Romantika?

• Odgovora: 9

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže okica

• **
  • 124
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Romantika?
« poslato: 02:22:31, 24.Dec.2008. »
Postoji li danas romantika po vasem misljenu?Neki se smeju romantici a po meni je to nepostovanje druge osobe koja zeli da iskaze svoja osecanja,a samim tim moze znaciti i nedostatak pravih reci te osobe.Pa iskazivanjem nepaznje i smejanjem zeli da skrene paznju sa svoje neizgradjene maste i smisla za romantiku.Naravno nismo svi romanticni ali nemojmo dozvoliti da ona izcezne.Mislim da trebamo mi koji nismo toliko romanticni da naucimo da primamo tu paznju i ljubav ali da pruzamo isto toliko samo na neki drugi nacin...
« Najnovija izmena:: 17:16:07, 13.Feb.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Pol: Muško
  • Mens sana in corpore sano
Odg: romantika?
« Odgovor #1 poslato: 00:52:22, 08.Jan.2009. »
Šta je muškarcima romantično?
   Većina će se muškaraca sigurno zgroziti na pomisao o romantici. Pa ipak, iako se za muškarce smatra da su apsolutno neromantični i romantika im je nemuževna, činjenica je da mnogi od njih znaju biti itekako romantični.Svoju romantičnu stranu muškarci pokazuju drugačije od žena, pa pogledajmo šta to oni smatraju romantičnim...

Komplimenti

Najbrži put do muškarčevog srca je kroz njegov ego. Kažete li mu da je seksi ili pohvalite nešto vezano uz njegove veštine i sposobnosti, imate ga. Pohvale na temu inteligencije, upućenosti u neko područje, hvaljenje njegove spretnosti - samo mu dajte do znanja i vaš je.

Pažljivo birani pokloni

Nije važno koliko ćete love izbrojati, računa se vaš trud i činjenica da ste prokljuvili šta on zapravo voli. Ako je stripofil i fali mu neki od prvih brojeva njegovog omiljenog stripa, kupovina istog biće definitivno vaš konačni ’’udarac’’. Zaključak – dok su ženama romantični nežni dodiri, muškarci padaju na praktičnost.

Vi, u njegovoj košulji

O, da. Mnogi će to smatrati izuzetno romantičnim. Drugog jutra na doručak dođite odeveni samo u njegovu košulju. I to je dovoljno. Muškarci će samo reći: ’’To je romantično!’’ Zašto? Ko bi to znao? Valjda je opet ego u pitanju.

Smisao za humor

Mnogi će se složiti sa činjenicom – ne mogu li se sa njom dobro nasmejati, to neće ići. Nažalost, ovu veštinu nije lako naučiti. Tu se jednostavno morate podudarati. Ali ne očajavajte. Vašem izabraniku humor možda nije presudan.

Uspomene

Nijedan muškarac ne bi priznao da mu je najromantičnije to što njegova devojka nosi njegovu sliku u novčaniku. Ali istina je ponekad škakljiva. Osim slika, muškarci mogu padati i na sitne predmete koje ste sačuvali s nekog vašeg zajedničkog putovanja, žurke ili prvog susreta.

Ludi izlazak udvoje

Ne, to nije romantična večera, već naprotiv – to je odlazak na koncert ili party nakon kojeg ćete zajedno trčati na zadnji bus i gladni podeliti burek. Otprati li vas do kućnih vrata i pozdravi poljupcem za laku noć – to će biti više od romantike (barem za njegove pojmove).

Pogled s vrha zgrade

Jednom mi je jedan prijatelj rekao da mu ništa bolje (tada je verovatno  mislio - romantičnije) u životu nije bilo od večeri s devojkom provedene na vrhu najviše zgrade u gradu. ’’Ispred nas je odličan pogled na grad. Imali smo ga na dlanu i sve se naspram nas činilo tako malim.’’ U zaključku se skriva tajna – muškarci su slabi na veličinu. U bilo kojem smislu te reči.

Iznenađenja

I to ona koja pucaju ravno u sred njegove intime. Pripremite li mu samo vaše intimno poslepodne i time ga iznenadite odmah nakon povratka s posla – kupili ste ga. Doručak u krevet, seks u njemu neverovatno  vreme (rano poslepodne, rano ujutro), pa čak i zajednička kupka mali su testovi njegove mekosti. Nakon jednog od njih točno ćete znati koju crtu smete preći, a da ne zađete u zonu 'cmizdravo', 'mekušasto' i slično.
   Izvor

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 17:35:26, 19.Jan.2009. »
Ja mislim da sam romanticna  ;D  i tkdj. znam da mi to cesto ide na stetu... (u danasnjem svetu "kocijasa") :S Smatram da se biti romantican najpre ogleda u nacinu razmisljanja a ne u postupcima, i romantika kod partnera se spoznaje tek kada se dobro upoznaju...

*

Van mreže Tranzitna_Venera

• **
  • 142
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 14:49:21, 20.Jan.2009. »
ja nijesam romantichna...i ista mi je ljigava..uz patetiku...
Shto jedete g0*na kad je hamburger euro?
moja natalna karta

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 19:24:47, 20.Jan.2009. »
ja nijesam romantichna...i ista mi je ljigava..uz patetiku...

Romantika nema nikakve veze sa patetikom

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #5 poslato: 00:35:49, 05.Feb.2009. »
ja sam nepopravljivi romatik ali u pozitivnom smislu :)

i dosta sam se pronasla u ''muskoj romantici'' jer aham cudna sam...imam neke svoje stavove o romatici :) nije sve romanticno ono sto se smatra da jeste, vec ono sto ga vi i partner cinite 8)
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže novosadjanka

• **
  • 136
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 08:58:58, 11.Feb.2009. »
romantično je kada kažeš da ga ne želiš a goriš od želje za njim
za mene ti je ljubav zabranjeni grad
a mnogo sam ih brate ja srušila do sad ....

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Romantika?
« Odgovor #7 poslato: 17:17:41, 13.Feb.2009. »
Malo romantike

Nije prava romantika zaista iščezla, ali je činjenica da je u moderno doba, kada su sve tehnologije razvijene gotovo do savršenstva, kuckanje na prozor svoje drage s ružom u ruci i pisanje mirišljavih pisama kod mlađih generacija potpuni demode. Iako zaljubljeni ne bi trebalo da oskudevaju u inspiraciji kada su romantične poruke i pokloni u pitanju, izgleda da je situacija baš takva u današnjem svetu. Srećna okolnost je to što ipak postoje načini da se pokaže malo romantike, samo je pitanje želje da li će se to zaista i dogoditi. Ako ne možete da budete zajedno, veoma praktično i simpatično može biti slanje poklona i sveća na adresu.

Ljubavne izjave, naravno, mogu da budu raznih vrsta, a u slučaju da ste zaboravili kako izgleda kada se pismo ubacuje u poštansko sanduče, Internet je vaš saveznik, jer za svega nekoliko sekundi možete svoju voljenu osobu zatrpati porukama ljubavnog sadržaja. Telefoniranje je takođe rešenje, ali samo ukoliko imate baš odličan izgovor da ne možete da se vidite s voljenom osobom. Što se tiče SMS poruka, i one dolaze u obzir, ali zbog njihove relativno niske cene i frekventnosti, potrebno je da poruka zaista bude originalna, da ih bude neuporedivo više ili da se njom samo da nagoveštaj onoga što će se dogoditi kasnije. Pored ljubavnih poruka, koje su praktično nezamenjive (u bilo kom formatu), mogu da se razmenjuju i slatkiši, cveće i sitni pokloni.

Ruže, simbol ljubavi i opraštanja, takođe su dobre. Bele se poklanjaju kao dokaz istinske, nežne ljubavi, dok su crvene odraz velike strasti. Žute ruže ostavite za prijatelje. Mnogi parovi se odlučuju da neko vreme provedu na izletu ili vikendu u nekom turističkom mestu, a ponude umeju da budu i povoljne. U eri savremenih tehnologija, dama koja pored sebe ima modernog muškarca koji drži do sebe (a i do tehnologije) neće pogrešiti ako mu zauzvrat pokloni digitalni novčanik.

Krstarica

*

Van mreže *Baby*

• **
  • 380
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 23:43:59, 20.Apr.2009. »
Volim romantiku i može se reći da je moje drugo ime Romantika.
Do sada nisam imala priliku da osjetim romantiku u onolikoj mjeri koja mi odgovara.
Ne može se reći da je romantika iščezla...jednostavno neki ljudi ne znaju da pokažu svoja osjećanja prema drugima,ma koliko se trudili.
Zato neki misle da je romantike ima u manjoj mjeri.
Ali gdje god se okrenemo vidimo bar malo romantike.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #9 poslato: 16:44:07, 08.Jun.2009. »
Jeste li romanticni? Sta podrazumevate pod romanticnim gestom a sta vam ne dopire do srca jer je, po vasem misljenju, patetika?

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000