada su mi drugariice pre govorile da sam naivna i da se to samo dobro zataskava, mada i dalje stojim iza toga da i ako toga ima nema puno, makar na mom fakultetu...  (*o*)
Hvala bogu da je tako. Kod nas vishe nepotizma nego korupcije. Lično nisam za neko izivljavanje nad studentima ali za autoritativnost jesam   :-*
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #18 poslato: 19:04:24, 04.Apr.2012. »
Mislim da ce ovoga biti dok god se ne uvede disciplinska odgovornost profesora ali naravno uz kazne shodno ilegalnim radnjama (imam osecaj da oni vecinu profana puste posle svega da opet rade po fakultetima, kontrole i nadzora nad ovim na zalost nema).Mislim da su cak i studenti neke akcije po tim pitanjima hteli da sprovode ali naravno i oni su sami svesni da su neke stvari teze za realizaciju

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000