Kako odlucivati?

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Kako odlucivati?
« poslato: 10:06:19, 18.Mar.2014. »
Kajla Albert, stručnjak za društvene medije, pisac i savetnik tvrdi da, iako nema univerzalnih pravila koja garantuju donošenje najboljih odluka u svim situacijama, praksa je ipak potvrđuje praktičnost ovih pet pravila:

Proverite koja opcija vam više prija-  Ona opcija koja u vama momentalno stvara nelagodnost i pritisak, verovatno nije opcija koju treba da odaberete. Odluka treba da donese olakšanje, a ne da poveća napetost.

Dobro se informišite -  Što više informacija posedujete, to ćete lakše moći da sagledate širu sliku i donesete kvalitetniju odluku. Manja je verovatnoća da ćete informisani doneti odluku zbog koje ćete kasnije zažaliti.

Oslobodite se potrebe da donesete savršenu odluku -  Prevelik je pritisak doneti savršenu odluku, a pod pritiskom mozak ne radi punim kapacitetom. Radije prihvatite mogućnost da je greška moguća i napravite plan B.

Promena je uvek moguća -  Doneli ste odluku i nije ispalo onako kako ste očekivali? Promenite odluku ili ugao iz kog prilazite toj stvari. Možda je problem u vama, a ne u odluci.

Prestanite da nagađate -  Što više razmišljate o mogućnostima koje su pred vama i pokušavate da predvidite ishod svake potencijalne odluke, to vam odlučivanje postaje sve veći teret. Najbolje odluke se donose rasterećenog uma, opušteno i slobodno. Pa šta bude..

izvor: Bizlife


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže faith

  • **
  • 416
  • 21
  • Pol: Žensko
Odg: Kako odlucivati?
« Odgovor #1 poslato: 23:26:53, 18.Mar.2014. »

Nikako ne trebamo donositi odluke kada smo nervozni.

Mozda ne treba uvijek izabrati odluku koja nam prija, ponekad ona koja nam najmanje prija donose i najbolji rezultat.
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Kako odlucivati?
« Odgovor #2 poslato: 19:49:47, 19.Mar.2014. »
I jutro je pametnije od veceri  ;D
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
2 Odgovora
4250 Pregleda
Najnovije: 21:52:29, 04.Okt.2010.
Alicia
46 Odgovora
22126 Pregleda
Najnovije: 20:26:55, 09.Jan.2021.
Miloš Mi.
0 Odgovora
1156 Pregleda
Najnovije: 18:33:58, 17.Apr.2013.
Alicia