Dejvison horoskop (dejvisonka) - Davison chart

• Odgovora: 27
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Dejvison horoskop (dejvisonka) - Davison chart
« poslato: 17:38:27, 10.Mar.2009. »
Davison chart (dejvison horoskop) je horoskop odnosa dve osobe. Ona se dobija tako sto se racuna sredina izmedju dva datuma, sata i mesta. Na taj nacin dobijamo novi datum za koji se u efemeridama moze naci raspored planeta. Predstavlja rezultat uzajamnog delovanja dva energetska polja ali koji se u odnosu na kompozitni moze pratiti u vremenu i prostoru..

Dejvison karta inace ima izgled kao i svaka druga natalna karta ali je odnos dve osobe predstavljen kroz jednu kartu- davison chart. Izracunavanje dejvison karte je najpreciznije pomocu nekog astroloskog programa.

Praksa je pokazala da se dejvison smatra vaznijim nego kompozit.

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Dejvison horoskop (dejvisonka) - Davison chart
« Odgovor #1 poslato: 14:32:49, 11.Mar.2009. »
Super je to,ali sto nam ne napisa gdje da to uradim.Znas da "srljam" odmah u takve stvari.Please... ::)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #2 poslato: 19:16:50, 12.Mar.2009. »
Probaj sa programom koji koristis ili
astro.com
zet program
kepler
...

*

Van mreže Rachica

• *
  • 97
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 12:19:43, 13.Mar.2009. »
Negdje sam citala da je Dejvison first meeting chart i da se ona aktivira upoznavanjem dvije osobe.I da se iz Dejvisona moze vidjeti u sustini svrha njihovog poznanstva,odnosno gdje to sve ide i cemu tezi..Ono sto je karakteristicno za Dejvison jeste da osobe ne moraju biti u ljubavnoj vezi,kao sto je slucaj sa kompozitnim...

Dejvison karta inace ima izgled kao i svaka druga natalna karta ali je odnos dve osobe predstavljen kroz jednu kartu- davison chart. Izracunavanje dejvison karte je najpreciznije pomocu nekog astroloskog programa.

To znaci da se i kuce gledaju kao i u obicnoj natalnoj ? Asc-nacin na koji se skupa osobe predstavljaju,druga kuca novcana pitanja, materijalnu sigurnost, prosperitet, razvoj, profit..sedma kuca sfera braka i partnerstva..?

Inace sta je jos upecatljivo da se kod Dejvisona prvo gleda?? Mislim postoje li neka uopstena pravila,ili je to sve individualno od osobe koja posmatra Dejvison kao i kod nas kad gledamo neciju natalnu..??Sta ti prvo gledas??

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 14:39:41, 13.Mar.2009. »
Hvala,cim malo "procackam" napisacu svoje utiske o tome.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #5 poslato: 01:26:51, 13.Apr.2009. »
Davison chart mi je jako zanimljiv ali nazalost daleko sam od toga da umem da ga tumacim  :(! Narociti problem mi pravi to sto na netu postoji jako malo podataka o tumacenju polja/planeta u Davisonu.
Ono sto sam do sada "pohvatala" je da je starija osoba AC a mladja osoba DC charta, i logicno, da je muska osoba predstavljena Marsom i Suncem a zenska osoba Venerom i Mesecom.

Ako postoji razlika u godinama, onda mi je jasno ovo kako odrediti ko je sta u chartu a sta ako je neko stariji svega par meseci, kako onda?
I da, postoji razlika u tumacenju davisona i natalnog charta - jel tako?

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #6 poslato: 18:28:14, 15.Apr.2009. »
Negdje sam citala da je Dejvison first meeting chart i da se ona aktivira upoznavanjem dvije osobe.I da se iz Dejvisona moze vidjeti u sustini svrha njihovog poznanstva,odnosno gdje to sve ide i cemu tezi..Ono sto je karakteristicno za Dejvison jeste da osobe ne moraju biti u ljubavnoj vezi,kao sto je slucaj sa kompozitnim...

Treba krenuti od natalnog horoskopa, sinastrije a onda i dejvison...
Da, iz dejvison karte se moze videti svrha poznanstva, odnosa, veze...

I za dejvison i za kompozit nije bitno da li su u vezi ili nisu samo zasto bi neko pravio kompozit nekom ako nisu zajedno?
Koja je svrha?
Ali to mozemo u temi o kompozitu.

To znaci da se i kuce gledaju kao i u obicnoj natalnoj ? Asc-nacin na koji se skupa osobe predstavljaju,druga kuca novcana pitanja, materijalnu sigurnost, prosperitet, razvoj, profit..sedma kuca sfera braka i partnerstva..?

Ima slicnosti ali nije isto. Vise o tome mozemo u novoj temi koju ces da otvoris.

Inace sta je jos upecatljivo da se kod Dejvisona prvo gleda?? Mislim postoje li neka uopstena pravila,ili je to sve individualno od osobe koja posmatra Dejvison kao i kod nas kad gledamo neciju natalnu..??Sta ti prvo gledas??

Treba pogledati odnos vladara AC i DC, treba pogledati aspekte brzih planeta, kuce i na kraju treba napraviti poredjenje sa individualnim natalnim horoskopima.
Konkretna pravila ne postoje ali treba napraviti priroritete.

Ja licno prvo gledam natalne horoskope, pa uporedni, pa ako ima nesto nejasno u uporednom pojasnim sa dejvisonom...
Moje misljenje je: da dejvison bez natalnog i uporednog horoskopa ne moze mnogo da nam pomogne oko analize odnosa.

Davison chart mi je jako zanimljiv ali nazalost daleko sam od toga da umem da ga tumacim  :(! Narociti problem mi pravi to sto na netu postoji jako malo podataka o tumacenju polja/planeta u Davisonu.

Planete cemo razjasniti u ovoj temi http://mojforum.net/index.php/topic,2177.0.html
a za polja mozete isto otvoriti novu temu pa cemo lagano jedno po jedno.

Ono sto sam do sada "pohvatala" je da je starija osoba AC a mladja osoba DC charta, i logicno, da je muska osoba predstavljena Marsom i Suncem a zenska osoba Venerom i Mesecom.

Za AC i DC to je tacno ali citao sam literaturu da to ko je AC a ko DC moze opredeliti i to cija je dusa starija ;)
Ako se tako interpretira onda znaci da bilo koji napet aspekt prema npr. Mesecu ce se odnositi na zensku osobu?  Ali nije bas uvek tako...

Ako postoji razlika u godinama, onda mi je jasno ovo kako odrediti ko je sta u chartu a sta ako je neko stariji svega par meseci, kako onda?
I da, postoji razlika u tumacenju davisona i natalnog charta - jel tako?[/color]

I za tih par meseci ce biti isto osim u onom slucaju sto sam gore spomenuo.
Naravno da postoji razlika, natalni je svrha necijeg zivota a dejvison je svrha nekog odnosa.

*

Van mreže emilly2

• *
  • 41
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 04:01:19, 10.Maj.2009. »
Bravo za temu,tek sam sad videla da ima objasnjenje o znacenju kuca u Dejvisonu.. yeah
« Najnovija izmena:: 04:05:32, 10.Maj.2009. emilly2 »

*

Van mreže kaliopaworld

• **
  • 134
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 22:54:45, 27.Avg.2009. »
Predpostavljam kada ne znas necije tacno vreme rodjenja ali znas datum ,da onda Dejvison ne moze da ima veliku ulogu jer pre svega nije tacan?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #9 poslato: 23:03:52, 27.Avg.2009. »

Predpostavljam kada ne znas necije tacno vreme rodjenja ali znas datum ,da onda Dejvison ne moze da ima veliku ulogu jer pre svega nije tacan?

Tačno tako ~ onda u tom slučaju ti samo preostaje da odradiš uporedjivanje planeta jednog sa planetama drugog partnera  (*o*)
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000