Planete u dejvison karti

  • Odgovora: 48
Stranice: 1 2 3 ... 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Planete u dejvison karti
« poslato: 01:40:08, 13.Apr.2009. »
Evo ovo sam pronasla u mojoj arhivi a tice se Davisona i simbolike planeta  :):
Sunce predstavlja razlog zbog kojeg su se dve osobe nasle, to je razlog postojanja odnosa.

Mesec su emocije koje se dele, razmena iskustva... Ovo je zena, supruga ili majka u chartu.

Merku je "IQ" veze i govori o tome kako par komunicira - postoji li razmena ideja, intelektualni stimulans... A simbolise i rodjake i decu.

Venera govori o nivou medjusobnog privlacenja, nacin na koji se ispoljavaju emocije i neznost. Govori o medjusobnom poverenju, o sistemu vrednosti koji postoji medju njima

Mars predstavlja sexualni poriv, strasti, dinamiku... To je ono sto cini da veza napreduje ili nazaduje...

Jupiter je zajednicki moralni stav i ideja... Moze da govori i o sklonosti ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi.

Saturn su svi strahovi i prepreke u vezi. Ovo je i zajednicka ideja o disciplini i organizaciji veze. Predstavlja granice koje par svesno ili ne postavlja u vezi.

Uran je zelja za slobodom, druzenjem, povrsnim emotivnim vezama... Ali takodje pokazuje i ono sto ce par da ucini kako bi branio svoju vezu i drzao je podalje od okoline.

Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .


 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #1 poslato: 01:13:12, 18.Apr.2009. »
Cim nahvatam malo vremena objasnicu ovo detaljnije ;)
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #2 poslato: 12:30:42, 18.Apr.2009. »
Cim nahvatam malo vremena objasnicu ovo detaljnije ;)

 (*I*) unapred se radujem  (*I*)
Nadam se da ces sto pre nahvatati vreme, jer bas zelim da saznam nesto vise o planetama u Davisonu!

A sad malo (offtopic)  :-[ : gde bi mogli analizirati Davison chartove? Jel otvorena vec slicna tema?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #3 poslato: 13:42:54, 26.Apr.2009. »
• Sunce : osnovni "puls" veze, smisao i razlog postojanja tog odnosa.
○ Mesec : emocije koje se dele, razmena emocija, instinkti, iskustva koja se zajedno stiču.
• Merkur : razmena ideja i misli, komunikacija, intelektualni medjusobnistimulans.
○ Venera : nivo "hemije" privlačenja, medjusobni osećaj sigurnosti i zaštićenosti, medjusobno "negovanje" samopouzdanja.
• Mars : sexualni porivi, dinamičko-pokretački impuls veze koji gura ili sapliće vezu.
○ Jupiter :zajednički moralni stavovi, naklonost ka "egzotičnim" ljubavnim experimentisanjem.
• Saturn : strahovi, strepnje, sumnje, medjusobno ograničavanje, granice koje sam odnos tj. njih dvoje nameću jedan drugome.
○ Uran : poriv za davanjem slobode kretanja i razmišljanja, prijateljska osnova tog odnosa, način na koji oboje reaguju na iznenadne situacije.
• Neptun : tajne misli, tajne radnje, skirvene težnje, nivo/stepen [samo]žrtvovanja u odnosu, "slatke laži", romantika, ali i opsesivnost.
○ Pluton : zajedničko reagovanje na situacije koje se tiču mase, grupe u kojoj oboje obitavaju.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže kaliopaworld

  • **
  • 134
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #4 poslato: 18:18:55, 27.Avg.2009. »
Sta znaci(u ovu oblast se nimalo ne razumem) a ne bih da povezem pogresno kad se vladar 7k nadje na samom asc-u u Dejvisonu.U pitanju je planeta Ma.Znam koja bi bila logika tumacenja natala,al ovo ne znam... (*o*)

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #5 poslato: 22:55:46, 27.Avg.2009. »
  U suštini tumačenje je jednostavno ~ ako je u pitanju Mars ~ to znači da ne samo je taj mladji partner više sex.privučen ka starijem partneru, već je i sam "inicijalna kapisla" za svaku situaciju koja se dešava izmedju njih dvoje ~ kao i sama simbolika Marsa ~ prvi je koji ostvaruje kontakt, prvi je koji predlaže bilo šta... itd... jer se ta osoba nalazi na suprotnoj strani, na "teritoriji" partnera i totalno je orijentisan na njega... e, sad, samo je jako bitno u kom je znaku taj Mars i kakve separacione i aplikacione aspekte ima, jer nam to dalje daje "priču" šta i kako  8)

   Ovo isto važi i za bilo koju drugu planetu ~ Sunce [protekcija / dominacija] Mesec [zaštita / briga o] Merkur [razgovori / priče] Venera [ljubav / požuda] Mars [akcija / ljubomora] Jupiter [patron / epikurejac] Saturn [ozbiljnost / ograničavanja] Uran [prijateljstvo / sloboda] Neptun [idalizam / utopija] Pluton [regeneracija / uništavanje]  8)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #6 poslato: 14:52:41, 20.Okt.2009. »
Kako tumacite kad je vladar polja braka u dejvisonu u 12 polju?Kao da neko od partnera nesto krije,ili ima neko drugo znacenje?

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #7 poslato: 15:00:59, 20.Okt.2009. »
Kao da partner koji je predstavljen tom planetom nesto krije ili ga ovaj drugi ne mozete potpuno upoznati ali mogu biti i neke neocekivane situacije...   zavisno od aspekta ali nije sjajno za bilo koji odnos...
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #8 poslato: 15:06:39, 20.Okt.2009. »
Pa s obzirom da je XII polje ~ VI polje drugog partnera, takodje može pokazati da će ili jedan od njih možda da se razboli, tj. da će ta njihova veza štetno delovati na jednog od njih, ili pak da do samog braka neće doći ili zbog straha ili neke tajne koju jednan od partnera ima, ili pak jednostavno postoje karmički dugovi koji prvo treba da se razreše da bi uopšte njih dvoje i započeli svoju vezu {na pravi način}.
Naravno ~ sve zavisi i koja je to planeta i koje aspekte ima :)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #9 poslato: 19:29:27, 28.Nov.2009. »
U pitanju je Mesec (u ovom slucaju ja)...a sto se tice aspekata Mesec pravi konjukciju sa Merkurom,konjukciju sa Neptunom i sekstil sa Plutonom...
Ne znam da li mogu ovi aspekti da budu losi,ali mislim da zbog Konjukcije meseca-merkura sve se moze resiti razgovorom,zar ne?


Stranice: 1 2 3 ... 5 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1107 Pregleda
Najnovije: 18:51:34, 09.Apr.2012.
Ch
36 Odgovora
9189 Pregleda
Najnovije: 19:06:17, 16.Jul.2014.
Šmišonja
9 Odgovora
2151 Pregleda
Najnovije: 12:42:34, 23.Jul.2023.
Zrikla28