Zasto je crkva protiv astrologije?

  • Odgovora: 20
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Zasto je crkva protiv astrologije?
« poslato: 18:13:09, 07.Mar.2009. »
Ja volim astrologiju,a volim i crkvu tj.vjerujem u Boga.Idem u crkvu,ali svestenik mi je prilikom jedne posjete,vidjevsi na polici neke astroloske knjige,odrzao dosta "ostro" predavanje na tu temu.I nije mi bilo jednostavno...nije ni sada...kao da traze da se odlucim izmedju te dvije ljubavi.A ja ih obe njegujem u sebi.Zasto vjera "ne voli" astrologiju? :(        (*o*)


 


*

Van mreže SnowLady

  • **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #1 poslato: 14:00:35, 25.Mar.2009. »
I ja se to cesto pitam, zasto crkva opovrgava astrologiju, a astrologija priznaje da je BOG sve stvorio...Ja takodje volim astrologiju nista manje od crkve, svoje vjerske pripadnosti, Svevisnjeg...Ja zato izbjegavam da pravim prognoze, jer se to smatra gatanjem...preferiram psiholosku astrologiju i smatram da je ona korisnija od prognoza koje se rade...Ne odricem se nijedne od ove dvije ljubavi, jer u sve sto radim, unosim sebe, radim srcem i iskreno...  (*o*) :)
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete
 

*

Van mreže Avantura

  • **
  • 396
  • 3
  • Pol: Žensko
  • SuperLady
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #2 poslato: 15:42:38, 17.Maj.2009. »
Zato sto nasa vera daje coveku slobodu, nije deterministicka. Nije ni astrologija, ali se uglavnom pogresno shvata. Crkva je zapravo protiv tog shvatanja.
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #3 poslato: 17:08:38, 17.Maj.2009. »
Da, jer treba se slusati i postovati Bozija volja... Ne treba da nas zanima buducnost, jer trebamo da pustimo da ide kako Bog kaze... I zato se ne bi trebalo ici kod gatara i sl., da ti "ispravljaju krive Drine", astrologa i slicno... I ja sam pre bas cestooo citala horoskop, i bila mi je astrologija cool. Ali od kada sam to saznala, mnogo redje to radim! Cak, moram priznati, lomila sam se za ovo besplatno tumacenje natalne karte! Taman krenem, hocu da mi to odradi.. Pa onda kazem:"NE! To je protiv Boga...".. Pa prodje malo vremena, pa opet:"Pa ajde, sto da ne?! Ne radim nista lose.. Ne menjam ja bas Boziju volju", pa onda opet:"Ne Dijana!", itd,itd... I tako cesto, moram priznati. Mada ne verujem 100%  u sudbinu i predskazivanje buducnosti, jer verujem da se moze izmeniti! Kako budemo radili i koji put budemo izabrali od vise ponudjenih, tako ce nam biti! Ali eto, moze da mi kaze nesto sigurno zanimljivo, o meni, itd... Sto bih htela da cujem... Ko zna sta cu odluciti do kraja i da li cu se "slomiti" da mi ipak odradi to besplatno tumacenje natalne karte. Mada ne verujem, jak sam karakter. :) Samo ako ne budem nasla neko "opravdanje" da je to ok, i da nije protiv Boga.......
~Sunshine~
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #4 poslato: 19:02:17, 17.Maj.2009. »
Citat
Zato sto nasa vera daje coveku slobodu

A astrologija nas drzi vezanim za uzicu i sa njom ne mozemo da budemo slobodni nego smo u ropstvu  :D  Svasta...

Citat
Nije ni astrologija, ali se uglavnom pogresno shvata

Shvata se kod "nekih ljudi" koji bi crkvu zamenili za horoskop a svoju veru potpuno izrugali jer im onda ona nicemu ne bi sluzila. To je pogresno shvatanje i moj licni stav je da ta dva apsolutno nemaju nikakve veze ~ samo kome to objasniti...
Krsten sam, idem u crkvu i veru postujem samo sto bi se sad pojavio neko i rekao: "pa cekaj ako postujes crkvu a ona je protiv toga, zbog cega ti je to onda hobi"?

Odgovorio bih: "Psiholoska astrologija koju citam je put kojim se moze uci u psihicki sklop osobe (koji je dat od Boga, majke, babe, gena, zvezda...) i pomocu kojeg se nekom moze pomoci da lakse resi trenutni aktuelni problem a ne davanje raznih prorocanstva"


E sad kako astrolog daje savete? Ako ste nasilnik ili buntovnik sto se obicno vidi u natalnoj karti naravno da cete nasilno reagovati u kriticnoj situaciji...  to isto i psiholog moze da zakjluci samo sto neki koriste a neki ne natalnu kartu..

Kada me neko pita kad treba da radi natalnu kartu, obicno kazem kad naidje neki problem ili misli da negde nije potpuno iskoristio svoje potencijale. Treba da uradi natalnu i godisnji horoskop za tu godinu ali da se obrati paznja na ono gde je problem ili to sto osobu zanima. Bilo je slucajeva kad neko pita za zdravlje a zdrav je...  ne znam zasto bi se time zamarao, dovoljno je da zna svoj svakodnevni zivot i dobice odgovor kakvo mu je zdravlje...

Astrolog nije ni madjionicar ni osoba koja vam moze promeniti buducnost vec osoba koja moze da vam objasni uzrok i posledicu, da vam da dobar savet...   a vi uz pomoc slobodne volje je potrebno da sami nesto uradite...

Citat
Da, jer treba se slusati i postovati Bozija volja...

Ako citas astrologiju ti ne postujes bozju volju? ???

Citat
Ne treba da nas zanima buducnost, jer trebamo da pustimo da ide kako Bog kaze..

Znaci ako nas ne zanima buducnost onda ajde sad da se ponasamo npr. nenormalno?
Pa mi ne drzimo to sto kaze...  kako kaze tako ide...  samo mi nije jasno ako mi toliki uticaj imamo zasto ne kazemo sad cu npr da se zaposlim u nekoj super firmi gde je dobra plata i da se to ostvari...

Slobodna volja je veoma bitna stvar i ja je shvatam na jedan specifican nacin a to je da se ona zasniva samo na onome sto zavisi iskljucivo od nas... sve ostalo je mozda stvar sudbine. Npr. ako sad ustanem i odem da pijem vodu, malo je faktora koji me mogu onemoguciti da to uradim ali ako kazem pozvacu neku devojku da se veceras vidimo realno mnogo je je manja verovatnoca da ce to da se ostvari. Da li ona hoce sa mnom da se vidi, da li moze, da li joj odgovara veceras...  itd...  znaci mnogo vise faktora utice tj vise energija da bi se to ostvarilo sto ne znaci da nije moguce. Znaci mi smo samo deo jedne velike slagalice koju mozemo ali ne moramo poistovetiti sa planetama.

Naucno je dokazano da Sunce i Mesec uticu na ljude ne razumem zasto ne bi i ostale planete Suncevog sistema pocevsi od Saturna koji je 10 puta veci od Zemlje...

Citat
I zato se ne bi trebalo ici kod gatara i sl., da ti "ispravljaju krive Drine"

Samo sto te gatare, kugle... bla bla ...   ne koriste knjigu da bi stekle svoje pozamasno znanje kao astrolog.

Citat
Ko zna sta cu odluciti do kraja i da li cu se "slomiti" da mi ipak odradi to besplatno tumacenje natalne karte.

Necu i nikad nikog nisam ubedjivao u tako nesto. To je stvarno licni izbor i stvarno ne bih mogao da ti dam neki savet u vezi toga.  :D
To mi nije posao, nije proricanje, nisam opterecen sa tim sto procitam ili napisem, jednostavno to mi je jedan u nizu hobija...  jednostavno zivim sasvim opusteno, pokusavajuci da uvek budem bolji bez obzira sta mi pise u horoskopu....

Posto svemu u zivotu pristupam kriticki onda i astrologiji. Znaci mogu sve da prihvatim, proucim ali sa dozom rezerve. Koristim je za proveru i uzrok a ne za proricanje.
 

*

Van mreže SnowLady

  • **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #5 poslato: 12:11:40, 21.Avg.2009. »

Da, jer treba se slusati i postovati Bozija volja... Ne treba da nas zanima buducnost, jer trebamo da pustimo da ide kako Bog kaze... I zato se ne bi trebalo ici kod gatara i sl., da ti "ispravljaju krive Drine", astrologa i slicno... I ja sam pre bas cestooo citala horoskop, i bila mi je astrologija cool. Ali od kada sam to saznala, mnogo redje to radim! Cak, moram priznati, lomila sam se za ovo besplatno tumacenje natalne karte! Taman krenem, hocu da mi to odradi.. Pa onda kazem:"NE! To je protiv Boga...".. Pa prodje malo vremena, pa opet:"Pa ajde, sto da ne?! Ne radim nista lose.. Ne menjam ja bas Boziju volju", pa onda opet:"Ne Dijana!", itd,itd... I tako cesto, moram priznati. Mada ne verujem 100%  u sudbinu i predskazivanje buducnosti, jer verujem da se moze izmeniti! Kako budemo radili i koji put budemo izabrali od vise ponudjenih, tako ce nam biti! Ali eto, moze da mi kaze nesto sigurno zanimljivo, o meni, itd... Sto bih htela da cujem... Ko zna sta cu odluciti do kraja i da li cu se "slomiti" da mi ipak odradi to besplatno tumacenje natalne karte. Mada ne verujem, jak sam karakter. :) Samo ako ne budem nasla neko "opravdanje" da je to ok, i da nije protiv Boga.......

Da, jer treba se slusati i postovati Bozija volja... Ne treba da nas zanima buducnost, jer trebamo da pustimo da ide kako Bog kaze... I zato se ne bi trebalo ici kod gatara i sl., da ti "ispravljaju krive Drine", astrologa i slicno... I ja sam pre bas cestooo citala horoskop, i bila mi je astrologija cool. Ali od kada sam to saznala, mnogo redje to radim! Cak, moram priznati, lomila sam se za ovo besplatno tumacenje natalne karte! Taman krenem, hocu da mi to odradi.. Pa onda kazem:"NE! To je protiv Boga...".. Pa prodje malo vremena, pa opet:"Pa ajde, sto da ne?! Ne radim nista lose.. Ne menjam ja bas Boziju volju", pa onda opet:"Ne Dijana!", itd,itd... I tako cesto, moram priznati. Mada ne verujem 100%  u sudbinu i predskazivanje buducnosti, jer verujem da se moze izmeniti! Kako budemo radili i koji put budemo izabrali od vise ponudjenih, tako ce nam biti! Ali eto, moze da mi kaze nesto sigurno zanimljivo, o meni, itd... Sto bih htela da cujem... Ko zna sta cu odluciti do kraja i da li cu se "slomiti" da mi ipak odradi to besplatno tumacenje natalne karte. Mada ne verujem, jak sam karakter. :) Samo ako ne budem nasla neko "opravdanje" da je to ok, i da nije protiv Boga.......


Ne bih se slozila s tobom!
Zapravo i ja sam u principu protiv gatanja, koje danas positovjecuju sa Astrologijom, pa su javna informativna sredstva puna gatara, nazovi Astrologa, koji okrecu Tarot-kartu, a ljudima ispiraju mozak da su edukovani Astrolozi..Zgog takvih i slicnih sarlatana, pravi Astrolog nema sta da trazi i tesko ce dokazati nasem mentalitetu sta sve Astrologija moze...
Seriozni Astrolog nece nametnuti nikom svoj stav i reci ti moras ovo, ti moras ono, vec ce ti predociti sanse koje te ocekuju, pomoci ti da promijenis u karakteru ono cega nijesi svjesna i sta bi trebala prvo mijenjati kod sebe, u odnosu na okolinu, cime se stvaraju uslovi da stvoris zdraviju okolinu, da biras sebi prijatelje, posao koji ti vise odgovara po intelektualnim sposobnostima, dalje partnera itd itd... a time i sebi olaksas zivot. Jer onako kako mi zracimo, tako nam okolina vraca, manje-vise.
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete
 


*

Van mreže antonia1974

  • *
  • 87
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #6 poslato: 22:38:09, 04.Dec.2009. »
da li ste gledali film Zeitgaist?

*

Van mreže SnowLady

  • **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #7 poslato: 01:19:53, 18.Maj.2010. »
Zato sto nasa vera daje coveku slobodu, nije deterministicka. Nije ni astrologija, ali se uglavnom pogresno shvata. Crkva je zapravo protiv tog shvatanja.

Pravi Astrolog nikada nece nametati svoju analizu kao moranje, nego svaki seriozni Astrolog mora ostaviti odluku natusa kao zadnju i odlucujucu opciju a sve ostalo je prazno gatanje, bar po meni.

Psiholoska Astrologija koju sam ja ucila i dalje porucavam, ima za zadatak da predoci natusu, kako najbolje da upozna sebe, okolinu i na cemu treba poraditi da mijenja prvenstveno sebe, time se prilagodjava okolini i dalje se psiholoski izdize, unapredjuje i uci da na pravi nacin kumulise svoju energiju, koje u vecini slucajeva natus i nije svjestan. Dalje predocava nam sanse, ukazuje na talente kojih nismo svjesni i otkriva predisponiranosti, odnosno ukazuje na energestke potenicijale koje ako adekvatno sublimiramo, odnosno ispravno i blagovremeno kumulisemo, mozemo mnogo toga neprijatnog zaobici i ne zaobilazeci time sudbinu, stici do cilja. Tu se moze pricati o spektru nijansi na polju svjesno usmjerene energije, s druge strane, psiholoskom aspektu kojeg uglavnom nismo svjesni.

Spoljni uticaji su ovdje od enormnog znacaja i te posledice su dalekosezne, sudbonosne i uslovno receno konstante, kojima ne mozemo, pa cak i kada smo ih svjesni upravljati i usmeriti u zeljenom pravcu!

Mnogo je tu tajni vezano za crkveni animozitet prema Astrologiji, o kojima se moze nagadjati, jer Astrologija nikada nije osporavala niti Crkvu, niti religiju, niti najvisu istancu, Svevisnjeg!
« Najnovija izmena:: 01:22:27, 18.Maj.2010. SnowLady »
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete
 

*

Van mreže Avantura

  • **
  • 396
  • 3
  • Pol: Žensko
  • SuperLady
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #8 poslato: 20:00:13, 09.Jan.2011. »
Upravo sam htela reci da je Crkva protiv tog gatanja, odnosno, protiv laznih proroka.
Ozbiljni astrolozi, kao i ljubitelji astrologije koji je dozivljavaju na pravi nacin, mogu biti istovremeno verujuci ljudi i odlaziti u Crkvu, ja ne vidim oko toga kontradiktornost.

 :t2715:
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #9 poslato: 11:29:50, 23.Jun.2012. »
Mnoge stvari po pitanju crkve nemaju ama bas nikakvog smisla.Ono sto Bog zabranjuje su gatanja,vracanja,bilo kakav kontakt sa magijom,uznemiravanje dusa.Nekad mi se cini da ono sto crkva propagira nije u skladu sa onim "sto je Bog htio reci".Citav zivot sam u ovome,kao i u vjeri,i uvijek ratujem sa kvazi vjernicima kad dodjemo do ove teme.Pristup prema Bogu kakav ja imam ovo jednostavno dopusta,a oni nek se slikaju,i ne zanima me njihov stav,koji je plod neznanja i neiformisanosti.Prvo neka nauce na cemu se temelji astrologija,pa onda neka vide koliko ima logike to sto pricaju i propagiraju ;)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
3372 Pregleda
Najnovije: 09:31:19, 05.Jun.2009.
Ch
0 Odgovora
1907 Pregleda
Najnovije: 12:18:49, 06.Jul.2009.
tikica
11 Odgovora
4310 Pregleda
Najnovije: 16:33:09, 18.Jul.2012.
zaza