Laz i izdaja deteda

  • Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Beograd

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Laz i izdaja deteda
« poslato: 11:25:45, 25.Avg.2016. »
Ovo ce da bude malo duza poruka...Imam problem u porodici vec nekoliko godina. Evo o cemu se radi, moja cerka ima 22 godine, bavi se sportom profesionalno i ujedno studira. Bila je zaista dete za uzor. Pre tri godine dobija sportsku ponudu iz inostranstava, odlazi na probu i dobija angazman. Na fakultetu je zamrzla godinu i spremala se za odlazak.Vratila se ovde da sredi papire i tada upoznaje decka s kojim pocinje da se vidja. Ja sam primetila da se ona bas zaljubila i pitala sam da li to moze da joj poremeti odlazak preko. Rekla je da ne može, ali nije izdržala i vratila se posle par meseci. Prosli smo kroz veoma tezak period da bismo joj objasnili da ne sme da se ponasa neodgovorno i da mora da ispostuje dogovor bilo koje vrste. Ona nije bila prinudjena na to, dogovarala se.Njena veza traje ali joj decko vrlo cesto prebacuje da je vezana za svoju porodicu. Imali smo i u kuci par nekih dogovora koje je ona u pocetku postovala ali kasnije je rekla da ona to ne može da izgura i to je to. Mi smo se trudili da pripisemo te neke stvari zakasnelom pubertetu i tinejdžerskim bubicama i gledali da imamo razumevanja za sve. Ona sve vreme studira i bavi se sportom i dalje. Prosle godine nam saopstava da bi otisla preko leta u Ameriku s deckom da zaradi novac za dalje skolovanje.Plan im je bio da ostanu 5 meseci tamo, ona posle nastavlja studije i sport. Mi, roditelji, pozajmljujemo novac za odlazak, oni odlaze. Ja slucajno saznajem, na ulici da njen decko nema nameru da se vrati, razgovaram s njom o tome a ona mi saopstava da ni ona nece da se vrati. Posle mesec dana, dobija izuzetno lepu sportsku ponudu i ona sve to prihvata, nama saopstava da ce se ipak vratiti, dovodi nas u situaciju da joj poverujemo i onda pre neki dan kaze da ipak nece i da ce ostati s njim tamo, bez obzira na posledice,bez obzira na obecanja i dogovore, bez papira...Osecamo se prodato i iznevereno, ne verujem vise nista sto bi mi rekla, kako da prevazidjem to. Izala je brata, majku , oca... Sve sam joj to napisala a njen odgovor je da joj ja ne dam da se odvoji, da sam kontrolor i manipulator. A ja sam samo htela da ispostuje ono sto kaze, da ne menja stavove svaki cas. Svesna sam da njen momak utice na nju, on me ne intersuje bitno mi je moje dete. Napisala sam joj sve sto mislim, kaze da joj je bilo tesko ali ostaje pri svome. Ja bih razumela da je ona inace takva, da se drži onoga sto kaže ali nije, ostace i pokvarice odnose sa porodicom a ne znam kako bih mogla to da sprecim, jer je nama ovo previse


 


*

Van mreže Strumfeta66

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Laz i izdaja deteda
« Odgovor #1 poslato: 13:00:58, 03.Sep.2016. »
Zdravo!

Evo kako to izgleda iz mog ugla. Ovo ce biti moj stav i misljenje, a na vama je sta cete uraditi.

Znate kako, ono sto dete ne nauci dok je malo ono mora to da nauci kad postane veliko. To znaci da ona mora da nauci da se trudi da u svom cilju ide do kraja, a ako se promene okolnosti mimo njene volje mora da istraje u sledecem novom cilju. Nezavrsen posao ostavlja samo nesigurnost i negativnu energiju jer se cilj ne dovede do kraja.

Kratkorocni ciljevi trebaju biti u okviru nekih vecih ciljeva kako bi se na duze staze ostvarilo zadovoljstvo u zivotu jer kratkorocni ciljevi bez dugorocnih vode melanholiji, depresiji i gubitku svog mesta u porodici i drustvu.

Vi ste njoj roditelj i normalno je da brinete. Ne mozete da gubite zdravlje zbog njenih odluka. Njen zivot vode njene odluke, punoletna je. Mozete da je savetujete, ali da vi njome upravljate ne mozete. Ona mora da nauci i da sama brine o sebi, ne mozete ceo zivot da donosite odluke, to je moglo do punoletstva mada i pre toga treba da se podstice samostalnost kod dece.

Pokusajte da sa njom razgovarate i o vasim problenima, sta vas muci, a ne samo nju. Ona je odrasla osoba sada ona treba vama da pomogne makar savetom. Njoh dajte maksimalnu podrsku, ali joj jasno stavite do znanja i sta vam se ne svidja ili kako vi vidite celu situaciju. Recite joj kako biste vi poatupili na njenom mestu i kakve su  posledice pojedinih odluka. Nadji joj te se u nevolji i objasnite joj zasto je u njih upala, ona mora da uci na svojim greskama. Ponekad morate i zategnuti da oseti da iako ima vasu punu podrsku mora da se trudi da od svojih ciljeva ne odustaje i ne ponavlja vec ucinjene greske.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
818 Pregleda
Najnovije: 19:11:13, 11.Okt.2016.
jelena zura