Biblija o homoseksualcima

• Odgovora: 26
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Biblija o homoseksualcima
« poslato: 02:23:11, 06.Apr.2009. »

Citirajući Bibliju većina hrišćanskih denominacija tvrdi da je homoseksualnost greh. U Levitskim zakonima muška homoseksualnost se smatra velikom gnusobom, abominacijom, i stavlja se u isti red sa incestom, bestijalnošću i jedenjem školjki. Lezbejski seks se pominje u Poslanici Rimljanima kao protivprirodan.

Rimo-katolička crkva zahteva čednost od gejeva i lezbejki, smatrajući da su istopolni odnosi protivni prirodnim zakonima. Insistira se na tome da je seks dopušten jedino između muškarca i žene i to samo u kontekstu braka, dok su homoseksaulne težnje „iskušenje“. Naglašava se, međutim, da osobe sa takvim iskušenjem treba da budu „prihvaćene sa poštovanjem i saosećanjem“ [3]. Stav Pravoslavlja je sličan.

Neke hrišćanske crkve, međutim, ne osuđuju homoseksualnost. Mnogi liberlnai hrišćani su otvoreni prema gejevima i lezbejkama i postoje denominacije koje u potpunosti podržavaju LGBT osobe, kao što je Metropolitan Community Church. Protestantske crkve u zemljama sa visokim stepenom prihvatanja LGBT osoba i poštovanja ljudskih prava (kao na primer u Skandinaviji, Nemačkoj, Holandiji, Kanadi...) daju blagoslov istopolnim parovima ili obavljaju rituale venačanja.

wikipedia

Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

Odg: Biblija o homoseksualcima
« Odgovor #1 poslato: 13:52:51, 09.Apr.2009. »
ljudi homoseksualnost je bolest a ne dobra volja (*o*)

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #2 poslato: 02:36:04, 04.Maj.2009. »
Po cemu je bolest? Ja nisam bas sigurna... Ne znam sta je, ali mislim da bolest nije. I meni to deluje ne neko iskusenje, ali sta znam. Bar meni to nikada ne bi predstavilo ni najmanje iskusenje :D
~Sunshine~

« Odgovor #3 poslato: 18:15:57, 06.Jun.2009. »
Pa ako nisi krstena lako ti je da razumes homoseksualce (*o*)

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #4 poslato: 18:17:14, 06.Jun.2009. »
Krstena sam i nigde nisam rekla da ih razumem, samo da ne mislim da je bolest.........
~Sunshine~

*

Van mreže Nightmaster

• **
  • 437
  • 3
  • Pol: Muško
« Odgovor #5 poslato: 19:15:11, 08.Jun.2009. »
A gde se u Bibliji spominje to, ja nisam primetio?
Narod izvrce stvari, nije da podrzavam homoseksualce (daleko od toga) ali nemojmo preterivati sa tim da se u bibliji spominje homoseksualizam kao bolest....
It's better to burn out, than to fade away...

« Odgovor #6 poslato: 16:00:57, 14.Jun.2009. »
Ne spominje se kao bolest nego je biblija protiv pedera (*o*)

*

Van mreže Anabela

• *
  • 54
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 21:40:32, 14.Jun.2009. »
u bibliji se spominju mnoge stvari koje se svakodnevno rade pa se niko toliko ne hvata za to kao za homoseksualce...
ja sam trenutno u fazi kada pokusavam da shvatim "zašto" ... prijatelj mi je skoro priznao svoje sklonosti, sumnjala sam nije da nisam ali mi je sve to delovalo kao dobar vic..
s jedne strane gledajući ga je sasvim normalan čak normalniji od mnogih drugih osoba oko mene ... a s druge ... ne znam stvarno sta da kazem osim da je hrabar sto mi je to priznao sigurno mu nije lako ziveti sa tim

*

Van mreže Nightmaster

• **
  • 437
  • 3
  • Pol: Muško
« Odgovor #8 poslato: 10:48:55, 17.Jun.2009. »

Jako zanimljivo...
Ja kada sam chitao bibliju (istina nisam je prochitao celu), nisam nigde primetio da se spominje ovako nesto, a koliko znam hriscanstvo je za ravnopravnost medju ljudima bez obzira na sve, tako da ne vidim logiku u ovome...
It's better to burn out, than to fade away...

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #9 poslato: 16:13:19, 17.Jun.2009. »

Jako zanimljivo...
Ja kada sam chitao bibliju (istina nisam je prochitao celu), nisam nigde primetio da se spominje ovako nesto, a koliko znam hriscanstvo je za ravnopravnost medju ljudima bez obzira na sve, tako da ne vidim logiku u ovome...

Slazem se sa ovim..i da pride spomenem "voli bliznjeg svoga kao sebe samog"...tu nigde ne videh ogradu u usmeravanju ljubavi..a suvisno je spominjati da se mrznja prema bilo kome iskljucuje automatski..

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000