Sedam i po godina tuge--Sade Sati..

• Odgovora: 19
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Sedam i po godina tuge--Sade Sati..
« Odgovor #10 poslato: 17:59:44, 01.Avg.2012. »
Ah, vidim gdje smo se "mimoisle". Gledala sam na Sade Sate vise iz perspektive Djotisa nego tradicionalne astrologije. Bilo mi je interesantno da par ljudi za koje znam da prolaze kroz ovu fazu trebaju navodno da upoznaju "sudjenika" u ovom periodu. Nije mi bilo jasno koji se aspekti gledaju u Djotisu za takvo nesto. Svi tradicionalni astrolozi s kojima sam radila su izbjegavali da konstatuju stvari tipa: e ove i ove godine ce sigurno da ti se desi to i to dok ovi Vedski s velikim samopouzdanjem daju takve izjave i garantuju veliku preciznost.

Kad vec pominjes retro Merkur, ja ga imam i natalno u 9.  Vladar mi je 5. polja a ko-vladar 7. Uskoro ce da mi tranzitira 7. zajedno sa Suncem koje je glavni vladar moje 7. pa se pitam sta bi moglo da se desi u tom periodu. Vidim ja da sam malo "rastrkana" ovih dana.

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #11 poslato: 08:43:04, 05.Avg.2012. »
     Što se tiče Djotiša, oni posmatraju sve kroz planetarne periode, tj Maha Daša, Antar Daša i sve ostale Daše (Maha je Glavna, Daša je period, Antar je druga po redu, pa je to Glavni Period, pod period, itd... oni su u stanju da dodju do mikro-pod-perioda koji obuhvata nekoliko minuta u toku dana natusa...) i u odnosu na te kombinacije planeta (što kao vladara polja, što kroz njihovu osnovnu simboliku) izvode zaključke i daju tumačenje (neki put, to čak i nema veze sa Sadi Satima)  :)

A što se tiče retro Merkura  :D  imam ga i ja u natalu (vl. 9-12 pa na ASC) tako da je i meni ovoh par dana dosta konfuzno u glavi 8)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #12 poslato: 10:18:35, 05.Avg.2012. »
E blago meni, te tri faze mi tek predstoje. Mjesec mi u jarcu, tako da ce prva faza Sade zapoceti kad Saturn udje u strijelca za otprilike tri godine. Taman sam prezivjela Sa tranzit preko Ma i Ve, a sad me ceka njegov povratak preko stelijuma u skorpiji, i tu nije kraj mukama, do 40. me nece pustati. Al dobro, kako svi, tako ja!

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #13 poslato: 15:14:29, 05.Avg.2012. »
     Što se tiče Djotiša, oni posmatraju sve kroz planetarne periode, tj Maha Daša, Antar Daša i sve ostale Daše (Maha je Glavna, Daša je period, Antar je druga po redu, pa je to Glavni Period, pod period, itd... oni su u stanju da dodju do mikro-pod-perioda koji obuhvata nekoliko minuta u toku dana natusa...) i u odnosu na te kombinacije planeta (što kao vladara polja, što kroz njihovu osnovnu simboliku) izvode zaključke i daju tumačenje (neki put, to čak i nema veze sa Sadi Satima)  :)

A što se tiče retro Merkura  :D  imam ga i ja u natalu (vl. 9-12 pa na ASC) tako da je i meni ovoh par dana dosta konfuzno u glavi 8)
Hvala za objasjenje  (e*e)
Sad ima dosta vise smisla. Samo da te pitam, vjerujes li u nosanje i efekat tog Vedskog dragog kamenja. Meni su rekli kao Venera mi malo slaba pa da nosim neki prsten s odredjenim dragim kamenjem  da je ojacam. Ako je sudjeno nesto onda je sudjeno. Kakve veze ima drago kamenje s tim i sa planetarnim uticajem?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #14 poslato: 19:32:45, 05.Avg.2012. »
     Pa po pravilu, svaki dragi kamen ima kao i kristali svoje zračenje. Ako se pažljivo odabere i vodi računa o njegovom čišćenju i punjenju energijom (solarna, lunarna...) ondak može da dovede u red i samu energiju osobe, pa tako i da "probudi" delovanje planeta iz natala  :)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #15 poslato: 19:35:18, 05.Avg.2012. »
E blago meni, te tri faze mi tek predstoje. Mjesec mi u jarcu, tako da ce prva faza Sade zapoceti kad Saturn udje u strijelca za otprilike tri godine. Taman sam prezivjela Sa tranzit preko Ma i Ve, a sad me ceka njegov povratak preko stelijuma u skorpiji, i tu nije kraj mukama, do 40. me nece pustati. Al dobro, kako svi, tako ja!

Znaš kako, s obzirom da si pregrmela tr. Saturn preko nat. Marsa i Venere, zasigurno će ti prelazak u Sadi Sate biti na neki način olakšan (govorim iz ličnog iskustva) a i sam Mesec ti je pod njegovom (stalnom) vladavinom, pa samim tim tebi Saturn i ne može putno toga lošeg da uradi  8) Tranzit Saturna ni malo ne mora da bude težak, ako je osoba spremna da uči na sopstvenim (pa i tudjim) greškama i ako je spremna da prihvati činjenicu da neke stvari jednostavno moraju da se dese, neke da propadnu, da bi se pojavile na njihovom mestu nove (bolje) mogućnosti i opcije (a koliko vidim, ti si već 50% spremna  ;) )

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #16 poslato: 20:16:16, 05.Avg.2012. »
Uhhh meni Saturn ovog mjeseca sjeda na Natalni Mjesec pa onda na Mars. Budi Bog sa mnom! Vec sam upola skrenula s pameti.
A pitala sam te za to drago kamenje jer mi je taj Vedski preporucio bijeli topaz i jos neki pooja ritual da uradim kod njiih pa da neutralisem neke malefike. Ja mislila to je samo izvlacenje para kad vidi stvarno ima i to.

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • 34
« Odgovor #17 poslato: 20:34:18, 05.Avg.2012. »
Hvala ti, zvuci dobro biti pola spreman. Ja sam ipak Saturnovo dijete, njegov dobar djak, zivim mirno po njegovim pravilima, Mo u jarcu, a Sa u sco120Asc, tako da me sprema prof. Sa cijeli zivot za njegove zamisli i ciljeve;-).

*

Van mreže Melanija

• **
  • 117
  • 7
« Odgovor #18 poslato: 09:04:23, 01.Okt.2013. »
Koja faza sade sati bi trebalo da je najteza? Meni se cini da je ona kad Sa ide preko Mo. Barem je meni bila.
Sada sam u trecoj fazi ali cim se zavrsi i treca sledi mi Saturnov povratak. Pa ja do 30.-e ima da sazvacem sve lekcije  ;D  :-[

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #19 poslato: 06:54:22, 03.Maj.2014. »
Koja faza sade sati bi trebalo da je najteza? Meni se cini da je ona kad Sa ide preko Mo. Barem je meni bila.
Sada sam u trecoj fazi ali cim se zavrsi i treca sledi mi Saturnov povratak. Pa ja do 30.-e ima da sazvacem sve lekcije  ;D  :-[
hahaha isto i dobro je što je tako, do 30 da preživim sva moguća sranja pa da teram dalje  ;D
meni je najteža bila prva faza Sade satija, ova druga je nekako kao da kupim kajmak, sve dolazi na svoje, Sa će sad po drugi put preko Mo da mi pređe, kažu da je tad najgori, videćemo baš  ;D posle još jednom da ga pregazi i izađe iz škorpije...
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000