''Sve za ljubav''

• Odgovora: 30
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: ''Sve za ljubav''
« Odgovor #20 poslato: 18:09:22, 24.Jul.2009. »
Godine čine da postajemo emotivno zreli. Poučeni ranijim iskustvima više smo oprezniji.
I stekli smo naviku da živimo sami ( sa roditeljima ili bez njih ). Samoća donosi slobodu, ali i neku vrstu egoizma.
Teško prihvatamo loše osobine partnera. Više se razmišlja o biološkom satu i opstanku, mnogo manje o romantici i ljubavi.
Ipak, sve je to individualna stvar jer nismo svi isti.
Edited by: sunshine_Dijana, razlog: Nije bio umetnut citat

Sve ovo gore napisano, je tacno.
Nismo svi isti, ali iz nekih primera koji me okruzuju mislim da je kod 80% ljudi bas tako...

« Najnovija izmena:: 00:05:05, 23.Jul.2010. Nale 83 »

*

Van mreže Bole__Ser

• *
  • 8
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #21 poslato: 22:04:12, 14.Apr.2010. »
Učinio bi sve al nesmem, znaš i sama. ruke moje za tebe, jastuci bi bili, suze moje dragi kamen za tebe bi bile, telo moje pučina u kojoj bi se kupala bi bilo, duša moja rajska bašta za tebe bi bila. A nesmem znaš i sama.

*

Van mreže medenko

• *
  • 1
  • 0
« Odgovor #22 poslato: 01:45:16, 24.Jun.2010. »
 ::) Ljudi moji, pomagajte, neznam sta da radim ni sta cu sa sobom od muke. Preksinoc smo se momak i ja posvadjali i raskinuli a necete verovati da nikakav konkretan razlog ne postoji nego glupost, sitnica koja se ne moze nazvati razlogom.To nije prvi put da se zbog nekih sitnica posvadjamo i ja uvek popustim jer je on neizmerno tvrdoglav pa cak i onda kad nije u pravu i kad to ide i njemu na stetu.Ovog puta smo se zestoko posvadjali i pale su teske reci i samari i nije bilo kao do sada. Ja sam u tom afektu pomislila da ni ja vise ne zelim da ostanemo zajedno i svasta sam mu rekla i uradila ne razmisljajuci o posledicama, s obzirom na njegovu tvrdoglavost.Ali sta cu, kad sam u pravu jednostavno ne mogu da dozvolim da me bilo ko pravi ludom.
I sad sam spremna da opet predjem preko svega i popustim i ako znam da ne bi trebalo ali sta cu kad ga volim i stalo mi je do njega a znam da i on mene voli a znam da prvi nece napraviti taj korak da popusti makar nikad vise ne bili zajedno.
  Znam da bi na ovo pitanje sama trebala da dam najtacniji odgovor ali neznam STA DA RADIM!!! Mozak mi je van glave i dusa van tela, ne mogu da se priberem, strasno sam emotivna i to mi nikako ne ide u prilog.
 Razmisljala sam da li bi mi emisija sve za ljubav mogla pomoci da mu pred svima  jos jednom pokazem koliko mi je i dalje stalo da budemo zajedno ali se bojim kontra efekata.

*

Van mreže DusicaS

• *
  • 5
  • 0
« Odgovor #23 poslato: 08:52:13, 24.Jun.2010. »
Ako mislis da ces nesto postici popustanjem u zivotu...gresis jako. Mora postojati kompromis ALI sa obe strane. Ako je to samo sa jedne ta strana sa oprostenjem je naj... Zasto bi to sebi dopustila? Pametna si, mlada, lepa, sredi se...nadji tipa koji ti odgovara. Pa nije moguce da je tvoj bivsi druga polovina tvoje strane. To su samo gluposti. Mi zene se plasimo samoce i da necemo nikoga vise naci. Pamet u glavu i oteraj ga u p.m. ili nesto gore...izaberi. Bice, blago receno, iznenadjen. Pokazi mu da ti nista ne znaci. Moze se to zavrsiti na dva nacina...ili on da shvati da mu ti nesto znacis...ili da shvati da mu nista ne znacis. Da li bi zelela da budes sa nekim kome nista ne  znacis? To pitanje postavi sebi. I jos nesto: muskarac je kriv samo kada prvi put udari zenu, za drugi udarac je ona sama kriva. Trebalo je kada te je osamario da ga opalis daskom za secenje mesa po glavi da mu ostanu trajni oziljci i spolja i iznutra. Nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako nista onda bar u razmisljanju. A njemu slobodno kazi da je SKOT. Ljudi se bore jacinom reci, a zivotinje jacinom snage. On je sramota i za zivotinju. Izvini na iskrenosti i na surovosti...ali nauci da je zivot takav, ako ga mi ne ucinimo lepsim. Zelim ti puno srece.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #24 poslato: 15:21:23, 24.Jun.2010. »
Kada je odnos dvoje ljudi u pitanju, jako je tesko deliti savete. Ono sto je meni neshvatljivo jeste cinjenica da se zeli po svaku cenu ostati kraj nekog ko te maltretira pa bilo to psihicki ili fizicki. Da li je emisija "Sve za ljubav" pravo resenje, ne znam  (*o*) ono sto se meni cini idealnim jeste jedan ozbiljan, dugacak razgovor o svemu. To je jedini nacin da se rese problemi, prevazidju eventualne nesuglasice. Kompromis jeste potreban, ali kompromisom se ne moze nazvati situacija u kojoj samo jedna strana popusta. To je trpljenje, ne kompromis.
Kao sto si rekla - sama sebi mozes dati najbolji odgovor. Sacekaj, smiri se i hladne glave (onoliko koliko je to moguce u ovoj situaciji) razmisli o svemu, a zatim pokusaj da razgovaras sa njim. Nemojte voditi monolog, ni ti, a ni on - razgovarajte o problemima. Cini mi se da je to mnogo bolje resenje nego "Sve za ljubav"
Srecno

Citat
muskarac je kriv samo kada prvi put udari zenu, za drugi udarac je ona sama kriva
(e*e)

*

Van mreže sladjica

• 949
  • 1
« Odgovor #25 poslato: 16:16:20, 24.Jun.2010. »
"Sve za ljubav"
"Dok god nekoga volimo zbog njegovih vrlina , to nije nista ozbiljno. Ali kad ga pocnemo ljubiti zbog njegovih mana onda je to ljubav." :zaljubljena: inlove

*

Van mreže RomaLe

• *
  • 6
  • 0
« Odgovor #26 poslato: 19:26:42, 22.Jul.2010. »
preko ljeta i zime ja i dečko smo odvojeni.... sad je ljeto- 3mj bi trebalo da ga ne vidim.. ja sam mu međutim slagala da imam pare za vlak, i da cu doc na 1 dan da ga vidim... ja sam stopirala 450 km, vozila se autoputom, stopirala neke kamione, nekog covjeka iz turske, skoro su me silovali... samo da ga viidim.... dosla sam taj isti dan kad sam krenuli u 6 navece a krenula u 7 ujutro.... dugo je trebalo.... samo sad prespavala jednu noc s njim, sljedeci dan u 5 popodne, stopirala za nazad.... a vani je bilo 3°C ...... eto to sad ja spremna napravit..... :)

*

Van mreže delhaj

• **
  • 298
  • 11
« Odgovor #27 poslato: 10:50:09, 20.Feb.2013. »

Ovo što se dešava danas u dosta slučajeva djevojkama ne mogu razumjeti. Nisam u mogučnosti da shvati šta muške osobe koje tuku djevojke očekuju od njih. Da budu poslušne? Da budu pokorno? Da budu ponizne? Pa šta tek te iste djavojeke trebaju očekivati ako s njima stupe u brak. Takve osobe, koje udaraju žene ne vole nikoga osim sebe i pravi su slabići.
   Znaći tu nema prave ljubavi, nema se tu šta učiniti za ljubav. To je po meni jednostrana ljubav koja je osuđena na patnju i odricanja samo s jedne strane. Takve osobe rijetko kada to naprave samo jednom, one tako iskaljuju svoj bijes i nemoč da se suoče s problemom.

Medenko moj ti je savijet makni se od takve osobe, s njim češ samo ti davati i trpjeti. Vrijeme će učiniti da ga preboliš i nađeš iskrenu i obostranu ljubav. Jer on da te voli ne bi te udario, takav čin ne opravdava nikakav bijes.
Pozdrav.
Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi, izgubljeno je vrijeme.

*

Van mreže dragan88

• *
  • 55
  • 3
« Odgovor #28 poslato: 01:52:05, 24.Feb.2013. »
Ljubav će spasiti svet.

*

Van mreže faith

• **
  • 416
  • 21
« Odgovor #29 poslato: 17:48:19, 24.Feb.2013. »
Lijepo je kad chujem shta je neko uradio za nekog i kad se to isplati naravno.

Volim ludosti iz ljubavi, ali se ne sjecam da sam ikad ijednu napravila, nikad nishta nisam oprostila.  Nije iskljucheno da sam trebala jer bih tako nashla sopstveni mir. Ali imam kad.
Mislim da djeca mijenjaju sve, u onom trenutku kad nadjete osobu s kojom cete da provedete zivot i kada dobijete dijete onda se stvari mijenjaju. Onda treba uraditi sve i tada treba oprashtati. Stvoriti tolerantnu zajednicu punu razumijevanja.

Kada chujem da cure od 20god oprashtaju raznorazne stvari poludim. Ako vas je posle godinu dana udario, ponizio, prevario shta ce se deshavati kasnije?  Dok je chovjek mlad treba da trazi bolje. Ne moze sve biti bajno ali moramo imati osnovne principe kojih cemo se strogo pridrzavati.

Stranice: « 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000