Tetovaza i pirsing normalni?

  • Odgovora: 68
Stranice: 1 2 3 ... 7 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Tetovaza i pirsing normalni?
« poslato: 14:28:25, 18.Apr.2009. »
"Čudaci" s tetovažama ili pirsinzima

Kada se pomenu tetovaže ili pirsinzi, mnogi automatski pomisle da ih imaju ili agresivni, buntovni tinejdžeri, ili nasilnici, narkomani, kriminalci; u svakom slučaju, osobe od kojih je bolje sklanjati se. A mnogi koji imaju tetovaže ili pirsinge su sasvim normalne osobe, simpatične, nimalo sklone nasilju ili destruktivnom ponašanju.

Imidž koji ide uz tetovaže i/ili pirsinge je neretko onaj opasnih momaka ili devojaka, ili onih koji hoće nešto da pokažu, da zastraše okolinu... Takođe, mnogi smatraju da su osobe s tetovažama i/ili pirsinzima nasilne, ako nisu i narkomani i/ili kriminalci, i da je bolje sklanjati se od takvih. U javnom prevozu, recimo, nije nikakva retkost videti da kontrola zaobilazi one s vidljivim tetovažama ili pirsinzima, jer se boje da im priđu. A vi onda popričate s devojkom koja ima pirsing na obrvi i vidite da se radi o simpatičnoj osobi, veseloj, nimalo agresivnoj - bilo joj zanimljivo da stavi pirsing, sviđa joj se kako s tim izgleda, i to je to. Neki je se verovatno plaše kao što bi se plašili bilo koga ko se po nečemu razlikuje od njih, makar ta razlika bila samo jedna minđušica.

Naravno, biće i nasilnih osoba, narkomana i kriminalaca koji imaju tetovaže i/ili pirsinge. Baš kao što ima i nasilnih osoba, kriminalaca i narkomana koji nemaju ni tetovaže ni pirsinge. Različiti su razlozi zbog kojih će se neko opredeliti za ovakvu vrstu ukrašavanja tela, i mnogi od tih razloga nikakve veze nemaju s agresivnošću, neprijatnim ili (samo)destruktivnim ponašanjem, tako da je besmisleno imati predrasude prema osobama koje imaju tetovaže ili pirsinge.

Ako i vi želite da na ovakav način ukrasite svoje telo, uzmite u obzir to da vam tetovaža može sada izgledati "kul", ali da bi moglo da bude problematično ukloniti je ako vam jednog dana dosadi (uklanjanje ne uspeva uvek). Takođe, bitno je, za takvo ukrašavanje, otići kod osobe koja zaista ume time da se bavi i koja strogo pazi na higijenu, jer su infekcije vrlo moguće (iglice vam probijaju kožu, pa pored toga što može prilično da boli, zavisno od dela tela, postoji i realna mogućnost infekcije). Bitno je i raspitati se kako kasnije da održavate higijenu i pažljivo se pridržavati uputstava. Može biti zabavno imati tetovažu ili pirsing, ali bolne infekcije od kojih vam neki deo tela natekne su sve samo ne zabavne.

Naravno, budite spremni i na moguću negativnu reakciju okoline - nekima neće smetati, ali neki će vas smatrati "čudacima" (blago rečeno), izbegavati vas, možda, paradoksalno, i biti znatno agresivniji prema vama nego što ste vi ikada prema ikome bili.


Izvor: Krstarica


 


*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #1 poslato: 14:28:50, 18.Apr.2009. »
Sta vi mislite?
 

Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #2 poslato: 14:57:13, 29.Apr.2009. »
Nemam nista protiv ali ja to na sebi ne bih trpela...Ti ljudi mi nisu cudni...Svako od nas je mazohista, neko krije neko ne... :P
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #3 poslato: 22:21:00, 30.Maj.2009. »
To je danas postalo pomodarstvo.Ranije je bio aktuelan pirsing,sad ga uglavnom rade klinke(i to uglavnom pupak,nos,obrve) ali su zato tetovaze hit.Svako ima bar jednu tetovazu,bar od mojih prijateljica,i i nikada se ne zavrsava sa jednom...ja za sada odolevam,mada imam i ja neke ideje...jedino me odbija sto sad to svi rade i tetoviraju svasta.Uglavnom je to kopiranje poznatih licnosti :P
 

*

Van mreže Little_dress

  • **
  • 326
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #4 poslato: 19:21:12, 31.Maj.2009. »
Ko voli, sto da ne...
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #5 poslato: 00:11:53, 01.Jun.2009. »
Hm imam pirsing u nosu već 7 godina,pa bi se reklo pre ove invazije tetovaža i pirsinga.Zasto? Jer sam tip ljudi koje ne zanima sta ce ko da kaže tipa komentara i traceva..što je za to vreme za udatu ženu  sa malim detetom bilo katastrofalno.
Obožavam taj svoj pirsing,ali ne bih išla dalje.(Uši ne računamo, jel?)
tetovažu pripremam i imam vec dugo imam nameru da je uradim,pa čak su pregovori oko slike.Jedino je važna simbolika što mi ne da da uradim nešto tako trajno na svom telu...čekam da sine onako jako i snažno i kažem da to je simbol mene i bez razmisljanja ću je uraditi.


*

Van mreže Madafakin_Ja

  • **
  • 271
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #6 poslato: 03:38:52, 01.Jun.2009. »
imam dosta ortaka i ortakinja sa tetovažama i pirsinzima, većina ljudi sa tim stvarima su inteligentniji od 70% ljudi koje dnevno sretnem

ali ono... srBski narod, predrasuda nije reč od juče
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #7 poslato: 12:43:41, 01.Jun.2009. »
Sad za neki dan radim pirsing na pupku! :D
~Sunshine~
 

*

Van mreže decko u usponu

  • ***
  • 687
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #8 poslato: 14:42:51, 01.Jun.2009. »
e kad ovako citam pomislim da teletabisi pisu ove poruke a ne ljudi

zar nije ruzno videti devojku koja je sarena od raznih tetovaza a na nosu ima mindjusu kao bik  ;D
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Tetovaza i pirsing normalni?
« Odgovor #9 poslato: 14:47:16, 01.Jun.2009. »
e kad ovako citam pomislim da teletabisi pisu ove poruke a ne ljudi
Čitajući ovu tvoju kostataciju sam se zapitala isto,ali za tebe.
zar nije ruzno videti devojku koja je sarena od raznih tetovaza a na nosu ima mindjusu kao bik  ;D
Ukoliko ti tema ne odgovara, možeš je preskočiti.Provokacije su suvišne.
« Najnovija izmena:: 14:49:24, 01.Jun.2009. lilka »
 


Stranice: 1 2 3 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
25 Odgovora
7612 Pregleda
Najnovije: 18:32:00, 02.Jan.2012.
plutonac
12 Odgovora
9017 Pregleda
Najnovije: 19:48:19, 20.Nov.2011.
Astro-girl