Zubi u trudnoći ?

• Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Zubi u trudnoći ?
« poslato: 11:56:13, 09.Jun.2009. »
Često sam čula da žene imaju porobleme sa zubima i razna iskustva što tokom trudnoće, što nakon trudnoće. Ja lično nisam imala taj problem, zubi su mi bili zdravi i bez i jedne promene. Kakva su Vaša iskustva? Savet?

Da li se u trudnoći menja kvalitet zuba?  :D
- Zubi se u trudnoći ne menjaju, njihova struktura ostaje ista. Ne postoji nikakva dekalcifikacija (gubljenje kalcijuma), kako buduće majke često misle da im se dešava. Ipak, do stomatoloških problema tokom graviditeta dolazi zbog dejstva hormona na sastav gingive, odnosno mekog tkiva. To je prvi simptom, takozvani gravidni gingivitis, što je normalna fiziološka pojava u trudnoći, a nastaje usled izmenjenog hormonskog statusa.

Izvor
« Najnovija izmena:: 12:14:11, 09.Jun.2009. lilka »

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Zubi u trudnoći ?
« Odgovor #1 poslato: 12:28:49, 09.Jun.2009. »
Na sreću, pa nisam imala problema sa zubima [iako već 10tak i više godina ovako vodim borbu sa njima, kvarovi, lomovi i sl.]
Najverovatnije zbog šumeći vitamina koje sam puno pila i koji su mi pomogli da održim jak imunitet.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000