Anketa

Da li ste bile u solarijumu?

Nikad.
Bila sam i vise necu.
Bila sam i opet cu.
Stalno idem.

Solarijum da ili ne

  • Odgovora: 23
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Solarijum da ili ne
« poslato: 16:22:54, 11.Maj.2009. »

Posto je ovo kutak samo za zenski deo, napisite da li idete u solarijum, koliko cesto i jos po-nesto kako bi i mi dobili neku informaciju?  (mah:mah)
« Najnovija izmena:: 00:53:43, 31.Okt.2009. lilka »


 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #1 poslato: 22:26:11, 27.Maj.2009. »
Odem u solarijum zavisno od prilike i godisnjeg doba.Trudim se da ne preterujem(ne vise od jedne posete nedeljno) jer brzo dobijem lepu boju koja traje.Svesna sam svih negativnih strana solarijuma.Tu prevashodno mislim na fotostarenje,uzrok broj 1. stvaranja bora kod zena.To dejstvo solarijuma je kumulatvno,tj.ispoljava se kasnije u zivotu,zato zene i ne vide trenutno nikakvo lose delovanje samo privlacan preplanuo ten.Skoro sam imala priliku da pricam sa zenom koja je vrsni dermatolog.Kaze da je i sama isla i preporucivala pacijentima po neki odlazak(nekim koznim oboljenjima prija a i kao preventiva  da se ne izgori na moru) sve dok nije cula poraznu cinjenicu.JJacina lampi u solarijumu je jednaka 20x jacoj suncevoj svetlosti od one u podne,zato se tako brzo dobija boja.
Vi razmislite sami i odlucite!!!
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #2 poslato: 15:10:42, 28.Maj.2009. »
Nekim devojkama je bitnije da imaju lep ten (*o*)
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #3 poslato: 11:55:42, 08.Jul.2009. »
Odem u solarijum 5 puta godisnje, bukvalno. Zimi više. Volim umereno da održavam boju. Sve sto je umereno, nije na odmet. A čula sam razne situacije.Od fleka, alergije, depigmentacije odredjenih delova tela, opekotina itd...Samo te devojke su skroz preterivale. Više me u solariju plaše infekcije, strahujem od nehigijenskih uslova, pa uvek pitam sa čime brisu solarijum. Neki saloni koriste običan MER za staklo,a moraju da se koriste sredstva za dezinfekciju, ona sto ih koriste hirurzi .
Isto tako sam čula, da nije loše, ukoliko koža nije pripremljena, tj bela je i sklona da izgori, pocrveni..nije loše namazati kremu za sunčanje sa manjim faktorom. Ima li neko iskustvo?
« Najnovija izmena:: 11:58:20, 08.Jul.2009. lilka »
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #4 poslato: 00:38:15, 12.Okt.2009. »
Mislim da se preporučuju posebni preparati za sunčanje u solarijumu i naravno ne treba preterivati ako je koža osetljiva i sklona opekotinama i crvenilu.Ti preparati pospesuju melanin u koži tako da se preplanula boja brže dobija.Ima ih dosta na tržištu,uglavnom vrlo prijatno mirišu i atraktivno su upakovani.Ima posebnih krema recimo za dobijanje preplanule boje na nogama gde se teže dobija ili pak za lice.
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #5 poslato: 00:51:05, 12.Okt.2009. »
Bilo kakvi preparati da su u pitanju, ne usudjujem se... Imam neverovatno mnogo mladeza.. Osim toga, to je toliko nepotrebno..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 


*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #6 poslato: 17:44:38, 13.Okt.2009. »
Bilo kakvi preparati da su u pitanju, ne usudjujem se... Imam neverovatno mnogo mladeza.. Osim toga, to je toliko nepotrebno..
Bas tako iako volim kad tokom leta prirodnim putem dobijem malo bakarnu boju  :zaljubljena:
 

*

Van mreže mia

  • **
  • 456
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #7 poslato: 23:27:35, 13.Okt.2009. »
Nikada nisam išla u solarijum,naprosto se plašim jer imam mladeže.Volim bakarnu boju jer sam svetle puti, i zato koristim bakar ten(Božen) za lice,a za telo Dove-losion za samopotamnjivanje.Jako sam zadovoljna
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #8 poslato: 23:39:31, 13.Okt.2009. »
Kakav solarijum letnje suncanje do 11 ujutru je zakon :D
 

*

Van mreže jovana8

  • *
  • 82
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Solarijum da ili ne
« Odgovor #9 poslato: 18:01:57, 13.Nov.2009. »
Nisam nikada bila u solarijum i mislim da je to stvarno nepotrebno (*o*)
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000