Astrologija jos nije ozbiljno shvacena

• Odgovora: 25
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže frozen

• *
  • 82
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Astrologija jos nije ozbiljno shvacena
« poslato: 12:08:45, 21.Apr.2009. »

sta mislite zbog cega astrologija trenutno nije ozbiljno shvacena?
mnogo puta se astrologija vredja u raznim kontekstima i to sto nije priznata kao nauka njenim dusmanima ide na ruku da na nju jos vise pljuju iako nisu nista o njoj procitali i razumeli njen pravi smisao

na one koji se zanimaju za astrologiju se gleda sa nekim cudjenjem a na astrologe kao neke prevarante, zbog cega?

*

Van mreže Milina

• *
  • 11
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Astrologija jos nije ozbiljno shvacena
« Odgovor #1 poslato: 16:07:08, 22.Apr.2009. »
gledaju ih kao prevarante, jer se svaka susa danas bavi astrologijom, pa se jos nadje i pametna da to i naplati.
nije priznata kao nauka jer to i nije.
ali jeste disciplina koja je stara koliko i medicina, te vas molim da se prema astrologiji obracate kao da se ophodite prema starijoj dami - s postovanjem

ali ako niste znali da je eu konacno "ozvanicila" astrologiju

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 16:57:51, 22.Apr.2009. »

Kad bi se znali kriterijumi ko se razume a ko ne mnogo bi bilo svima lakse.
Trebala bi da bude neka vrsta nauke jer izucava delovanje na coveka  (*o*)

"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže emilly2

• *
  • 41
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 04:34:12, 10.Maj.2009. »
Prvo ljudi ni ne znaju sta je astrologija i koje su njene mogucnosti,ocekuju kad dodju kod vas na analizu da cete vi sve da im "pogodite",da kad otvorite kartu pred sobom vi sve tu odmah vidite,ako ste radili sa klijentima sigurno je bilo onih-kada ih pitate za neku informaciju-koji kazu:"pa to mi ti kazi",i tome slicno,ljudi su neupuceni i imaju razlicita ocekivanja od astrologije i sl.nauka.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #4 poslato: 23:53:46, 10.Maj.2009. »
Evo nesto sto sam napisao vec na jednom forumu.

Meni se cini da svi astrologa dozivljaju kao coveka koji ce im promeniti buducnost sto je totalno pogresno.

Celokupni zivot je veoma veoma veliko podrucje da bi nekom moglo sve da se kaze u toku tog jednog kontakta sa astrologom, makar to bio i najbolji astrolog svih vremena. Mozda je bolje ne baviti se stvarima kojima ste zadovoljni nego samo ono cime niste jer bi se i astrolog vise usresredio na problem i iskoristio sve tehnike da dodje do odgovora.

Da li stvarno mislite da je astrolog u stanju da prouci sve za sat-dva koliko ima vremena za jednog klijenta? Naravno da ne...
Zbog toga retko koji veliki astrolog je ikad i radio celokupnu analizu necijeg zivota...

Greska astrologa koji naplacuju svoje usluge je sto se upustaju u tumacenje celokupnog zivota a vasa greska je jer verujete da oni mogu za tako kratak period da urade jednu kvalitetnu analizu.

Pogresno je davati prognoze samo uz pomoc natalne karte jer je natalni potencijal bez predikcija praznina. Ako se daju prognoze onda se radi godisnji horoskop koji obuhvata (nekoliko vrsta predikcija koji se analiziraju sa natalom) i to samo za narednu godinu a ne za pet ili 10 unapred. Sto znaci da bi svake godine trebali da sa astrologom imate kontakt.

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #5 poslato: 08:28:27, 11.Maj.2009. »
Evo nesto sto sam napisao vec na jednom forumu.

Meni se cini da svi astrologa dozivljaju kao coveka koji ce im promeniti buducnost sto je totalno pogresno.

Celokupni zivot je veoma veoma veliko podrucje da bi nekom moglo sve da se kaze u toku tog jednog kontakta sa astrologom, makar to bio i najbolji astrolog svih vremena. Mozda je bolje ne baviti se stvarima kojima ste zadovoljni nego samo ono cime niste jer bi se i astrolog vise usresredio na problem i iskoristio sve tehnike da dodje do odgovora.

Da li stvarno mislite da je astrolog u stanju da prouci sve za sat-dva koliko ima vremena za jednog klijenta? Naravno da ne...
Zbog toga retko koji veliki astrolog je ikad i radio celokupnu analizu necijeg zivota...

Greska astrologa koji naplacuju svoje usluge je sto se upustaju u tumacenje celokupnog zivota a vasa greska je jer verujete da oni mogu za tako kratak period da urade jednu kvalitetnu analizu.

Pogresno je davati prognoze samo uz pomoc natalne karte jer je natalni potencijal bez predikcija praznina. Ako se daju prognoze onda se radi godisnji horoskop koji obuhvata (nekoliko vrsta predikcija koji se analiziraju sa natalom) i to samo za narednu godinu a ne za pet ili 10 unapred. Sto znaci da bi svake godine trebali da sa astrologom imate kontakt.

Ja ću te kao i tamo ~ opet podržati  (e*e)
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #6 poslato: 21:25:16, 01.Maj.2012. »
Astrologija nije priznata kao nauka, ali svakako to zasluzuje, s obzirom na obimnu materiju, drevno znanje i vjestinu koja se pod njom podrazumijeva, te s obzirom da je daleko starija od mnogih danas priznatih nauka. Imam 28 godina i izucavam je skoro dvije godine za svoju dusu, sto iz knjiga sto sa interneta, i priznajem da su mi se mnogi stavovi o zivotu promijenili na bolje, te da pozitivnije razmisljam od kad citam astroloska stiva. Da se ja pitam, uvela bih astrologiju kao obavezan predmet u osnovnoj skoli, te bi otvorila i srednje astroloske skole. Steta sto se mladi zainteresovani za astrologiju mogu tek na fakultetu posvetiti astrologiji... (mah:mah)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 23:27:54, 01.Maj.2012. »
Interesantna ideja, ja bih na sve to dodao i besplatne astrološke usluge i zalagao bih se da svakome bude dostupna za analizu i proučavanje...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #8 poslato: 21:22:49, 02.Maj.2012. »
Ne bih ja nju nazvala naukom.Ona je mesavina tri nauke (psihologije, filozofije i matematickih kombinacija) i intuicije.Da nije njih moje misljenje je da ni astrologije ne bi bilo

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #9 poslato: 00:47:41, 03.Maj.2012. »
Samo tri?  (*o*) 

A medicina, logika, sociologija...  i da ne pričam šta je sve potrebno da se zna iz opšteg obrazovanja kako bi to bilo potpuno.
Mislim da se tu slivaju još mnoga druga znanja...

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000