Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison

  • Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« poslato: 20:29:54, 26.Okt.2017. »
DA PODSETIM ZNAČENJE POLJA I PLANETA :
 
 Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .
 
 Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .
 
 Merkur u Dejvisonu predstavlja "iq" veze . Da li postoji razmena ideja , komunikacija , intelektualni stimulans , a takodje predstavlja i rodjake i decu .
 
 Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) .
 
 Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred ili nazad ...
 
 Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) .
 
 Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi .
 
 Uran u Dejvisonu predstavlja zelju za apsolutnom slobodom , druzenjem , zezanjem , povrsnim emotivnim razmenama , ali isto tako pokazuje i ono sto ce oboje da urade kako bi odbranili svoju vezu i drzali je podalje od okoline .
 
 Neptun u Dejvisonu predstavlja sve (ne)moguce tajne . Tajne misli , tajne radnje , skrivene teznje i motive . Takodje , pokazuje i stepen zrtvovanja koji postoji izmedju ovo dvoje kako bi se veza podigla na jedan visi nivo . Ponekad , ako je dobro aspektovan , on donosi "slatke lazi" i sve one romanticne i mashtovite situacije i dogadjaje koji zaista mogu da ulepsaju odnos ... ali na zalost ... to su retki slucajevi ...
 
 Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .


Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« Odgovor #1 poslato: 20:30:16, 26.Okt.2017. »
Prva kuca i njen vladar :
 ~ prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .
 
 Druga kuca i njen vladar :
 ~ pokazuje nam ono sto je oboma potrebno da bi se osecali sigurnim jedan pored drugog . II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tela" izmedju njih dvoje i stepen "hemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples ( kao i vremenski interval i da li ga uopste i ima , koji prolazi izmedju prvog i sledeceg sex.cina tj. da li to traje 15min ili 24h ) . Pokazuje nam i tip senzualnosti koji aktivira ovo dvoje kada su zajedno tj. da li okolina primecuje da se nesto desava izmedju njih . Takodje , pokazuje sistem medjusobnog vrednovanja i postovanja .
 
 Treca kuca i njen vladar :
 ~ pokazuje nam nacin emotivne i sex. komunikacije izmedju ovo dvoje , narocito u periodu pre/za vreme/posle sex. cina , a moze naravno i da nam pokaze na kom "iq" nivou ( i da li ga uopste i ima ) ovo dvoje komuniciraju ~ da li je povrsan , ili mozda postoji i odredjena telepatska povezanost medju njima .
 
 Cetvrta kuca i njen vladar :
 ~ ovo polje je V polje iz PROSLOG ZIVOTA i samim tim nam pokazuje sta ovo dvoje Karmicki vuku iz zajednockog odnosa koji su imali u proslom zivotu ( ljudi se ne nalaze slucajno ... ) . Znaci , pokazuej nam sta je urezano negde u podsvasnom delu secanja i jednog i drugog i pokazuje nam kako ce njih dvoje ( i da li ce ) umeti da aktiviraju ta prosla secanja kako bi vezu nastavili , prosirili ili je definitivno okoncali . Takodje pokazuje i mesto gde ce najvise ovo dvoje da provode zajedno ...
 
 Peta kuca i njen vladar :
 ~ pokazuju nivo ljubavi koji postoji u ovom odnosu . Takodje , pokazuje i (ne)noramlne sex.porive i zelje . V polje predstavlja sve one veze koje su na nivou zabavljanja i koje se desavaju pre braka . Takodje , daje nam sliku koliko je taj osnos emotivan , mashtovit , romantican . Naravno ako je Dejvison za osobe koje su u braku , ovo polje ce prvenstveno predstavljati ljubav koju oni jedan drugom daju , kao i njihov stav prema deci .
 
 Sesta kuca i njen vladar :
 ~ klasicno shvatanje VI polja je da je to "most" izmedju V i VII polja . Ovo polje nam pokazuje sta se sve desava u toku veze i nacin na koji ona se razvija iz V polja ( zabavljane ) u VII polje ( ozbiljna veza , tj. brak ) . Ako je vladar lose postavljen ili nema aplikacionih aspekata , to nam govori da ce u sustini veza da stagnira na nivou one planete koja je dominantnija ~ ili vladar V ili vladar VII ... pa ko prevagne , ali da ot te veze u sustini nema puno vajde . Takodje , VI polje nam ukazuje svakodnevna dogadjanja u vezi , a isto tako nam pokazuje odakle ce doci opsanost od dosade , monotonije ili neke druge negativnosti ( ili osobe ) koja moze poremetiti sklad izmedju to dvoje ljudi .
 
 Sedma kuca i njen vladar :
 ~ ovo je polje dugotrajnih veza ( koje ne moraju biti krunisane brakom da bi se smatrale dobrim i trajnim & dugorocnim vezama ) . Ovo je polje koje pokazuje nivo poverenje izmedju partnera koji su poceli da aktivno dele i ucestvuju u zivotu onog drugog ( zajednicki zivot , putovanja ... ) . Takodje pokazuje onog drugog partnera u vezi ( obicno je to zena & devojka , ili ako je neka druga opcija uporednog charta , mladju osobu u tom odnosu ) .
 
 Osma kuca i njen vladar :
 ~ ovo je polje gde se najbolje vidi ( pored I polja ) zbog cega je veza zapoceta . Pokazuje nam takmicarski duh , zelju za davanjem ( vise nego za primanjem ) emotivne naklonosti od strane partnera , a naravno nam i pokazuje ko tu zeli da bude "musko" a ko "zensko" , tj. pokazuje nam zelju za dominacijom ( cak ovde mozemo videti i sado~mazo odnos , ali ne samo na fizickom nivou , vec i na nivou verbalne komunikacije ~ cije su reci poslednje ... ) . Ovo polje nam pokazuje koliko su njih dvoje spremni da dele , kako emocije , tako i ideje i finansije jedno sa drugim . Ovo je naravno konkretno polje koje nam pokazuje kakav sex imaju ovo dvoje ( V polje : vise pokazuje neki platonski oblik ljubavi ) ... Takodje , VIII polje nam pokazuje cenu koju oboje moraju da "plate" ako zele da ostvare uspesan emotivni odnos i pretvore ga u nesto jako i dugotrajno ( to je polje Karmickih dugova koji njih dvoje imaju jedan prema drugome ) .
 
 Deveta kuca i njen vladar :
 ~ ovo polje nam daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza .
 
 Deseta kuca i njen vladar :
 ~ ovo polje nam daje ideju kako ce okolina da posmatra ovo dvoje . Nacin na koji ovo dvoje stvaraju sliku u sebi u javnosti prikazana je ovim poljem i njenim vladarem . Takodje pokazuje i ZENIT same veze , tj. cemu ova veza tezi , bez obzira na zelje i teznje koje ovo dvoje imaju vezane za njihov odnos ( moguce je da ce jedno od njih zeleti jedno , drugo ce zeleti nesto drugo , ali ce nam X polje i nj vladar pokazati u stvari sta ce se zaista tesiti ) . Takodje , pokazuje nam zelju da se uskladi privatan i javni zivot .
 
 Jedanaesta kuca i njen vladar :
 ~ ovo je podrucije gde mi mozemo da vidimo koliko su njih dvoje spremni da eksperimentisu kad je u pitanju njihova veza ( usko je povezana sa I i IX kucom ) . Ovo polje nam pokazuje nivo interesovanja za nove i neistrazene sfere emotivnog odnosa . Ovo je takodje i polje koje nam pokazuje nacin na koji ovo dvoje razmenjuju emocije ( V polje je davanje , a XI polje je primanje ) . XI polje nam pokazuje sta u sustini ovo dvoje vole da rade , da li vole da imaju jedan nezan i suptilan ( po meni licno , ne mogu da cutim , dosadan ) odnos , ili zele da budu malo dinamicniji i otkaceniji i da unesu neke excentricne ideje u svoj odnos . Naravno , XI polje nam pokazuje koliko su ovo dvoje prijatelji i koliko postovanja postoji medju njima .
 
 Dvanaesta kuca i njen vladar :
 ~ ovo je polje transcendencije - stapanje sa partnerom . Usko je povezana sa III poljem ( mentalna komunikacija ) . Ovo polje nam pokazuje nivo povezanosti koji postoji izmedju ovo dvoje , da li je povrsan , podsvestan ili patoloski .Naravno , usko je povezana sa simbolikom Neptuna , pa nam takodje moze pokazati odakle i da li dolaze prevare , lazi i tajne . U kombinaciji sa IX poljem , mozemo videti da li su osobe same pa zapocinju vezu ili su vec u vezi a ovu su vezu zapocele kako bi razbile dosadu ili jednostavno tako vole da funkcionisu u ljubavnim vezama ( ljubavi trouglovi , chetvorouglovi i svo ostali matematicki objekti ... ) . Takodje , XII polje nam pokazuje (ne)svesne stahove koji mogu da sabotiraju vezu i dovedu do njenog kraja .
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« Odgovor #2 poslato: 20:31:33, 26.Okt.2017. »
http://www.bobmarksastrologer.com/markschart28.0.htm

     Sistem uporedjivanja natalnog čarta jednog i drugog partnera sa njihovim Dejvison čartom. Primera radi ~ imamo :

a) ja : 03-10-1975 u 7h05am Zemun  http://i40.tinypic.com/2ewm6md.gif
b) on : 18-06-1960 u 12h12 Bgd  http://i41.tinypic.com/35lbt61.gif
c) Dejvison čart : http://i42.tinypic.com/5pppbo.gif     

     Takodje, može da se odradi dodatni, dopunski čart : kombinacija natala jednog partnera sa Dejvison čartom ~ "nov" Dejvis čart i da se i to doda u tumačenju celokupne situacije :

d) ja i Dejvis čart : http://i39.tinypic.com/25ixlp2.gif
e) on i Dejvis čart : http://i41.tinypic.com/9legde.gif

     Sistem tumačenja može ići u 2 pravca ~ kao klasično uporedjivanje natalnih planeta jednog partnera sa planetama iz Dejvison čarta i natalnim planetama drugog partnera sa planetama iz Dejvison čarta, a s druge strane znači može da se odradi i novi Dejvis i da se tumači u skladu sa simbolikom planeta i polja iz pravila o tumačenju Dejvison čarta.

     Šta imamo iz gornjih primera? Kada tumačimo aspekte, možemo uzeti u obzir orbis i do 5° :

• moji Sunce Pluton u orbisu od -/+ 5° u :0: sa Dejvis ASC ~ šta nam to govori? Govori nam da sam se ja izuzetno "našla" u tom odnosu, da sam ga smatrala "vrlo bitnim, sudbinskim" za mene, taj odnos je predstavljao na neki način "budjenje iz mrtvih" Sunce kazimi Pluton i promenu načina posmatranja ljubavnih odnosa ~ u znaku Vaga a oboje imaju skoro egzaktnu :180: sa Dejvis Saturn ~ puno restrikcija, skrivanja, branjenja, neodobravanja itd...

• moj Mesec ima :120: sa Dejvis Venera u orbisu od -/+ 5° ~ šta nam to govori? Govori nam da sam se ja na početku malo uzdržavala i proveravala teren (zemlja) ali da kada sam SE zaljubila i prepustila Devica Jarac da je to bilo potpuno s moje strane iskreno i spontano Mesec Venera

• moj Merkur se našao na Dejvison JMČ u 1 polju i sklapa :120: i sa Dejvis Mesec i sa Dejvis Sunce ~ tako obrazujući veliki vazdušni trigon, ali u isto vreme u orbisu od 5° sklapa i :90: sa Dejvis Venera ~ šta nam to govori? Govori nam to da sam ja čak i na neki način protiv svoje volje :90: u tom odnosu mogla & smela & želela da kažem sve što mislim Merkur i osećam Mesec i šta želim Sunce

• moja Venera na Regulusu se našla u Dejvison 11 polju u relativnoj :0: sa Dejvis :retro: Jupiter ~ koji je u znaku Devica ali je orbis -/+ 2° ~ šta nam to govori? Govori nam da sam se ja jako srećno osećala u tom odnosu, taj odnos je bio "ispunjenje mojih želja" 11 polje ~ ali u isto vreme u još manjem orbisu od -/+ 1° ta ista Venera ima :180: sa Dejvis Merkur iz 5 polja. Šta nam to govori? Govori nam da iako sam bila srećna, nisam dobijala željenu reakciju od strane partnera 5 polje, naročito na verbalnom planu Merkur i da sam stalno imala potrebu da se dokazujem Venera Regulus i da strahujem da je "pisac još nešto hteo da kaže" Merkur u izgonu i padu i :retro: u Ribe

• moj Mars se našao skoro egzaktno na Dejvis Mesec u 9 polju i :120: sa Dejvis Sunce koje je skoro na samom vrhu 5 polja u Vodolija ~ to je bila afera 9 polje ~ to je bila napeta veza Mesec Mars ~ to je bila neobavezna lepršava koketarija Blizanci sa dosta puno fizičkog kontakta Mars Sunce Ali isti taj moj Mars ima i :90: sa Dejvis Mars koji je u Ribe u 6 polju ~ šta nam to govori? Govori nam o tome, s obzirom da je Dejvis Mars vladar 7 polja, pa se našao u 6 polju i da je to veza bila izmedju dvoje kolega, da se često dešavalo da izbiju ljubomorni komentari Blizanci i intrige Ribe na radnom mestu... na kraju smo oboje dobili nož u ledja Mars :90: Mars i napustili tu firmu...

• moj Jupiter se našao na Dejvison SMČ u 7 polju i ima od aspekata :90: sa Dejvis Venera i :60: sa Dejvis Sunce i širi :60: sa Dejvis Mesec ~ šta nam to govori? Govori nam o tajnoj aferi Venera na dnu čarta u 4 polju, o vezi koja je mene usrećila iako je bila u suprotnosti sa do tada mojim moralnim Jupiter uverenjima što se tiče partnerskih odnosa 7 polje Venera

• moj Saturn se našao u Dejvison 10 polju i nema čak ni u širem orbisu aspekt ni sa jednom Dejvis planetom, sem ako ne računamo :150: sa Dejvis Merkur i Saturn ~ šta nam to govori? Sam aspekt :150: je aspekt "prisilnog prilagodjavanja onome što natus ne želi da se prilagodi" ~ a tako je realno i bilo ~ Saturn :150: Merkur neke stvari su se prećutkivale, sve je bilo tajno i nikako nije bilo prilike da se na miru sedne i porazgovara o nekim stvarima, a s druge strane Saturn :150: Saturn je ukazivao da sam imala velikih problema da uskaldim ritam te veze sa mojim poslovnim i porodičnim životom.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« Odgovor #3 poslato: 20:31:54, 26.Okt.2017. »
• ako posmatram spoljne planete Uran Neptun Pluton Hiron ~ imamo sledeće : moj Uran sklapa :120: sa Dejvis Merkur i :150: sa Dejvis Saturn ~ bilo je brdo razmenjenih sms i telefonskih poziva, ali samo onda kada je to njemu odgovaralo... moj Neptun na vrhu Dejvison 3 polja pa :180: sa DejvisonFortuna i dodatno :120: sa Dejvison Saturn ~ i ovo se uklapa u predhodnu priču, sve je moralo da bude tajno i prikriveno i pod uslovima tog mog partnera... sam moj Pluton sklapa iste aspekte kao i moje Sunce te tako on ima :180: sa Dejvison Saturn što dodatno donosi težinu u prihvatanju ograničenja u tom odnosu... sam Hiron se našao na Dejvison SMČ i sklapa :90: sa Dejvison Venera i :60: sa Dejvison Mesec i Sunce ~ ovo prikazuje mene koja sam se potpuno unela u celu priču potpuno svesna ogromnog rizika da ću biti povredjena :90: i ostavljena Hiron...

• ako posmatramo njegove Sunce Venera Blizanci videćemo da su se oni našli skoro na samom Dejvison Mesec (moj natal Mars je na nj natal Sunce  i nj natal Venera ) i šta nam to govori? Govori nam o tome da se on izuzetno prijatno i lepo osećao u tom odnosu Sunce Mesec i Venera Mesec i da nije osećao odredjeno ograničenje u ponašanju i kretanju Blizanci i da zbog toga se i prepustio celoj priči Dejvison 9 polje.

• ako posmatramo njegove Mesec Mars Ovan u odnosu na Dejvis čart, videćemo da su se našli u :0: sa SMČ i da sklapaju :60: i sa Dejvis Mesec i sa Dejvis Sunce i dodatno nj Mesec Mars se nalaze na mom natalnom Jupiter i vrhu 7 polja. Šta nam ovo govori? Govori nam o tome da je on mene realno smatramo ravnopravnim članom ~ nije bilo onoga "jedan nosi pantalone, drugi suknju" i da je često kada bi se dovoljno opustio Mesec SMČ tj. Mars i moj Jupiter i prepustio, puštao me je da ja budem inicijator nekih priča i dogadjaja, takodje govori o tome da je on u tom momentu (a i sada to misli, reako mi je) osećao prema meni poverenje i pored mene se osećao sigurnim i voljenim (reako je da nije sreo ženu pored koje se tako lako opusti i ne brine ni o čemu, jer inače kao i svaki tipični Blizanac sa ovakvom :0: izmedju Mesec Mars u vatrenom Ovan on je bio sve samo ne opušten i smiren...)

• ako posmatramo njegov Merkur Rak videćemo da je on ne samo u egzaktnom :90: sa mojim natalnim Merkur već i u :180: sa Dejvis Venera i :90: sa Dejvis SMČ JMČ pa :120: sa Dejvis Mars i :150: sa Dejvis Sunce ~ često je imao problema da se (emotivno) izrazi kada bi pričali i pokušavao je da tu verbalnu blokadu zameni fizičkim delanjem i udovoljavanjem svake moje sex.fantazije (to je moglo da traje satima...) Takodje, stalno se trudio da bude "odličan" u tim stvarima i često sam morala da ga smirujem kada bi se uzrujao ako sam čin nije bio zadovoljavajuć za mene (prebrzo gotov ili sl.) Merkur :120: Mars prikazuje njega koji vešto izlazi na kraj sa opaskama kolega na radnom mestu u vezi njega i mene, ali u isto vreme Merkur :90: SMČ JMČ prikazuje njega koji se posle tih opaski povlači "u nepoznatom pravcu" i nestaje na par dana iz vidokruga i mobilnog dosega.

• ako posmatramo njegov lep Jupiter u sedištu koji ne samo što sklapa :120: sa mojom Venerom već i :120: sa mojim Jupiter možemo da zaključimo da se i on osećao vrlo srećnim pored mene, al je ta sreća zavisila od toga koliko u datom trenutku on mene može da usreći ~ njegov Jupiter = sreća :120: = voljna radnja sa Venera = ljubav. Ali isti taj nj Jupiter ima i :180: sa Dejvis Mesec i :90: sa Dejvis Mars ~ šta nam pa to sad govori? Govori nam o tome da se on jako često lomio "šta dalje". Želeo je više, ali je bilo nekoliko jakih faktora koji su sprečavali da se taj naš odnos izdigne iz pritajenog kutka moje spavaće sobe. Sve to ga je često činilo vrlo nervoznim Jupiter Mars i nezadovoljnim Mesec Jupiter ali s obzirom da taj nj Jupiter ima i :150: sa njegovim natalnim Merkur on to nikada javno nije rekao, ali se dalo primetiti iz njegovog ponašanja.

• ako posmatramo njegov natalni Saturn ~ vidimo i da je on u svom sedištu, u znaku Jarac baš kod Dejvis Venera, rekli bi "pa to je odlično, on želi da taj odnos traje" ~ da, mogli bi to tako da protumačimo, ali da ne zaboravimo da isti taj Saturn ima i :90: baš sa osom ASC-DESC samog Dejvisona ~ odnos može da traje ali samo pod njegovim uslovima ~ taj Saturn realno ima i širi :90: sa mojim natalnim Merkur pa otuda često ti njegovi uslovi su činili naš odnos Venera vrlo teškim i mentalno Merkur zahtevnim.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« Odgovor #4 poslato: 20:32:20, 26.Okt.2017. »
• spoljne planete Uran Neptun Pluton Hiron ~ Uran u Lav u :180: sa Dejvison Sunce i :150: Dejvis Venera ~ vambračna veza... Neptun :120: Dejvis Merkur pa :150:Dejvis Saturn i :60: Dejvis Jupiter ~ ma koliko on želeo da se opusti i prepusti, spoljašnji faktori su ipak bili jači i nisu mu dozvoljavali da ispuni sve svoje želje u tom našem odnosu... njegov Pluton u orbisu od +/- 3° od moje Venera ali u isto vreme i :180: sa Dejvis Merkur (koji se našao na njegovom natalnom Hiron dodatno) i isti taj njegov natalni Pluton ima :0: sa Dejvis Jupiter ~ šta nam to govori? Govori nam o jakim strastima i ljubomori ~ da, ma koliko smeštno to bilo, jer je on ipak bio oženjen, on je jako bio posesivan i ljubomoran Venera Pluton Jupiter ali je to dosta često vrlo dobro krio Pluton :180: Merkur ali kada bi to izletelo iz njega, ostavljao bi me bez teksta satima (jer bi onda izgubio kontrolu i rekao sve što mu je u mislima bilo danima... al ma koliko bila ja šokirana, prijalo mi je... opet Venera Pluton s druge strane oštirce mača...)
     Eto tako se može analizirati Mark's Chart metodom ~ simbolika polja, znakova ostaje ista kao i kod sinastrije, kompozita ili Dejvisona ~ samo treba se zadržati u orbisu od 5° (ne treba ići preširoko i tražiti previše podataka, jer ih neki put jednostavno NEMA...) i to je to :)


A sad da se pozabavimo drugim delom : izrada "novog" Dejvison čarta ~ kombinacija natalnog čarta jednog partnera sa njihovim Dejvison čartom :
• ja & Dejvis = nov čart : http://i39.tinypic.com/25ixlp2.gif (novi podaci : 07-12-1971 u 01:22:42am Bgd)
~ šta imamo u ovom čartu? Imamo da je Sunce iz tog čarta na mom natalnom Neptun i sklapa :90: sa mojim natalnim Mesec ~ ni malo srećna opcija, jer to pokazuje da će me muškarac u toj vezi opčiniti Sunce Neptun ali da ću u isto vreme jako patiti Sunce Mesec ali da će taj odnos s moje strane da traje jer u ovom čartu postoji egzaktni :120: izmedju Sunce i Mesec ~ ja smatram uprkos onom :90: da je to idealan odnos za mene. Mesec iz ovog čarta se našao u Lav i nema aspekata sa mojim natalnim planetama ali je zato solidno aspektovan od strane planeta iz tog čarta ~ to mu daje snagu da ima uticaja i da može da deluje u svojoj simbolici na mene kroz taj naš odnos. Ako posmatramo Merkur iz tog novog čarta on se našao na Centru Galakisje i naravno :retro: je i sklapa :120: sa mojom Venera i :120: moj Jupiter Hiron kao i :180: sa mojim natal Mars ~ iz ovoga vidimo da sam ja bila srećna u tom odnosu i da sam se trudila da unesem radost u komunikaciju izmedju nas dvoje Merkur Venera ali da je često to bilo više "to tako je dobro da se uradi" tj nedostajalo je spontanosti Merkur :180: Mars tj takta (brzoplete reakcije su mi bile magistarski rad u tom odnosu) ~ naglašen vatreni element. Ako posmatramo Veneru u tom novom čartu vidimo da je ona egzaktno :90: moje Sunce Plutoni :120: sa mojim Mesec ~ iz ovoga vidimo da ma koliko je ceo taj odnos u nekim trenutcima bio težak, zahtevan, pa čak i opasan, ja sam i dalje želela da taj odnos traje. Ako posmatramo Mars iz tog novog čarta, vidimo da je on i dalje u Ribe i da hvata u širemo orbisu :180: moj Mesec ~ da, taj odnos me je činio često nervoznom i uplašenom, bar na početku "šta će reći taj i taj ako se sazna" i sl. ali neke druge negativne manifestacije te aflikacije nije bilo. Ako posmatramo Jupiter iz tog novog čarta vidimo da je u svom sedištu u :0: sa tim Sunce pa opet na mom natalnom Neptun i :90: moj natalni Mesec i iako ima :120: sa Mesecom u Lav taj Jupiter meni donosi velike probleme u prevazilaženju dotadašnjih moralnih stavova, razmišljanja, itd (kao što se i poklapa priča sa predhodnim tumačenjem) Ono što je interesantno ovde je da je JMČ u Lav u :0: sa mojim natalnim Saturn što mi govori da je taj odnos definitivno odnos koji traje već nekoliko prošlih života i da karmički moram ponovo da ga preživim jer očigledno nisam naučila sve iz predhodnih iskustava.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Mark's Chart ~ sinastrija & dejvison
« Odgovor #5 poslato: 20:32:39, 26.Okt.2017. »
• on i Dejvis = nov čart : http://i41.tinypic.com/9legde.gif (podaci : 14-04-1964 u 15:56:08 Bgd)
~ šta imamo ovde? Imamo opet Sunce u vatrenom znaku, u znaku Ovan baš na njegovom natalnom i Mesec i Mars ~ šta nam to govori? To nam govori da se taj čovek osećao kao prava muškarčina u našoj vezi, da se hvalio, pravio važan, uživao u svojoj ulozi "partnera" jer dodatno njegov natalni Jupiter ako se sećate sklapa lep :120: sa ovim Sunce ... idemo dalje, vidimo da je Mesec u novom čartu na Algolu što baš i nije najsrećnija postavka emotivne planete koja ne samo što prikazuje nj emocije već i njegov stav prema ženi sa kojom je u tom odnosu, tj. prema meni ~ taj Mesec u ovom čartu nema aspekata, al ima :60: sa njegovim natalnim Merkur što koliko toliko ublažava osećanje "gušenja" i stava "maziću te i paziću te i zvaću te Djole" ~ one je ko djavo od krsta bežao od takvih odnosa, a u isto vreme jako mu je trebalo tako nešto, čista Blizanci kontradiktornost... Merkur u novom čartu je u Bik i ima :120: sa njegovim Saturn i :90: sa Uran :120: Pluton Iz ove kombinacije vidimo da je njemu uvek predstavljao veliki problem da verbalno ispolji svoje emocije i da je tu uvek postojala (svesna) blokada, svesna blokada koja ga je u stvari često pravila nervoznim i nedostupnim za saradnju. Venera u novom čartu se nalazi u Blizanci ~ a tamo je i nj natalna Venera ~ ovaj odnos njemu godi... ali ista ta Venera ima :90: sa Hiron i :90: sa Uran Plutno ali i dodatno :60: Mars ~ šta nam to govori? Govori nam o tome da ma koliko on to ne želeo, on se jako vezao za mene i postao je zavistan od našeg odnosa, naročito na fizičkom nivou i da ga je to u isto vreme činilo i pozitivno euforičnim ali i tiho depresivnim. I ovde je Mars u Ovan baš kao i njemu što je u natalu ~ i opet potvrda da se on odlično snalazi i da mu godi uloga muškarca / partnera u toj vezi. Ovaj Mars nema aspekata sem :60: sa Venera i :150: Uran Pluton i to nam govori o njegovoj želji da učini ovaj odnos lepim i srećnim, ali da ga spoljašnje okolnosti dibidus sprečavaju u tome. Jupiter u ovom čartu samo što je ušao u znak Bik i realno ne samo što sklapa :0: sa njegovim natalnim Mesec i Mars već sklapa i lep :120: sa njegovim natalnim Jupiter ~ opet potvrda da ga je ovaj odnos činio jako srećnim, u isto vreme ga je činio nervoznim i tu nervozu je prenosio na naš odnos. Saturn u ovom novom čartu se našao baš na njegovom natalnom Hironu (ako se sećate iz Dejvisona tu se nalazi pa Merkur ) i od aspekata ima samo :60: sa Jupiter ~ ovo ukazuje na njegovu volju da taj odnos bude ferplej, ali da često ga nemogućnost potpunog prepuštanja celoj priči ga čini nesrećnim i depresivnim (on je želeo da ima porodicu samnom, ali s jedne strane ga je njegova porodica vukla natrag, a s druge strane je mene pak vukla unazad moja porodica) Spoljne planete Uran Neptun Pluton su skoro na istim pozicijama kao i njegovi natalni pa tako da tu nema puno za priču i analizu.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
31 Odgovora
26938 Pregleda
Najnovije: 10:38:39, 25.Mar.2024.
Zrikla28
0 Odgovora
1327 Pregleda
Najnovije: 21:33:42, 12.Sep.2012.
narcisa zec
2 Odgovora
1428 Pregleda
Najnovije: 15:17:45, 24.Feb.2018.
Kata:)