Ispaljivanje normalno!!?

  • Odgovora: 13
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Ispaljivanje normalno!!?
« poslato: 09:31:58, 21.Mar.2009. »

Ispaljivanje normalno!!?


Ima onih koji će podrazumevati da ne treba "ispaliti" dečka ili devojku, prijatelje, zapravo, da ne treba nikoga "ispaljivati" - ako se nešto dogovorite, poštujte dogovor. Ali, ima i onih kojima je "ispaljivanje" drugih maltene kao "dobar dan", a to, naravno, nije u redu.

Može se desiti da vam nešto iskrsne, neki ozbiljan problem, pa da, recimo, ne možete da se vidite s voljenom osobom ili prijateljima, ili da vam planovi koje ste s nekim napravili ovako ili onako budu promenjeni. Tada je učtiva stvar javiti im to što je moguće pre, kako bi mogli da naprave neke druge planove, kako vas ne bi uzalud čekali i slično. Sad, nekima stvari iskrsnu ponekad, a nekima iskrsavaju svaki čas, i onda stalno menjaju planove i/ili ispaljuju prijatelje. Ako ste i vi među takvima, bilo bi dobro da pokušate ili da malo sredite svoj život tako da možete da pravite planove kojih ćete se držati, ili da odustanete od bilo kakvog pravljenja planova s prijateljima, dečkom, devojkom, kime god, dok vam se život malo ne sredi. To što je vaš život haotičan ne znači da imate prava da taj haos prenosite i u živote drugih.

U nekim slučajevima oni koji "ispaljuju" druge su jednostavno sebični, te druge tretiraju kao svoju zabavu, pa kako im iskrsne nešto zanimljivije, tako "ispale" one s kojima su se već dogovorili, ne obraćajući nimalo pažnje na njihova osećanja. Takvi ili vremenom izgube prijatelje, dečka, devojku, ili se druže sa sličnima sebi, koji i njih tretiraju na sličan način. A ima i onih koji nisu sebični, nego su neodlučni i povodljivi; tako, recimo ima onih koji bi "ispalili" voljenu osobu jer ih je društvo zvalo da izađu s njima, a oni se ne usuđuju da ih odbiju, da im kažu da imaju druge planove, jer se boje da bi ih tako izgubili. Ne treba podlegati takvim strahovima. Ukoliko date sve od sebe da ne zanemarite ni prijatelje ni dečka ili devojku, ne bi trebalo da izgubite nikog od njih - a niko nema prava da vam traži da nekoga "ispalite"; ako ste već napravili druge planove, napravili ste ih, i to je to.

Ukratko: poklonite pažnju svim dragim osobama, dajte sve od sebe da nikoga ne zanemarite - a u to spada i da nikoga ne "ispaljujete" (ako nešto baš hitno iskrsne, javite da ćete biti sprečeni da dođete). Držite datu reč, poštujte dogovore, pa će vas voleti i poštovati kao retko pouzdanu osobu.


Izvor: Krstarica


 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #1 poslato: 12:31:02, 29.Mar.2009. »
Retko mi se desi da nekoga ispalim... Ne mogu reci da ne ispaljujem ljude, ali stvarno bas, bas retko. Ne dozvoljavam to. I stvarno je mnogo ruzno! A kada meni to neko uradi, pobesnim, razocaram se, ili sta vec, zavisi od osobe do osobe, i situacije u kojoj sam.
~Sunshine~
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #2 poslato: 22:28:50, 31.Mar.2009. »

Najvise me iritiraju nedgovorne osobe, osobe koje ne drze datu rec, osobe koje nemaju svoj karakter i stav...
Kao sto ja imam karakter kao zilet tako isto ocekujem i od ljudi koji su u mojoj okolini jak karakter jer je to odlika ljudi koji znaju sta hoce.

U prevodu ako vas neko ispali analizirajte zasto se to desilo, da li ste vi krivac...
Ispaljivanje moze biti razlog da mu/joj niste bitni, druga solucija da je ta osoba neazurna i neodgovorna, da se ne mozete osloniti na nju i treca koju necu da spominjem ovom prilikom je bolest koju na vreme treba leciti.
 

*

Van mreže capri

  • *
  • 99
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #3 poslato: 21:05:27, 22.Apr.2009. »
 Kakav normalno! To sankcionišem u startu,neću da se malrtretiram analizom je li neodgovoran ili nisam bitna, nek se maltretira on/ona gdje će naći ovako iskrenog,odanog druga/ljubav i...ostalo što ide u paketu.Prije nisam bila tako rigorozna za nepoštovanje dogovorenog,ali ljudima moraš pokazati šta dozvoljavaš a šta ne i kad se u startu postaviš tako malo je onih koji to i pokušavaju...jer se zna nemoj njoj to ona poludi na tako nešto...suština je da nauče da sve može ali po koju cijenu.Pa ko voli sankcije nek izvoli
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #4 poslato: 21:51:04, 23.Apr.2009. »

Ukratko: poklonite pažnju svim dragim osobama, dajte sve od sebe da nikoga ne zanemarite - a u to spada i da nikoga ne "ispaljujete" (ako nešto baš hitno iskrsne, javite da ćete biti sprečeni da dođete). Držite datu reč, poštujte dogovore, pa će vas voleti i poštovati kao retko pouzdanu osobu.

Opisase me u jednoj recenici  :D

Opet kazem postovanje je osnov svega i treba da vas postuju. Ako nema postovanja nema ni Vas.  ;)
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #5 poslato: 14:38:21, 24.Apr.2009. »
To se slazem... Nijedan odnos nije nista ako nema postovanja!
~Sunshine~
 


*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #6 poslato: 20:28:38, 10.Maj.2010. »
Slazem se sa vama,ko nas postuje nece to nikad da uradi

Carobnjak svaka cast  (e*e)
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #7 poslato: 09:46:39, 11.Maj.2010. »
Samo što je nažalost sve manje takvih ljudi..  Ljudi su sve više sebični i nekako su sami sebi dovoljni..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #8 poslato: 13:35:01, 15.Maj.2010. »
U pravu si.I ja bas imam malo ljudi u svom okruzenju koji su ok i u koje imam poverenja  (rzm)
 

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Ispaljivanje normalno!!?
« Odgovor #9 poslato: 21:39:15, 17.Maj.2010. »
Ovakav nacin ponasanja je okarakterisan kao pasivno-agresivno ponasanje!!!
Bitno da razumemo jeste da ovakvo ponasanje kod pijedinaca nije izazvano nicim sto proizilazi od strane nas koje te osobe ispaljuju, to je iskljucivo njihova stvar, njihova odluka, njihov nacin reagovanja i mi na to ne mozemo uticati. Na namam je samo da osobi skrenemo paznju da takvo ponasanje nije u redu, da ta osoba tim nacinom ophodjenja ugrozava nasa prava, trosi nase vreme i da se postavi granica sa tom osobom i to takva granica koje cemose pridrzavati. Dakle, ako imate prijatelja koji cesto kasni, i vi ga iznova cekate po 10ak minuta na mestu dogovora otvoreno mu recite da vise to ne zelite da radite i da cete ubuduce cekati 5min i da cete onda otici ali onda to i uradite, obavezno se posle 5 min okrenite i idite!!!!
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1493 Pregleda
Najnovije: 17:41:49, 20.Maj.2010.
SnowLady
3 Odgovora
1527 Pregleda
Najnovije: 15:36:16, 15.Maj.2013.
Maestro
28 Odgovora
3809 Pregleda
Najnovije: 11:37:18, 21.Maj.2014.
tinkerbell