Da usne ne ispucaju

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Da usne ne ispucaju
« poslato: 21:33:33, 25.Jan.2016. »
Ne dišite na usta
Ne samo da ova navika može da iritira one oko vas, već ćete za posledicu imati ispucale usne. Takođe, balzam koji ste eventualno naneli na usne imaće mnogo kraće dejstvo, usled toplog vazduha koji emitujete prilikom izdisanja.

Ne ližite usne

Dermatolozi su saglasni u jednom – ispucale usne najčešće su rezultat lizanja i grickanja usana. Naravno, u pitanju je začarani krug iz kojeg nije tako lako izaći. Naime, pljuvačka isušuje vaše usne, uzorokujući novu potrebu za oblizivanjem.

Izbegavajte dugotrajne ruževe

Ovo se najviše na odnosi na dugotrajan tip tečnih ruževa, koji u sebi sadrže alkohol. Upravo je to sastojak koji najviše isušuje kožu, pa i usne.

Voda vam neće pomoći

Suprutno uvreženom mišljenju, količina vode koju popijete tokom dana nema nikakav uticaj na ispucale usne. Naime, da bi vam se usne osušile zbog nedostatka tečnosti, morali biste da je ne pijete nekoliko dana.

Balzam pre i posle jela i pića

Nakon jela i pića, obavezno na usne nanesite balzam. Naime, voda koja vam nakon obroka ili čaše vode ostaje na usnama takođe može znatno da ih isuši. Stoga je balzam dobro rešenje za njihov trenutni oporavak.

Koristite hidrirajuće preparate

Osnovna karakteristika koju treba da ima vaš balzam za usne jeste hidratacija. Bilo da je u pitanju obična grožđena mast ili neki od dekorativnih balzama, važno je i da ne sadrže mentol ili kamfor, jer ovi sastojci umeju da izazivaju peckanje na ionako ispucalim usnama.


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Da usne ne ispucaju
« Odgovor #1 poslato: 21:43:48, 07.Feb.2016. »
Nista bez dobrih, kvalitetnih mazlica
 

*

Van mreže Presrećna

  • **
  • 100
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Da usne ne ispucaju
« Odgovor #2 poslato: 16:24:45, 20.Feb.2016. »
Meni labelo pomaze, zimi bas znaju usne da mi ispucaju ako ne mazem labelo, toliko da ide krv. (*o*)
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
3 Odgovora
2810 Pregleda
Najnovije: 23:19:06, 13.Apr.2010.
elenica
2 Odgovora
2613 Pregleda
Najnovije: 15:05:30, 21.Maj.2010.
elenica
2 Odgovora
1449 Pregleda
Najnovije: 11:27:07, 21.Maj.2010.
nevenica