5 namirnica koje trebate da jedete svakog dana

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže ivana.stevanovic

  • *******
    Community manager
  • 34
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
5 namirnica koje trebate da jedete svakog dana
« poslato: 10:50:15, 06.Okt.2018. »
Ovih 5 namirnica jesu skupi, ali kada je u pitanju zdravlje i zdravije se hraniti nema cenu, bilo da smo mladi ili stari.

Ovo je moja lista koje jedem često ili svaki dan, i posle njih se osećam bolje nego kad bih jela neku masnu hranu:

1. Lisnati zeleniš (spanać, zelje, blitva, brokoli, zelena salata, kelj, kupus i sl. ) su bogati vitaminima, mineralima, prepuni vlakana, i mogu pomoći u prevenciji raznih bolesti, koje nismo svesni.

2. Luk - ide uz svako jelo kad se prži neki ručak, pasulj, grašak, boranija i sl., poboljšava organizam. Što je luk ljući, njegovo dejstvo je izraženije.

3. Koštunjavi plodovi - puno vlakana, poboljšava organizam, i zamena za čipseve, i druge grickalice.

4. Žitarice - uz ovih plodova su idealna kombinacija za musli, birajte integralne žitarice, ali dobre su i obične. Idealna kombinacija da započnete dan, odn. jutro.

5. Jogurt - uz ovih plodova, žitarica, i sa jogurtom su prava bomba za doručak.

Ima sigurno još da se doda na listi, ako ima napišite, ako nema, onda sam dobro upoznata sa zdravom ishranom.  :D ::)



 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
5 Odgovora
2088 Pregleda
Najnovije: 11:28:05, 15.Avg.2012.
bielenda
0 Odgovora
1065 Pregleda
Najnovije: 19:50:07, 28.Okt.2012.
maraja
10 Odgovora
1736 Pregleda
Najnovije: 10:41:29, 27.Avg.2015.
Miloš Mi.