Biblija o homoseksualcima

• Odgovora: 26
Stranice: « 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Biblija o homoseksualcima
« Odgovor #10 poslato: 16:40:00, 17.Jun.2009. »
Ljudi, da su roditelji tako razmisljali mnogi ne bi postojali...

Jako zanimljivo...
Ja kada sam chitao bibliju (istina nisam je prochitao celu), nisam nigde primetio da se spominje ovako nesto, a koliko znam hriscanstvo je za ravnopravnost medju ljudima bez obzira na sve, tako da ne vidim logiku u ovome...

Bolje nemoj da gledas logiku nego gledaj ti da uhvatis nesto zensko  ;D

Logicno je da ne mogu svi biti ravnopravni jer postoje zakonske i moralne norme ponasanja u jednom drustvu  ;)

Slazem se sa ovim..i da pride spomenem "voli bliznjeg svoga kao sebe samog"...tu nigde ne videh ogradu u usmeravanju ljubavi..a suvisno je spominjati da se mrznja prema bilo kome iskljucuje automatski..

Ne izvlaci iz konteksta
Ljubav prema drugu, bratu, majci, cvetu, drvetu, devojci, detetu nije ista..................

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
« Odgovor #11 poslato: 17:54:31, 17.Jun.2009. »
Huh...izvlacenje iz konteksta?
Nekako citajuci to ne dodjoh do zakljucka da postoji ogranicenje u primeni. Pri tom nemam nista ni za ni protiv, da se vrnem na onu - svako sebi kapu kroji... A sto se ljubavi tice ona je univerzalna, barem je ja tako percipiram..
A sto se potencijalne "zaraze" tice...pogledah skoro dobar film u kome se na argument da gay nastavnici mogu delovati lose na decu po pitanju polne orjentacije, glavni glumac poziva na sve one koji zavrsise skole po raznim crkvenim ustanovama, pa ne postadose opatice i monasi...

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže decko u usponu

• 687
  • 1
« Odgovor #12 poslato: 20:06:10, 17.Jun.2009. »
dorijana, da li si ti okrenuta istom polu, bez uvrede?

ne znam sta glumite neku savremenost i neko savremeno shvatanje a u uzivo ste teski konzervativci
ok ne treba ubiti one koji su homo opredeljeni ali stvarno mi niste jasni sa tim nakaradnim shvatanjima da zena treba da se je*e sa trojicom dok je u braku, da su pederi ok, da su nam plate velike......

umesto da budete primer mladjima vi sejete neke ideje koje stvarno nisu prirodne!!!
« Najnovija izmena:: 20:12:28, 17.Jun.2009. decko u usponu »

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #13 poslato: 10:20:39, 18.Jun.2009. »
Ne vidim sto bih se osetila uvredjenom zbog tog pitanja, a odgovor je ne, nisam.

Mislim da nisi obratio paznju na onaj deo posta gde pise "svako sebi kapu kroji", iskreno verujem da svako pravi sopstvene izbore i da u skladu sa njima uziva u plodovima istih, pa bili oni kiseli ili slatki...ko kako vise voli.
Sto se konzervativnosti tice, a buduci da se cela ova diskusija odvija u cyber prostoru bez velike izvesnosti da predje u live varijantu, ne vidim poentu u dokazivanju ili opovrgavanju iste.
A simpa mi deo gde se spominje stav da zena u braku moze da ima veze sa drugim muskarcima..:) Sto se mene tice idealno bi bilo da brak bude veza dvoje ljudi do kraja zivota, na zalost iskustvo pokazuje da je to retka pojava...i da, muskarci u braku varaju u istoj meri kao i zene..mislim da tu nema polne diskriminacije.

And last but not least, iskreno verujem u Boga i "ljubi bliznjeg svoga kao sebe samog" i mislim da ja bolji primera od toga ne mogu da dam...postoji mogucnost samo da se percepcija i poimanje Svevisnjeg razlikuje od coveka do coveka..moj nema bradu i bespolan je...;)

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #14 poslato: 18:24:27, 18.Jun.2009. »

A sto se ljubavi tice ona je univerzalna, barem je ja tako percipiram..

Isto volis brata i momka (muza) ?  ???

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #15 poslato: 20:42:07, 18.Jun.2009. »

A sto se ljubavi tice ona je univerzalna, barem je ja tako percipiram..

Isto volis brata i momka (muza) ?  ???

Ne, ali im isto zelim dobro..

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #16 poslato: 10:09:35, 19.Jun.2009. »

Dori ali ovde se govori o seksualnoj opredeljenosti, pre svega  (*o*)

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #17 poslato: 19:18:01, 19.Jun.2009. »

Dori ali ovde se govori o seksualnoj opredeljenosti, pre svega  (*o*)

Jeste, naslov je definitivno recit.

Ono sto meni sve vreme nije jasno je sledece- zasto bi bilo koga interesovalo sta rade dvoje ljudi koji su u ovom slucaju gay orjentacije, pri tome u tome su oba/obe dobrovoljno i ne ugrozavaju nikoga. I pored toga sto se pokazuje izuzetno zanimanje za tudje stvari i tudj zivot, tema je do te mene komplikovana da argumenti koji se koriste u potpunosti raspravu cine besmislenom.
Prva stvar-u nauci jos uvek postoji dvojba da li su apsolutno sva ljudska bica bi orjentacije.

Druga stvar - Ustav Republike Srbije garantuje pravo na slobodu seksualne orjentacije.

Treca stvar - gay orjentacija moze biti posledica izuzetno loseg odnosa prema detetu u detinjstvu (npr. seksualno zlostavljanje) tako da npr. devojcica vise ne moze da zamisli da joj nesto musko pridje.

Cetvrta stvar - ljudi koji zlostavljaju decu nisu gay orjentacije, oni najcesce imaju po komsijskim i porodicnim kriterijumima "normalan" zivot.

Peta stvar - ne mogu da se setim vise tacnog procenta, ali otprilike ide - 90% dece koja su izlozena seksualnom zlostavljanju zrtve su nekoga iz porodice (primarne, sire...eventualno komsiluka).

Peta stvar- gore je navedeno nesto kao "ok, ako je gay ne mora se ubiti"????????? O cemu mi ovde pricamo?
Ko je na ovoj planeti bilo kome dao pravo da uzima za sebe pravo da raspravlja o tome da li je neciji zivot vredan ili nije? A sumnjam da je Svevisnji poslao svoje emisare da sa stanglama i u crkvenim odorama trce za nekolicinom gay populacije sa namerom da ih u najmanju ruku osakate za ceo zivot. O kakvom Bogu je ovde rec?

Bojim se da se ovde mesaju babe, zabe, krompiri, africke ljubicice i kojesta jos drugo.

I da, jako me zanima sta je to sto kod nekoga izazove neprijatnu reakciju kada cuje za nekoga da je gay. Ako bi mogao da pojasni kakve to direktne veze ima sa njim, bilo bi jos zanimljivije.

*

Van mreže decko u usponu

• 687
  • 1
« Odgovor #18 poslato: 22:28:00, 19.Jun.2009. »
Citat
Ono sto meni sve vreme nije jasno je sledece- zasto bi bilo koga interesovalo sta rade dvoje ljudi koji su u ovom slucaju gay orjentacije, pri tome u tome su oba/obe dobrovoljno i ne ugrozavaju nikoga. I pored toga sto se pokazuje izuzetno zanimanje za tudje stvari i tudj zivot, tema je do te mene komplikovana da argumenti koji se koriste u potpunosti raspravu cine besmislenom.

smeta drustvu i produzenju ljudske vrste

Citat
Prva stvar-u nauci jos uvek postoji dvojba da li su apsolutno sva ljudska bica bi orjentacije.

e pa priroda bi uredila da mogu dvoje istog pola da dobiju potomstvo ali na nasu srecu nije tako

Citat
Druga stvar - Ustav Republike Srbije garantuje pravo na slobodu seksualne orjentacije.

nece jos dugo

Citat
Treca stvar - gay orjentacija moze biti posledica izuzetno loseg odnosa prema detetu u detinjstvu (npr. seksualno zlostavljanje) tako da npr. devojcica vise ne moze da zamisli da joj nesto musko pridje.

mozda, sto ne znaci da detetu treba da kazes da je to normalno-nego devijantno.

Citat
I da, jako me zanima sta je to sto kod nekoga izazove neprijatnu reakciju kada cuje za nekoga da je gay. Ako bi mogao da pojasni kakve to direktne veze ima sa njim, bilo bi jos zanimljivije.

direktno ima veze samo sto imas problem da razumes
drustveni napredak i produzenje vrste je covekov primarni cilj a ne pederiranje

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #19 poslato: 22:47:15, 19.Jun.2009. »

Citat

smeta drustvu i produzenju ljudske vrste

Definitivno ne vidim argument u frazi "smeta drustvu". Tu bi se kako ja to citam, pod "drustvo" svrstali svi oni koji misle da to ne treba tako da bude, sto automatski sve druge izopstava iz drustva. To nije nesto sa cim se ja mogu sloziti.
Produzenje vrste-ne mislim da je svako na ovom svetu rodjen da bude roditelj, jako malo dobrih roditelja sam videla, a videla sam previse dece koje su roditelji zlostavljali, zapostavljali ili samo jednostavno ostavili.
I na kraju krajeva, planeta je prenaseljena, tako da to nije dovoljno dobar argument.

Citat

e pa priroda bi uredila da mogu dvoje istog pola da dobiju potomstvo ali na nasu srecu nije tako

Priroda je takodje uredila da odredjeni ljudi nisu fizioloski predodredjeni da mogu da imaju potomstvo. Da li to znaci da bi dve sterilne zene, ili dva sterilna muskarca bila prihvatljiva gay opcija?
Isto tako, pedofili su deca koja su nastala iz musko-zenske, odnosno "zdrave" veze....

Citat

nece jos dugo

Ne verujem da promena Ustava moze ici u pravcu ukidanja gradjanskih sloboda.

Citat

mozda, sto ne znaci da detetu treba da kazes da je to normalno-nego devijantno.

Bilo bi jako lepo kada bi to moglo tako. Uzmes dete, pritisnes dugme, izbrises sve ruzne uspomene, traume i dobijes novo, zdravo dete koje kaze - Da, u pravu si.

Citat

direktno ima veze samo sto imas problem da razumes
drustveni napredak i produzenje vrste je covekov primarni cilj a ne pederiranje

Upravo zato zamolih da neko ko ume meni kojoj ne polazi za rukom da razumem pojasni.
Drustveni napredak u koorelaciji sa seksualnom orjentacijom zvuci kao zaista fascinantna kombinacija, ali sam malo skepticna do kakvih bi rezultata dosli.
Produzenje covekove vrste kao primarni cilj - ovo je mozda tacno za nekoga, ili mozda cak i vecinu, ali i izbor da li ce se dete imati, tj. zaceti, roditi i vaspitavati je takodje Ustavom zagarantovano pravo svakog pojedinca.

Stranice: « 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000