Sedam i po godina tuge--Sade Sati..

• Odgovora: 19
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže jupiter u raku

• **
  • 285
  • 1
  • Pol: Žensko
  • volim Paris
Sedam i po godina tuge--Sade Sati..
« poslato: 19:03:11, 22.Maj.2009. »
periode tuge,plakanja,raznih teškoća,ali i velikih, vrlo važnih događaja u našem životu, nam donosi tranzitni Saturn...veliki učitelj i njegov prelazak preko natalnog Meseca...ali kako...

ovaj sedmoipogodišnji period počinje, kada tranzitni Saturn uđe u znak, koji se nalazi ispred znaka u kome se nalazi naš natalni Mesec,najintenzivniji je, dok tranzitira znakom u kome je natalni Mesec,a završava se kada tranzitni Saturn napusti znak, koji se nalazi posle znaka u kojem je naš natalni Mesec..
pošto Saturn u jednom znaku boravi oko dve i po godine... njegov prolazak kroz tri znaka traje ukupno sedam i po godina...

ovaj period se javlja dva do tri puta u toku života...u prvom periodu nam obično odnosi naše bake i dede...u drugom roditelje, a u trećem i nas same..
naziv-Sade Sati, za ovaj period je iz Đotiša,a oni upotrebljavaju sideralni horoskop,u kojem je Sunce pomereno za 23 stepena unazad,i ostale planete, u odnosu na tropski horoskop, koji se upotrebljava u zapadnoj Astrologiji.... pa bi to eventualno trebalo uzeti u obzir kod analize ovog tranzita Saturna....interesuje me vaše mišljenje o ovome...
naravno,i bilo bi interesantno da iznesete vaša zapažanja,kako se ovaj tranzit odrazio kod vas i ako imate još nešto da dodate, ili ispravite..

nikad ne reci nikad

*

Van mreže ivancica11

• *
  • 27
  • 0
Odg: Sedam i po godina tuge--Sade Sati..
« Odgovor #1 poslato: 23:27:54, 18.Avg.2009. »
Ne znam da li sam dobro uradila i da li je proracun tacan ali ja sam ovaj proracun napravila na ovom sajtu :
http://www.ganeshaspeaks.com/freehoroscopes/sadesati.jsp

I istini za volju bas su omasiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  u periodima koje su oni pokazali nista lose se nije desilo a u periodima koje nisu naznacili , najveca tragedija u mom zivotu. Zato nesto i nemam volje previse ulaziti u Vedic chart iako sam nabavila Kepler i preko njega je prilicno lako koristenje tih opcija...
Lunjo, sad cu ti reci i vise nikom i vise nikad......

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 13:37:56, 02.Dec.2009. »
Prema bas ovom sajtu,moji Sade-Sati su poceli daleke 1993,i trajali su do kraja 2000...Ne znam kako se nekome ispoljava efekat Sade-Sata,ali mogu reci da je zaista period moje srednje skole protekao u mojoj velikoj nesigurnosti,i ne bas nesto velikom provodu,mada se to moze pripisati i pubertetu.Ako gledam ceo period,meni je ustvari kraj sedam godina tuge bila kulminacija,kada su mi stvarno umirali najdrazi i kad je tuge bilo vise od podnosljivog...

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #3 poslato: 14:47:39, 04.Mar.2012. »
Izvor : http://dnevnikjednogastrologa.blogspot.com/2011/05/sade-sati-ucitelj-saturn.html

Sade Sati ~ Učitelj Saturn
Pitala me jednom prijateljica šta mislim o Sade Satima, posebno o III fazi Sade Sata...Ja joj odgovorih ovako :

"Znaš kako, ja sam trenutno u III fazi Sade Sata za koju se veruje da je najteža. I zaista jeste... težeg perioda skoro da nije bilo u mom životu.

Faze Sade Sati ~ šta je to u stvari?

Ja to gledam ovako ~ borba dobra i zla ~ Saturn donosi sudbinu, karmu, čistilište naše duše, odradjivanje zadataka iz prošlog života.

U I fazi Sade Sata čovek je na početku strašnog Puta otkrivanja sopstvenih mana, slabosti, strahova, beži najčešće od njih, nema ili volje ili hrabrosti da se izbori sa njima. Teška je ovo faza, strašan period kad čovek saznaje da je od krvi i mesa, da nije besmrtan, dobija puno loših vesti, tužni dogadjaji redjaju se jedan za drugim, zle sudbe kreću da mu se dešavaju u ovom periodu. Čovek je uplašen "pa šta se to sad dešava, odkud sad ova tuga, bol, gubici?" a Saturn mu odgovara "Došlo je Vreme za preobražaj". Uplašeni čovek se sakriva, uplašeno drhti i plače "ja neću promenu i neću da mi ti pomažeš, ti si strog i strašan, ja ću to sam, na svoj način, polako i sigurnim putem, ovaj Put koji ti nudiš je strašan, ne vidim mu kraj, ne znam šta me čeka, neću to... beži od mene" i Saturn se tiho sklanja na trenutak koji čoveku deluje kao večnost... kreće retrogradnim putem unazad, a u stvari sve vreme je tu...

Onda stiže II faza Sade Sata... čovek počinje da shvata da će zlo pobediti ako ne počne da se bori, pa dolazi do iskušenja, hodanja po vatri, spavanja na ekserima, nošenjem bodljikavog venca na glavi, prelazak Golgote i Danteovog Pakla... moli Satuna da mu da strpljenje, pokornost, zdrav i hladan razum, logiku, odgovornost, samokontrolu, organizovanost, koncentraciju... Saturn polako na kašičicu, kap po kap, daje čoveku mrvu mudrosti i čistote... od vere i volje samog čoveka će zavisiti ovog puta kako i na koji način će ući u III fazu Sade Sata koji je najteži (da ne kažem najgori)

... jer ... to je poslednji trzaj zla (i svega lošeg u čoveku koje upravo taj Saturn treba da izbaci iz čoveka i da ga uništi) To vam je kao poslednji samrtni ropac škorpiona, koji iako umire će pokušati da napadne protivnika... tako i III faza Sade Sata je najteže... čovek je već na ivici snaga, strpljenja, na ivici zdravlja i normalnog razuma, sumnja u sve, preispituje, ali ako uspe da na smiren način ispoštuje promene i kataklizme koje mu donosi ova faza, da ispoštuje i prihvati strašnog Saturna koji kroz tamu ga vodi ka svetlu, onda će ga Vremenski Sudija nagraditi najvećom nagradom... smirenošću, produhovljenošću, pa i samim prosvetljenjem... ako ne... onda se čeka naredni uticaji tr. Saturna koji ni malo nisu ni naivni ni laki, jer čovek sa sobom ne samo što nosi nove karmičke / sudbinske zadatke, već vucara i ove stare, nerešene, pa se spotiče, pada, krivi sve i svakoga, Nebo, Zvezde, Sunce... a tek na kraju spiska i samog sebe...

... a Učitelj Saturn sve to gleda i zapisuje u Knjigu Sudbine i dodaje + i - na svaki čovekov korak, misao, postupak... pa ondak posle 29 godina opet kuca na vrata istog čoveka u nadi da je ovaj za to vreme nešto i naučio..."

... eto šta misli neko ko je u III fazi Sade Sata o tome...

p.s.

Najlakši način da znate da li ste u periodu Sadi Sata je : pogledajte gde se nalazi tranzitni Saturn ~ znak pre znaka u kojem je vaš natalni Mesec, u istom znaku sa vašim natalnim Mesecom ili pak u znaku posle znaka od vašeg natalnog Meseca ~ primer :

~ natalni Mesec 13° Device :

I faza Sadi Sata : tr. Saturn u Lavu
II faza Sadi Sata : tr. Saturn u Devici
III faza Sadi Sata : tr. Saturn u Vagi
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #4 poslato: 02:59:24, 27.Jul.2012. »
Kukuuuuu
Mjesec mi je u Vagi znaci II. faza.
Kad ode u Skorpiju bice III.  ::)

A kako se gleda brak kroz Sade Sate??

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #5 poslato: 20:53:18, 27.Jul.2012. »
Kukuuuuu
Mjesec mi je u Vagi znaci II. faza.
Kad ode u Skorpiju bice III.  ::)

A kako se gleda brak kroz Sade Sate??

Ako se posmatra čart trenutka sklapanja braka, ondak je tumačenje Sadi Sata isti kao da je osoba u pitanju. Ista je priča ako se gleda Dejvison nekog bračnog para :)

Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #6 poslato: 01:28:10, 28.Jul.2012. »
Kako to mislis Smisonja?
Koji aspekti se gledaju najvise?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #7 poslato: 19:12:34, 28.Jul.2012. »
     Pa klasično se tumači taj prelazak Saturna preko Meseca iz tog ili Dejvisona tog bračnog para ili pak čarta koji je odradjen za trenutak sklapanja braka (isto kao da je u pitanju čart neke druge osobe) A aspekti su takodje, klasični, Ptolomejevi :)

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 20:39:12, 28.Jul.2012. »
I see!
 Pitam jer mi je jedan Vedski rekao da cu da upoznam muza iduce godine ali ne znam u sta je gledao. Meni trenutno sad Sa tranzitira nataln Mjesec. Sigurno se nalupao gluposti samo da mi uzme pare :-(((((

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #9 poslato: 20:03:22, 31.Jul.2012. »
     Ček, ček... ipak je period retro Merkura, pa je moguća zabuna... ti pitaš kakve veze imaju Sadi Sati i sam Saturn u natalu vezano za brak? Ja sam te razumela da pitaš generalno kada se posmatraju Dejvison ili čart venčanja na koji način utiče tr. Saturna i Sadi Sati  :D

To što ti je taj Djotišiji rekao ni malo ne mora da bude pogrešno, s obzirom da se Djotiš drastično razlikuje u tumačenju predikcija za razliku od Zapadne astrologije ;)  Jer kod njih je malo drugačija podela planeta po vladarstvima što se tiče samih polja u natalu :)

Sam Sadi Sati period može za osobu da bude period promena, što dobrih, što loših, samim tim, ako je aktivirana grupa 1-5-7-10 uz taj Mesec i Saturn koji prelazi preko njega, moguće je da ti u narednom periodu stoji promena društvenog statusa, tj ulazak u ozbiljnu vezu, pa i sam brak (ali to ne može samo iz ove postavke Saturna / Meseca da se vidi naravno, tu moraju i još neki preduslovi što se tiče direkcija, progresija, tranzita itd. da se poklope da bi se situacija i desila)  8)

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000