Zasto je crkva protiv astrologije?

• Odgovora: 20
Stranice: « 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Zasto je crkva protiv astrologije?
« Odgovor #10 poslato: 22:47:35, 23.Jun.2012. »
Nekima jednostavno ne vredi nešto objašnjavati i ubedjivati se.
Najbitnije je da astrologiju ne zloupotrebljavamo i sve što čitamo, da čitamo sa dozom rezerve.

*

Van mreže NemanjaIlic

• *
  • 2
  • 0
« Odgovor #11 poslato: 10:37:37, 20.Okt.2014. »
Crkva je protiv astrologije zato sto spada u demonska ucenja. Isto kao i vracanje, gatanje, gledanje u solju, okultizam i svaka vrsta magije. Sve ovo je nespojivo sa Crkvom i Pravoslavljem.

Nazalost, ljudi koji misle da mogu istovremeno biti i vernici i baviti se astrologijom (ili bilo kakvim proricnjem, ili ici kod vracara, gatara i magova) nedovoljno su upuceni u svoju veru i zive u zabludi. Ovo pisem zato sto sam i sam upao u istu zamku i razumem ljude koji misle da su ove dve stvari spojive.

Nasu buducnost jedino zna Bog i niko drugi. Demoni je ne znaju, ali zato pokusavaju na sve moguce nacine da nam podmetnu njihova lazna ucenja, zadobiju nase poverenje i odvedu nas u duhovnu propast. Jos je pogubnije ako se sve to dozivljava kao "igra". Sa svojom dusom i sa svojim vecnim spasenjem se niposto ne treba igrati.

Demoni nekad mogu, zarad dobijanja poverenja, da nam predoce i neke istinske stvari i da nas posalju u Crkvu i slicno. Mogu i da se pojave pred ljudima i da se predstave kao svetitelji ili duse nasih preminulih rodjaka. Sve ovo ima za krajnji cilj nasu duhovnu propast. Cak i ljudi koji se bave ovim stvarima mogu biti u prelesti i stvarno verovati da razgovaraju sa Bogom i svetiteljima i iskreno verovati da pomazu ljudima.

Koga vise zanima, preporucio bih da procita knjigu "Ljudi i Demoni" svestenika Rodiona Petrogradskog. Imate i dosta slicne literature u vasim mesnim crkvama. Takodje procitajte vise i o prelesti i upoznajte se sa ovim terminom.

Nemojte se baviti ovim stvarima i cuvajte se od zla. Upoznajte svoju veru da ne padate u demonske i sektaske zamke. Zlo uvek ulazi na mala vrati i postepeno nas osvaja sve vise i vise, cesto da nismo ni svesni toga.

Svako dobro od Gospoda Vam zelim!

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • Zahvaljeno: 39 puta
  • 185
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #12 poslato: 11:14:41, 20.Okt.2014. »
Da li je crkva i protiv da se procita takva neka knjiga bez da nekom tumacimo nego kao puka radoznalost ili dnevni horoskop?  :dontunderstand:
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže NemanjaIlic

• *
  • 2
  • 0
« Odgovor #13 poslato: 13:02:29, 20.Okt.2014. »
Da li je crkva i protiv da se procita takva neka knjiga bez da nekom tumacimo nego kao puka radoznalost ili dnevni horoskop?  :dontunderstand:

Problem sa citanjem iz puke radoznalosti je taj sto mozemo pasti u iskusenje da poverujemo u ono sto smo procitali i da prihvatimo (nekad i podsvesno). U mom prethodnom postu sam napisao da zlo ulazi na mala vrata, cesto neopazeno.

Jedna od crkvenih zapovesti je da ne treba citati jereticke knjige. Razlog za to je upravo ova opasnost. Ljudi zapadaju u greh najvise zbog neznanja i slabosti. Ne mislim ovde na individualnu slabost, nego na generalizovanu ljudsku slabost i sklonost ka grehu. Ako nismo dovoljno upoznati sa svojom verom, nekad nas sitnica moze odvuci na stranputicu.

Svako dobro od Gospoda zelim!

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #14 poslato: 20:38:17, 21.Okt.2014. »
Ja sam svasta citao, ali me nista nije odvelo na stranputicu  ;D

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
« Odgovor #15 poslato: 23:07:08, 22.Okt.2014. »
Crkva je protiv astrologije zato sto spada u demonska ucenja. Isto kao i vracanje, gatanje, gledanje u solju, okultizam i svaka vrsta magije. Sve ovo je nespojivo sa Crkvom i Pravoslavljem.

Nazalost, ljudi koji misle da mogu istovremeno biti i vernici i baviti se astrologijom (ili bilo kakvim proricnjem, ili ici kod vracara, gatara i magova) nedovoljno su upuceni u svoju veru i zive u zabludi. Ovo pisem zato sto sam i sam upao u istu zamku i razumem ljude koji misle da su ove dve stvari spojive.

Nasu buducnost jedino zna Bog i niko drugi. Demoni je ne znaju, ali zato pokusavaju na sve moguce nacine da nam podmetnu njihova lazna ucenja, zadobiju nase poverenje i odvedu nas u duhovnu propast. Jos je pogubnije ako se sve to dozivljava kao "igra". Sa svojom dusom i sa svojim vecnim spasenjem se niposto ne treba igrati.

Demoni nekad mogu, zarad dobijanja poverenja, da nam predoce i neke istinske stvari i da nas posalju u Crkvu i slicno. Mogu i da se pojave pred ljudima i da se predstave kao svetitelji ili duse nasih preminulih rodjaka. Sve ovo ima za krajnji cilj nasu duhovnu propast. Cak i ljudi koji se bave ovim stvarima mogu biti u prelesti i stvarno verovati da razgovaraju sa Bogom i svetiteljima i iskreno verovati da pomazu ljudima.

Koga vise zanima, preporucio bih da procita knjigu "Ljudi i Demoni" svestenika Rodiona Petrogradskog. Imate i dosta slicne literature u vasim mesnim crkvama. Takodje procitajte vise i o prelesti i upoznajte se sa ovim terminom.

Nemojte se baviti ovim stvarima i cuvajte se od zla. Upoznajte svoju veru da ne padate u demonske i sektaske zamke. Zlo uvek ulazi na mala vrati i postepeno nas osvaja sve vise i vise, cesto da nismo ni svesni toga.

Svako dobro od Gospoda Vam zelim!
Ne vidim po cemu su ljudi koji se interesuju za astrologiju a i sama astrologija losi,i ne moze ni biti,samo treba covek da ima meru i zna kad da stane kao uostalom i u bilo cemu drugom sto u zivotu radi.
Verujem da si ti imao lose iskustvo,ali nije ti kriva astrologija vec to sto si ocigledno bio nezasit. Ne mozes zbog jedne lose stvari sve da stavljas u isti kos
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #16 poslato: 14:03:11, 23.Okt.2014. »
Ne vidim po cemu su ljudi koji se interesuju za astrologiju a i sama astrologija losi,i ne moze ni biti,samo treba covek da ima meru i zna kad da stane kao uostalom i u bilo cemu drugom sto u zivotu radi.
Verujem da si ti imao lose iskustvo,ali nije ti kriva astrologija vec to sto si ocigledno bio nezasit. Ne mozes zbog jedne lose stvari sve da stavljas u isti kos
Kad naletis na dnevni horoskop, preskoci celu stranu u novinama  ;D

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #17 poslato: 21:29:56, 23.Okt.2014. »
Obavezno  ;D
A bas sam mislila da proverim kakav ce mi sutra biti dan,ali necu,prodanjaće me đavo  :-X :devil-banana:   ;D
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže web manijak

• 1 841
  • 31
  • Neka ostane licno
« Odgovor #18 poslato: 00:09:30, 24.Okt.2014. »
Zato jer ne saradjuju  :smehotres:

*

Van mreže Primal

• *
  • 7
  • 0
  • Marsovac
« Odgovor #19 poslato: 21:24:43, 24.Maj.2015. »
Ja sam igrom slucaja iz pravoslavne svestenicke porodice i obozavam Ezoteriju. Videvsi njihovu laznu veru, pronasla sam sebe u krilu New Age ucenja. Malo je pravih hriscana. Vise je onih satro hriscana, samo na papiru. Sto rekao Nice, Isus je jedini pravi hriscanin. Malo je i pravih ezotericara. Toliko vera, a bas hriscanstvo je prava vera? Sto nije islam, judaizam ili hinduizam? Mislim da je istina da su sve prave vere, a nije ni jedna 100%. Svako ucenje koje moze da pomogne razvoju duse i celokupnog bica je dobro.

Stranice: « 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000