Test intolerancije na hranu

• Odgovora: 29
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Test intolerancije na hranu
« poslato: 23:59:21, 18.Maj.2009. »
Da li ste culi za ovaj test i ako ste ga radili,kakva su vam iskustva?Inace hrana koja je dozvoljena,moze se jesti u neogranicenim kolicinama,i pri tom,cesto se radi o visoko kalorijskim namernicama,a opet dolazi do znacajnog gubitka kilograma.Moram reci da sam i sama na ovom rezimu i za sada sam prezadovljna,jer sam mnoge zdravstvene probleme resila i ubuduce nameravam tako da se hranim.Ko se odlucuje za mezoterapiju,mora znati da mu treba ovaj test kao dopuna tretmanima,kako bi rezultati bili optimalni.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Test intolerancije na hranu
« Odgovor #1 poslato: 00:03:54, 19.Maj.2009. »
Što je intolerancija na hranu?
Često se alergija na hranu poistovjećuje s intolerancijom, međutim, prava alergija na hranu je puno rjeđa i ima je oko 8 % djece i 4 % odraslih.

Alergija je brza reakcija imunološkog sustava na neke proteine iz hrane i može se potvrditi laboratorijskim testiranjem. Intolerancije su češće, jačina reakcije ovisi o dozi, reakcija se može javiti na aditive ili prirodno prisutne tvari iz hrani, a simptomi su brojni i često zbunjujući. Laboratorijskog testa u pravilu nema, pa Howard Dengate, suosnivač Network-a Food Intolerance najboljom dijagnozom smatra eliminacijsku dijetu: kreće se s hranom s niskom razinom slicilata, amina i bez oko 50 aditiva koji bi mogli stvarati probleme. Zatim se u prehranu uvodi jedna po jedna sumnjiva namirnica.

Zanimljivo je da potrošači povezuju ono što su pojeli sa svojim trenutnim simptomima jedino ako se reakcija javi unutar pola sata nakon jela. Kod alergije na npr. kikiriki, simptomi se javljaju odmah, dok se kod intolerancije mogu pojaviti nakon nekoliko sati ili čak dana. Simptomi intolerancije na hranu se mogu svrstati u 5 kategorija:

1. osip, ekcem i druge promjene na koži
2. problemi s gornjim dišnim putevima, astma, česte prehlade i infekcije uha
3. nadutost, trbobolja, zatvor, proljev
4. glavobolje
5. problemi sa spavanjem, koncentracijom, depresija

Sve veću zabrinutost potrošača oko toga što sve hrana koju jedemo sadrži potvrđuju i rezultati agencije Mintel: tržište hrane bez glutena, bez laktoze i druge bez hrane se od 2000. godine u Velikoj Britaniji povećalo za preko 300 %.

Izvor: FOODnavigator

Ima i ovo Link 1 intolerancija
« Najnovija izmena:: 00:06:14, 19.Maj.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 00:16:14, 19.Maj.2009. »
Koje sve probleme može izazvati?
Simptomi intolerancije na hranu su vrlo raznoliki, a mogu se podijeliti u nekoliko grupa: gastrointestinalne tegobe (nadutost, grčevi u crijevima, zatvor, prolijevaste stolice, bolovi u želucu); dermatološke ( akne, ekcemi, svrbež, psorijaza); psihološke (tjeskoba, anksioznost, depresija i hiperaktivnost kod djece); neurološke (glavobolja, migrena, vrtoglavica, omaglica); respiratorne (astma, rinitis); ukočenost i bol u zglobovima i mišićima, porast tjelesne težine i drugi rjeđi simptomi.

Zašto se debljamo kad jedemo namirnice koje nam ne odgovaraju?
Kod debljih osoba koje ne reagiraju na uobičajene tretmane mršavljenja, smanjenje tjelesne težine postignuto je eliminacijom iz prehrane onih namirnica na koje je utvrđena visoka osjetljivost, jer njihovom eliminacijom smanjuje se koncentracija imuno kompleksa koji se talože u tkivima, uklanja se upala i posljedično tome, dolazi do izbacivanja tekućine zadržane u tkivima i smanjenja tjelesne težine. Brojne niskokalorične dijete, uz poznati jo – jo efekt kojeg intolerancija nema, nisu u mogućnosti regulirati tjelesnu težinu. Mnoge dijete uključuju i povećani unos tekućine, što uz već prisutnu intoleranciju dodatno zadržava tekućinu, a tjelesna težina raste.

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #3 poslato: 00:18:34, 19.Maj.2009. »
Ja ozbiljno planiram da odem da ovo uradim, pa cim zavrsim javljam kako sam prosla..ako neko ima iskustvo nek' deli...;)

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #4 poslato: 00:42:07, 19.Maj.2009. »
Što je nepodnošenje hrane i kako se razlikuje od alergija?
Upravo ovo pitanje objašnjava osnovnu razliku između intolerancije na hranu i alergije na hranu. Alergija se definira reakcijom imunoglobulina E (IgE)antitijela na proteine iz hrane, a manifestira se vrlo brzom pojavom simptoma. Npr. u roku 10 – 15 min nakon konzumiranja jagoda kod osoba koje su alergične na njih dolazi do pojave simptoma: osip i svrbež kože ili suženje očiju i bistar iscjedak iz nosa ili gušenje…S druge strane intolerancija na hranu definirana je pojavom imunoglobulina G (IgG) antitijela na proteine iz hrane pri čemu nema brze pojave simptoma, nego oni dugo ostaju skriveni, a njihovu pojavu osoba doživljava kao čudne, neobjašnjive senzacije koje su se odjednom počele manifestirati npr. Učestale glavobolje, depresije, nadutost, porast tjelesne težine, kočenje i bol zglobova…
Po čemu čovjek može zaključiti da mu neka hrana smeta?
Već smo naglasili da su simptomi intolerancije na hranu skriveni i dugo ne prepoznatljivi ili ih možda pacijenti zanemaruju, ali sigurno da porast tjelesne težine, pojava glavobolja nakon uzimanja čokolade, nadutost nakon konzumacije žitarica može osobu navesti da se pati od intolerancije na hranu.
Kako izbor namirnica djeluje na starenje?
Sigurno da namirnice prema kojima smo razvili intoleranciju potiču odlaganje imunih kompleksa u tkivima, dolazi do poticanja upalnih reakcija što dodatno opterećuje organizam a smanjuje se i koncentracija antioksidanata a sve su to procesi koji ubrzavaju proces starenja.
 (rzm) (rzm) (rzm)

*

Van mreže pegica

• *
  • 2
  • 0
« Odgovor #5 poslato: 21:47:35, 12.Sep.2009. »
Ja sam radila test intolerancije na hranu i skinula 18 kg.Od sveg srca svima predlazem da to urade jer bi mnogo manje bilo metabolickih bolesti i debelih

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #6 poslato: 23:08:30, 12.Sep.2009. »
 (e*e) (e*e) (e*e) za tebe,preporucicemo svima!

*

Van mreže malaopasna

• **
  • 414
  • 1
« Odgovor #7 poslato: 19:28:54, 13.Sep.2009. »
a koliko dugo ti je trebalo da skines tih 18 kilograma?
Kiss, kiss, kiss :-)

*

Van mreže milica-tea

• **
  • 479
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 20:44:14, 13.Sep.2009. »
ja opet imam problem da se ugojim ne mogu nikako a sve sam probala :D

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #9 poslato: 23:48:32, 16.Sep.2009. »
Možda bi i ovde test na intoleranciju pomogao da saznaš koja te hrana goji pa da to samo jedeš.Nekad su to namernice koje imaju i nižu kalorijsku vrednost.

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000