Pirsing obrve

• Odgovora: 12
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Pasha

• *
  • 4
  • 0
  • Pol: Muško
Pirsing obrve
« poslato: 11:00:25, 19.Apr.2011. »
Potrebna mi je pomoc!!! Imam 14 god. i ocu da radim pirs obrve. svi koji su radili kazu da ne boli puno...nego mene zanima gde je i kako se zove najbolji pirsing centar u Novom Sadu i koliko odpriloke kosta pirs obrve
. I ako znate gde je najpovoljniji (naravno u Novom Sadu??)>???? ::)  (*o*)  :)
« Najnovija izmena:: 14:09:58, 19.Apr.2011. * Čarobnjak * »

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
Odg: Pirsing obrve
« Odgovor #1 poslato: 16:53:19, 20.Apr.2011. »
Potrebna mi je pomoc!!! Imam 14 god. i ocu da radim pirs obrve. svi koji su radili kazu da ne boli puno...nego mene zanima gde je i kako se zove najbolji pirsing centar u Novom Sadu i koliko odpriloke kosta pirs obrve
. I ako znate gde je najpovoljniji (naravno u Novom Sadu??)>???? ::)  (*o*)  :)
Ne znam ni gde je najbolji,a ni najpovoljniji u Novom Sadu,ali znam da moze da te boli ipak,jer to je individualno,imaces manji otok takodje,predeo obrve je dosta osetljiv..
meni je pirs obrve malo isfuran sad  :P
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
  • Pol: Žensko
« Odgovor #2 poslato: 19:49:11, 22.Apr.2011. »
Isfurani su i pirsing i tetovaza i cirkoni..  zar sve to nije pomodarstvo??  (*o*)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #3 poslato: 20:16:05, 22.Apr.2011. »
Opasnosti koje može da nosi pirsing

Iako se nekada smatrao devijantnim ponašanjem danas je pirsing skoro potpuno prihvaćen. Predstavlja način samoizražavanja, način da se pokaže pripadnost nekoj grupi ili , suprotno tome, način izdvojanja iz mase.

Pirsing ipak može da nosi sa sobom neke zdravstvene rizike koji manje ili više mogu da naruše zdravlje. Učestale su lokalne infekcije na mestu tretmana, osoba može da razvije alergijsku reakciju na materijal od koga je nakit napravljen ali mnogo je opasnije što se pirsingom mogu preneti infektivne bolesti - hepatitis B i C i sida.

Da bi se izbegle moguće infekcije , pirsing treba raditi na sigurnim, proverenim i savršeno čistim mestima, a instrumenti kojima se to radi moraju biti sterilni. Dobrom sterilizacijom i pirsing tehnikom kao i poštovanjem instrukcija o nezi mesta na kome se nalazi nakit se mogu sprečiti mnoge infekcije. Nakit koji se koristi za ukrašavanje tela pravi se od titana, zlata i medicinskog čelika, ne treba kupovati ne proveren nakit.

Posle stavljanja nakita normalno je da se pojavi manji otok i blagi osećaj bola oko mesta gde je stavljen. Ukoliko se otok povećava tokom narednih 6 do 12 sati uglavnom ne predstavlja veći problem i može se izlečiti kućnom negom - mesto treba namazati antibiotskom masti.

Pirsing sa velikim iglama može oštetiti veće krvne sudove, neve i druga tkiva. Naglo oticanje odmah posle pirsinga može da ukazuje na krvarenje ili povredu kojom su oštećeni dublji slojevi tkiva. Ovakvo stanje zahteva intervenciju lekara. Ako dođe do lokalne infekcije, odmah izvaditi minđušicu i pod nadzorom lekara uzimati antibiotike.

Nemam pojma za Novi Sad,ali verovatno se možeš raspitati o mestima gde se to stručno obavlja.Iako imaš samo 14 godina.Mislim da su cene šarolike i da se kreću od 10 do 40evra.

*

Van mreže Pasha

• *
  • 4
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 16:39:16, 25.Apr.2011. »
znam koji rizici mogu biti posle pirsinga i znam da za pirs treba biti odgovoran ali imam pozznanike i prijatelje koji su vec radili pirs(usne,pupka,jezika,obrve...) i sve je proslu u super bez ikakvih posledica. sve jedno HVALA na savetima XD  :D (mah:mah)

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
« Odgovor #5 poslato: 19:19:39, 25.Apr.2011. »
pusti pirs,uradi neki tet kao covek  ;D
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže suzale

• **
  • 161
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 17:27:28, 27.Apr.2011. »
Na obrvi najvise boli  :;

*

Van mreže Pasha

• *
  • 4
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 12:12:41, 28.Apr.2011. »
HAHAHA   ;D

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #8 poslato: 00:54:36, 11.Maj.2011. »
znam koji rizici mogu biti posle pirsinga i znam da za pirs treba biti odgovoran ali imam pozznanike i prijatelje koji su vec radili pirs(usne,pupka,jezika,obrve...) i sve je proslu u super bez ikakvih posledica. sve jedno HVALA na savetima XD  :D (mah:mah)
A samo ti pirsing fali pa da budes kompletan?  :)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže suzale

• **
  • 161
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 23:23:56, 01.Jul.2011. »
Najludje je kad stave po 5-6 prisinga na jednu obrvu  :dontunderstand:

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000