Najveca plata u javnim preduzecima

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Najveca plata u javnim preduzecima
« poslato: 23:16:25, 03.Apr.2009. »

Direktor Jata " sve šije" platom
Petak, 3. april 2009. 19:18    


Najveću platu u javnim preduzećima ima generalni direktor Jat ervejza, čija je neto plata u februaru bila 379.161 dinar, proizilazi iz izveštaja koje su javna preduzeća dostavila Vladi Srbije.

Prema podacima u koje je agencija Beta imala uvid, u januaru plata generalnog direktra Jata je bila niža negu u februaru i iznosila je 362.023 dinara.

Treći po visini zarada je direktor Elektroprivrede Srbije, koji je u februaru "inkasirao" 345.779 dinara, dok je u januaru imao 369.304 dinara, navodi se u dokumentu.

U Javnom preduzeću Transnafta plata generalnog direktora u februaru je iznosila 331.163 dinara, a u januaru 318.034 dinara, a plata direktora Srbijagasa, prema podacima iz decembra 2008, iznosi 298.860 dinara.

Na šestom mestu po visini plata je generalni direktor PTT-a Srbije, koji je u februaru primio 297.202 dinara, a u januaru 271.978 dinara, a na sedmom direktor Službenog glasnika, koji je u februaru zaradio 275.904 dinara, a u januaru 278.953 dinara.

Direktor Srbijavoda je u februaru zaradio 220.500 dinara, a u januaru 300 dinara manje.

Plata generalnog direktora Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu u februaru je iznosila 207.011 dinara, pošto je nakon Zaključka Vlade Srbije o visini plata u javnim preduzećima snižena, a pre toga, u januaru, iznosila je 297.474 dinara.

U februaru je i generalni direktor Srbijašuma primio više od 200.000 dinara plate - 205.415 dinara, dok je u januaru imao 193.409 dinara.

Navodi se da su "ukupna neto primanja" direktora Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva u februaru iznosila 226.214 dinara, ali se ne navodi šta ta primanja obuhvataju.

Najniže planirane zarade generalnih direktora javnih preduzeća iznose oko 50.000 dinara i primiće ih generalni direktor Nacionalnog parka Tara, koji je u februaru primio 55.650 dinara, a u januaru 70.738 dinara.

Kada je reč o bonusima, u Telekomu Srbije su moguće "stimulativne nagrade", u Srbijašumama se zarada iz dobiti isplaćuhe "po osnovu pravilnika o radu", u Zavodu za udžbenike zaposleni dobijaju četiri mesečne prosečne zarade kao jubilarnu nagradu, a nekoliko preduzeća još nema propise o isplati bonusa.

Kako je agenciji Beta potvrđeno u Vladi Srbije, podaci o platama direktora javnih preduzeća i agencija u Srbiji biće objavljeni u ponedeljak na sajtu Vlade Srbije.

Javna preduzeća i vladine agencije imale su rok do 31. marta da Vladi podnesu podatke o zaradama rukovodstava i da te podatke učine javnim. Do sada su samo Železnice Srbije izdale saopštenje i obavestile javnost o primanjima rukovodstva i članova Upravnog odbora.

Taj rok utvrdila je Vlada Srbije preporukom koju je usvojila 26. februara.


(Beta)


 


*

Van mreže king_nis

  • *
  • 34
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Najveca plata u javnim preduzecima
« Odgovor #1 poslato: 10:31:47, 04.Apr.2009. »
cudo se ne zali na platu :D
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Najveca plata u javnim preduzecima
« Odgovor #2 poslato: 15:47:49, 04.Apr.2009. »
Mozda se zali a mi to da ne znamo :D
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
16 Odgovora
4569 Pregleda
Najnovije: 21:47:19, 05.Jun.2010.
Uhy
1 Odgovora
1278 Pregleda
Najnovije: 22:36:12, 15.Avg.2009.
sunshine_Dijana
0 Odgovora
1043 Pregleda
Najnovije: 16:27:51, 20.Nov.2011.
Ch