Geomantija

  • Odgovora: 37
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tinkerbell

  • **
  • 299
  • 15
  • Pol: Žensko
Geomantija
« poslato: 13:41:30, 05.Maj.2014. »

Pozz svima, citala sam po forumu i nigdje ne naletjeh na temu geomantije  ako vec postoji tema negdje izvinjavam se..ovim putem pozivam sve ljubitelje geomantije da vjezbamo-razmijenimo iskustva-znanje :D..ja sam prije nekog vremena pocela da ucim uporedo s tarotom,astrologijom i bas mi se dopalo.




evo nesto i o geomantiji :


Geomantija je zbirka simbola koji pomažu u predviđanju događaja, poput ostalih metoda, kao što su tarot, rune, astrologija.

Ovo je tehnika koja zapravo predstavlja naše unutarnje ogledalo iz kojeg uhvatimo pokoji bljesak i poruku, neko sjećanje iz ranijih života koja smo poznavali još prije rođenja ali koje smo zaboravili.

Na sva pitanja mi imamo u sebi odgovore, samo ih ne prepoznajemo. Ovom tehnikom i njezinim simbolima (figurama) dešifriramo te odgovore.

Vjeruje se da je geomantija nastala prije više tisuća godina, a prvi pisani tragovi sežu iz XV. i XVI. stoljeća. Geomantija se spominje čak i u Danteovoj “Božanstvenoj komediji” te u “Pričama iz 1001 noći”!

Geomantija će pružiti odgovor na pitanje iz bilo kojeg područja života ali pitanje uvijek mora biti postavljeno jasno, može se reći na glas a može i mentalno. Moguće je i u nečije ime postaviti pitanje, najčešće za osobu sa kojom smo bliski ili je iz obitelji.

Pitanja se uvijek postavljaju u pozitivnom kontekstu: Hoću li dobiti zaposlenje; Da li će ozdraviti moja majka; Je li MM moj/a budući/a suprug/a; Hoću li kupiti ili prodati nekretninu?....

Nikada ne treba postavljati pitanje hoće li netko umrijeti, razvesti se, dobiti otkaz i slično.

Svatko može za sebe postaviti “geomantijsku temu”, ali isto tako i za drugu osobu.

Geomantija se tumači na potpuno jedinstven i prepoznatljiv način na svim kontinentima i među svim narodima svijeta, ali izgleda da su joj najveću pažnju posvetili Arapi. Pustinjski narodi su u pijesku štapom crtali figure i tako tumačili i postavljali teme. Kao i ostale tehnike, tako i geomantija traži vrijeme učenja, intuiciju, praksu. Ova je tehnika od svih najpristupačnija. Jednostavan je pristup samoj tehnici, nisu potrebna nikakva skupa pomagala, dovoljna je olovka i papir.

Geomantija je jedna od najstarijih pogaðaèkih veština. Uzbudljiva i jednostavna je za praktikovanje a za njenu primenu potreban vam je papir i olovka. Ali pošto danas imamo moæne kompjutere koji brzo raèunaju, pa je dovoljno samo da osmislite i napišete pitanje ili temu koja vas muèi. Primenjujuæi simboliku figura koje se dobijaju preraèunavanjem i svoðenjem, doæi æete do vrlo sofisticiranog odgovora na postavljeno pitanje. Pre svega, doæi æete do saznanja u kakvoj atmosferi æe se odigrati odnosni dogaðaj, a shodno tome i savet kako da se postavite.

"Stvarno i nestvarno; sve istovremeno postoji i ukršta se, a na nama je da nešto prihavatimo ili odbacimo, da verujemo ili ne verujemo. Pogaðaèke veštine èesto zbunjuju ljude, ali polje njihovog istraživanja je duboko kao san i lepo kao snovi."
Patrik Ravinjan

Poreklo imena ove pristupaène pogaðaèke veštine nije poznato ali se pretpostavlka da potièe od izraza "Nauka na pesku ili zemlji", jer u stara vremena, figure su se crtale na pesku ili zemlji. Kao i svaka druga ezoterijska disciplina, praktikovanje Geomantije zahteva ipak odreðenu nadarenost, baš kao i za Numerologiju, Astrologiju ili Tarot, ali se mnogo brže nauèi i može primeniti. Traženje odgovora ili "sastavljanje teme" traje najviše 10 min, dok sa kompjuterom odgovor dobijate trenutno - ali to ipak više nije Geomantija. Odgovor na pitanje koliko je Geomantija šarlatanstvo - pa isto koliko i sve druge azoterijske discipline jer se vezuje za tumaèenje simbilke dobijenih likova (figura). Za razliku od drugih disciplina, kroz figure "Svedok buduænosti" i "Sudija", Geomantija daje konkretan odgovor: "da" ili "ne", npr., a ukoliko želite podrobnije informacije, konsultuju se ostale figure. Po tome se i razlikuje i prijemèivija je od drugih pogaðaèkih disciplina. S druge strane, na raspored figura, kojih ima ukupno šesnaest, mi indirektno sami utièeno unoiseæi svoje raspoloženje, svoju energiju, za razliku od drugih disciplina.


preuzeto sa   http://www.astrozmaj.com/
« Najnovija izmena:: 13:50:25, 05.Maj.2014. tinkerbell »


 


*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #1 poslato: 00:50:30, 14.Maj.2014. »
Ajde ja prva da probijem led  :flowers:

Interesuje me da li u skorijoj buducnosti ima sanse za neku novu i uspesnu vezu 
651,2,12,85,73,120,5,30,33,97,35,18,22,201,83,19   
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže tinkerbell

  • **
  • 299
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #2 poslato: 12:40:30, 14.Maj.2014. »
Elenice fino si postavila pitanje, inace pitanje se sto konkretnije postavlja radi dobijanja sto preciznijeg odgovora i sto pozitivnije

Inace objasnjenje svima ko zeli da pita ... ispisete sesnaest brojeva koji vam prvi padnu na pamet ne smijete birati  i morate misliti na pitanje dok pisete brojeve znaci puna koncentracija mora biti :)... svi brojevi mogu osim nule i ne smiju se  ponavljati...


sada da elenici ispisem  :)





Elenice  u prvoj kuci imas  negativnu figuru=prva kuca opisuje tebe i tvoje stanje stanje duha, figura  govori o  ogranicenjma, odlaganjima,opisuje ogranicene okolnost ilii ogranicenja bilo kakve vrste kao neka zarobljenost, figura koja govori i o usamljenosti  ali i o snagi volje govori vezano za postavljeno pitanje .  Ishod ispada pozitivan  tu se nasla figura muskarca  kao sudija teme  medjutim bice cekanja, odlaganja , mozda i pesimizma malo ali uspjeh ce doci tako da ne brines bice akcije, iznenadne promjene - taj muskarac bi trebao da bude izrazito aktivan, energican,vatrena narav,figura opisuje tamnoputog muskarca , misicavog, punog energije mada mana je naglost, strastvena energija ce biti takodje prisutna  ...  Puno se provlaci kroz kartu i kuce figura gubitka, prevara, iluzija,obmana.... Imas u kuci okoline ,komunikacije losu figuru pa se pripazi kakvih laznih vijesti ili neke lazne prepiske  ali posto mi se ta ista figura nasla jos u tri kuce -svjedok proslosti govori o nekom gubitku kroz ljubav, komunikaciju- tu je neka obmana, nesto je tu krenulo niz brdo... mislim da se ipak to odnosi na proslost..Inace u kuci ljubavi trenutno ti se nasla losa figura koja govori o  nekom udaaljavanju od voljene osobe, obmane, gubitak... U kuci ces imati neku dobit  -stabilnost , dobro slaganje...Isto tako kuca zdravlja i ssvaodnevnice ukazuje na najvecu mogucu srecu, napredovane, dobro zdravlje  i dobar odnos na poslu-neki napredak...Sto se tice kuce partnerstva  nasla ti se figura novog pocetka, partner koji ce ispuniti neko obecanje, covjek od rijeci i sretan ulazak u vezu, inace ta figura je i pokazatelj braka :) Figura najvece srece ti se provlaci kroz kuce inostranstva, svakodnevnice, kuce- porodice.... mozda neki posao kroz inostranstvo ili saradnja... mada u kuci karijere  kao da se osjecas sprijeceno ili su tu neke prepreke pa se osjecas blokirano , bice malo odlaganja ali ipak bice to u redu

Proslost ima nepovoljan uticaj na planove i potrebno je da se potpuno od nje okrenes da bi uspjela ... Svjedok proslosti govori o obamani od strane nekoga kome si puno vjerovala... ali zato svjedok buducnosti govori o izuzetno sretnim desavanjima, ostvarenim nadama i uspjehu...tu ti se nasla figura  najvece srece

Figura sudije govori da bi se ova desavanja trebala izdesavati za mjesec dana...


Eto toliko od mene, ja se ovome jos ucim pa ne zamjeri ako sam negdje omanula :)






« Najnovija izmena:: 12:47:27, 14.Maj.2014. tinkerbell »
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #3 poslato: 14:46:26, 14.Maj.2014. »
Hvala ti puno  :flowers:

Ovako,sto se tice proslosti sve si pogodila bilo je tu puno prevara,obmana,a i dosta laznih vesti,a istina je i da mi se ta proslost jos uvek nekako provlaci kroz sadasnjost.Nadam se da ce biti ovako kako si mi napisala,mada ima tu jednog decka koji se stalno nesto vrti oko mene ali sve nesto odlazemo,a i ovaj iz proslosti se isto tako muva oko mene stalno i isto tako sve odlazemo odlazak bar na kafu,mada koliko god da bih volela da sa njim nesto bude ipak se nadam da ce se pojaviti neko treci,normalan,ali cim bude javljam ti da znas koliko si pogodila  :)

Sto se tice zdravlja i tu se najiskrenije nadam da si pogodila i da ce krenuti na bolje jer od pocetka godine imam nekih problema sa istim i nesto nemam vise snage za to pa se nadam da ce biti bolje  :flowers:
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže tinkerbell

  • **
  • 299
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #4 poslato: 17:42:23, 14.Maj.2014. »
Nema na cemu :) o fino znaci ima  neki udvarac  , hm prema mom tumacenju, trebalo ni nesto konretnije da se izdesava, nadam se lijepim vijestima :), stoji ti napredaku u kuci posla-zdravlja pa bi trebalo da krene a to sto se tice ljubavi bice odlaganja ali ipak ce se razrjesiti   :flowers:

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #5 poslato: 17:47:48, 14.Maj.2014. »
Ma uvek ih ima,samo sto ne znaju sta hoce,a ja sa takvima po kratkom postupku pa nek se misle posle  :789: ;D

Nego meni ovo bas deluje zanimljivo,probala bih da naucim,postoji li neki sajt sa detaljnim uputstvom
« Najnovija izmena:: 17:53:50, 14.Maj.2014. elena86 »
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 


*

Van mreže tinkerbell

  • **
  • 299
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #6 poslato: 19:34:04, 14.Maj.2014. »
haha pametno  ;D samo primjecujem da je sve vise i vise takvih sto ne znaju sta hoce  >:( a to ti je da  :dash:

Imas ispod prvog mog posta, adresu izvora, tu imas sve objasnjeno kako se figure prave, sta znaci koja kuca i figura.. jako je zanimljivo :) , u geomantiji imas 15 kuca - od toga svjedoka proslosti, svjedoka buducnosti i sudiju teme... svaka kuca ima svoje znacenje kao i u astrologiji eto nadam se da sam pomogla  :flowers:

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Geomantija
« Odgovor #7 poslato: 19:42:47, 14.Maj.2014. »
16, 8, 5, 19, 24, 33, 70, 330, 199, 100, 2, 74, 47, 25, 9, 11

pitanje je da li ću kupiti novi stan i kad?
 ;D hvala unapred!
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže tinkerbell

  • **
  • 299
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Geomantija
« Odgovor #8 poslato: 21:04:51, 14.Maj.2014. »
Cao plutonac  (mah:mah)


Sto se tice tvog pitanja za kupovinu stana, prva kuca koja pokazuje tvoj stav prema postavljenom pitanju je u znaku  pozitivne figure , najpovoljnija figura u  gledanju, pokazuje tvoj optimizam.  Ova pozicija  daje sansu i predskazuje uspeh jer je figura velike srece… gledajuci tvoju kucu finansija  tu je dosla malo teza figura , pokazatelj nestabilne materijalne situacije,ima tu i nekih problema,slika borbe, akcije …sve u svemu izazovna figura ti se tu nasla … medjutim dejstvo ove figure je oslabljeno u  kuci – imovine, finansija ,tako da ne mora znaciti da ce se bas tako desavati…

kuca koja pokazuje ostvarenje uspjeha nasla se tu figura profita,novog pocetka, ova bi figura ukazivala na ostvarenje zelje… pozitivna promjena, izazov,velika sreca….uglavnom pozitivna je figura.. moram napomenuti da ti ova figura ovdje daje I uspjeh u visokim skolama ako studiras  :)
..
U kuci komunikacije imas neku srecu,neke dobre vijesti ,pismeno ili telefonski , uglavnom figura srece je kroz komunikaciju,neke vijesti,kontakte…

Gledam I cetvrtu kucu pokazatelj stana , kuce, nekretnine i preseljenje – tu ti je  neutralna figura dosla : bice promjene neke ali uz odlaganja, uz osjecaj da se sve nekako odvija usporeno, figura govori o postepenom razvoju stvari, bice promjene neke situacije vezano za to…ali ova figura u kuci porodice govori  I o odvajanju od porodice – osamostaljenje…
Kuca koja govori o nacinu realizacije plana  tu se nasla figura sastanka,tu je neka komunikacija, sastanci,udruzivanje…uglavnom kretanje u pozitivnom pravcu

Medjutim svjedok buducnosti nasao se u  negativnoj figuri kao i sudija teme = govori o brigama, oprezu
Posto je sudija negativan izvela sam pomiritelja teme , tu sam dobila  dobru figuru = figura razumnosti,mira, razumnih savjeta…ova figura je uglavnom dobra za biznis , pocetke…
Sve u svemu kad gledam kartu, tebi  predstoji uspjeh povodom pitanja ipak nam  pomiritelj daje jasniju sliku mada ne tako brzo, postepeno ce se to razvijati  ..

Pitao si me kada ako uzmem figuru sudije= pokazuje na mjesec Mart a figura pomiritelja na mjesec septembar… pa eto vidjecemo, ti mi javi utiske vezano za ovo sto sam napisala koliko sam pogodila  a i ako bude novosti naravno  (mah:mah)


*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Geomantija
« Odgovor #9 poslato: 09:33:01, 15.Maj.2014. »
Tinkerbell, hvala ti puno  (e*e)  ;D

ja sam već samostalan, imam svoj stan i živim sam, ali imam neke kombinacije sad da uletim u kupovinu drugog stana u izgradnji po povoljnim uslovima, to bi bilo za godinu i po-dve, ne pre tako da to odlaganje ne bi bilo problem, tačnije baš bi tako i bilo  :)
drago mi je i ono za studije, sve u svemu ja sam zadovoljan, biće od toga nešto  ;D dobro ti ide, samo nastavi da izučavaš geomantiju  (mah:mah)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 


Stranice: 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000