Test intolerancije na hranu

• Odgovora: 29
Stranice: « 1 2 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Test intolerancije na hranu
« Odgovor #20 poslato: 14:42:53, 12.Jan.2010. »
Govorim za Beograd, gde je test radila moja prva komsinica 2008god.ali sam prilikom zakazivanja za njenog brata bila prisutna te sam cula cenu. I vreme cekanja.. :) Ona je platila jos pre godinu i po dana 2.200din.tako da mislim nije se promenila mnogo..cena
Procitaj moj prethodni odgovor  (mah:mah)

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #21 poslato: 22:23:09, 12.Jan.2010. »
Procitaj moj prethodni odgovor  (mah:mah)
Procitala sam ga, i uslovila. Setim se odamh onog, hoces kvalitet -  plati!!! Prema njenim rezultatima skinula je oko petnaestak kg.i zbog vrste posla koji radi(operater u Telenoru) ne ide cesto u WC. Razvila je neku barijeru podsvesno, eto kao kolektivni WC, bez obzira na visoke higijenske uslove..pa se vremenom napravio i zdravstveni problem. Prosto receno nije imala redovnu nuzdu i 5-7dana.
Kvalitet posupka od 2.200 je bio dovoljan da se ti problemi rese.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #22 poslato: 19:13:44, 20.Jan.2010. »
Imam jedno pitanje. Kako se vrsi to testiranje? Je li taj postupak slican alergo testu?

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #23 poslato: 20:00:02, 20.Jan.2010. »
Nije mila slican.Uzima se samo kap krvi iz prsta i to je sve.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #24 poslato: 00:11:09, 21.Jan.2010. »
Nije mila slican.Uzima se samo kap krvi iz prsta i to je sve.
Hvala  :). Ja sam htjela da jos dodam 'ili se uzima krv", ali posto nisam bila sigurna..rekoh, bolje da ne 'lupim' nesto....Voljela bih da uradim taj test, ali se moram raspitati ko ga u cg radi!

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • 69
    • Facebook
« Odgovor #25 poslato: 15:01:14, 23.Jan.2010. »
Postoji više metoda za otkrivanje intolerancije na hranu. Jedne spadaju u kategoriju imunoloških analiza, dosta su skupe i teže dostupne. Druge su bazirane na odredjivanju vibracionog sklada ili nesklada izmedju organizma i namirnica. Nesklad  = intolerancija. Zapravo se radi o dijagnostikovanju  iste pojave sa dva različita aspekta.
Imunološka dijagnostika bazirana je na odredjivanju nivoa specifičnih antitela (IgG)  u odnosu na pojedine proteine iz namirnica.

Namirnice koje su najcesce uzrok intolerancije
kikiriki
suncokret
kravlje mleko 
gluten iz pšenice, raži, ječma         
psenica
kvasac
ovas
belance ili zumance
indijski orah
beli luk 
soja
kukuruz
kivi
ljuta paprika     
susam
ovas
badem         

« Odgovor #26 poslato: 12:03:42, 18.Mar.2010. »
Test intolerancije- Iskustvo posle 105 dana striktnog pridržavanja: Hranio sam se isključivo namirnicama iz dobijene tabele 3 mes. a i dalje se tako hranim, s'tim što sam u zadnjih 10 dana povremeno pio crnu kafu bez šećera. Moram naglasiti, da sam količinski jeo bez ograničenja. Hleb sam sam pravio brzo i lako od ovsenog brašna sa praškom za pecivo uz povremeni dodatak lanenog semena. Hleb je GLAVNI faktor kod mene i nestala je vrlo brzo "nadutost" jer je veoma zdrav i utiče pozitivno na varenje. Ostala ishrana: Zeleni čaj zumesto kafe, musake od tikvica ili plavog paradajza ili krompira sa posnim junećim mesom, prazi lukom i pirinčem. Gust pasirani kompot od jabuka (krem) sa dodatkom 2-4 kašoke fruktoze i kuvanog integralnog pirinča. Kuvano juneće (govedje) meso sa šargarepom i krompirom. Riba na roštolju. Kuvana riba- salata sa prazi lukom, krompirom i dodatci po želji, ali iz tabele....i T.D....Rezultati: Zbog obilne ishrane i totalnog nekretanja zbog  zime, smršao sam samo 3-4 kgr. Zdravlje: Nastupila su poboljšanja kod varenja i nestali su skoro svi problemi u organima  varenja. Medjutim, u početku su se javljali novi simptomi i problemi: Hemeroidi, tup povremeni bol u predelu želudca, debelog creva, aciditet (kiselina), prolivi... naročito posle obilnog konzumiranja vrućeg hleba kojeg sam sam pravio. Vremenom su simptomi bili redji i nestajali, te sam ubedjen da sam na tim delovima imao problema, koje su rešili- izlečili ovseni bezkvasni hleb, vlaknasto povrće i voće. Od voća sam uglavnom koristio jabuku u svim varijantama, povremeno pomorandže i mandarine, ostalo mi nije dozvoljeno. Odlučio sam, sobzirom da dolazi lepo vreme te mogu u šetnje, da nastavim i dalje istu ovu ishranu, koja je naravno obogaćena sezonskim voćem i povrćem iz tablice. Nema sabiranja kaloeija, gladovanja i odricanja. Sa malo mašte može se napraviti svašta i dobro najesti. Važno: Vremenom pada potreba za hranom- gubi se za 30-40% apetit. Već prvih dana ukoliko se pridržavate uputstava i želite da držite dijetu drastično vam pada želja za hranom te taj osećaj sitosti treba podržati sa smanjenjem količine hrane, znači lakše se gladuje. Ja to nisam želeo, pa sam "ždrao" koliko mi se jede. Jedini način da se efikasno smrša je konstantno gladovanje, sve drugo su reklamne bajke. Belo pileće meso bez ičega, sa roštilja ili kuvano jedina hrana bez ikakvih dodataka ( u neograničenim količinam) je naj efikasniji i naj brži način mršavljenja, ali nije zdravo za dužu upotrebu. Ja sam pre par godina za 1 mesec isključive ishrane belim pilećim mesom, smršao neto 10 kgr. bez dodatnih teretana ili trčanja. Moja poznanica je uz tu dijetu i trčanje za isti period smršala 16 kgr. Naravno, to je ostavilo posldice kod oboje: Poremećaj metabolizma, pojavio se šećer i znaci astme...ali osećaj subjektivni je bio fenomenalan, zdrav sam, sretan i veseo...da i  wiski (alkohol) se počeo točiti... Zato mislim,da nema boljeg i zdravijeg načina da se smrša i izleči uz primenu hrane iz testa intolerancije i uz to bavljenje sportom ili barem duže šetnje. To je ustvari Makrobiotička ishrana prilagodjena Vašim potrebama.

*

Van mreže malaopasna

• **
  • 414
  • 1
« Odgovor #27 poslato: 00:36:47, 25.Mar.2010. »
posle ovog teksta ovo mi deluje kao veliko maltretiranje  (rzm)
Kiss, kiss, kiss :-)

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #28 poslato: 22:14:39, 26.Mar.2010. »
Nije maltretiranje ali trazi disciplinu,kao i sve u zivotu.Naravno da je izbor nas.

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #29 poslato: 20:23:33, 18.Jul.2010. »
Ja sam trenutno na ovom rezimu ishrane i nemam na sta da se pozalim. Uz malo kreativnosti i volje lako se moze napraviti raznovrsan jelovnik sa 3 obroka i uzinom. Svega 5 namirnica od svih dozvoljenih ne volim da jedem, ali se trudim povremeno i nesto od toga da uvrstim u ishranu kroz obroke koji sadrze i neke druge namirnice koje volim da jedem. Jako je vazno da se koriste sve dozvoljene namirnice, da ishrana bude raznovrsna, da se jede cesce, a pomanje, voce samo u prvih 4-5 sati posle budjenja, da se pije bar 2 l vode tokom dana. Osobe koje imaju veci visak kilograma trebale bi da uvrste i neku fizicku aktivnost, barem pola sata brzog hoda tokom dana. Ne mrsave svi istim tempom, kod mene ide sporije iako je mali visak u pitanju, ali je zato razlika u obimu (struka,kukova i butina) primetna i po sntimetrima i po garderobi. Varenje mnogo bolje funkcionise, uprkos tome sto mesec dana nisam popila jogurt za koji sam do tada verovala da mi je neophodan upravo da regulise varenje. U celini uzev, osecam se dobro, imam vise enegije, nisam naduta, cak mi je i rasplozenje bolje.
Prve nedelje je bilo najteze zbog glavobolja, pogresila sam sto nisam postepeno izbacivala kafu, nego odmah prestala da je pijem. I iz toga sam izvukla nesto pozitivno: nikad ne bih postala svesna da sam zapravo zavisna od kafe i da tih 3-4 soljice tokom dana uopste nije malo. Mislila sam da ce mnogo veci problem biti cokolada ili mlecni proizvodi! Kad mi padne pritisak, popijem kiselu vodu (mada smem samo 2 case dnevno) ili uzmem neku maslinicu (na listi su dozvoljenih). Zamena za kafu je zeleni caj, ali on mi je takodje nedozvoljen. Nemam neku zelju za namirnicama koje ne smem, cak ni za kafom vise. Sinoc sam i sladoledu odolela, a bukvalno mi je stajao pred nosom.

Stranice: « 1 2 3

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000