Prevara u braku?

  • Odgovora: 95
Stranice: « 1 2 3 4 ... 10 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #10 poslato: 15:56:43, 05.Apr.2009. »
Preljuba-vecita tema!
Ljudi grese a velicinu njihovog greha ne mozemo meriti nicim drugim koliko velicinom naseg prastanja. Ako ne mozemo ili necemo da oprostimo onda je prevelik greh i kasnjenje partnera na rucak a ako mi oprostimo onda i najtezu prevaru mozemo spustiti na nivo obicne svakodnevne greske.
Merila su za svaku vezu razlicita jer veze cine razliciti ljudi.

U redu je da oprostis jednom... I dvaput mozda. Ali onda kada oprostis, ima osoba koje to posle shvate kao da ces uveh prastati, i onda cesto ponavljaju tu gresku! E pa zato, nekada, nekim osobama, ne treba oprastati.. Jer te drugacije nece shvatiti ozbiljno i ponavljace tu gresku konstantno.
~Sunshine~
 


*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #11 poslato: 16:30:44, 14.Apr.2009. »
Prevara nije tako jednodimenzionalna stvar kakav je sam cin prevare.
I ne moze se sa pouzdanoscu znati koji nagoni i kada vladaju u tim trenucima. To mogu biti i nagoni samounistenja. Ima tu milion mogućih slučajeva, nekako bih sve svela na to koliko se osobe vole i šta je uzrok prevare - da li onom koji vara više nije dovoljan partner, ili je samo napravio glupost. Kod mene nema razlike da li je par u braku ili ne jer ja vezu i brak kapiram jednako 'ozbiljno'.


ok ali malo je osoba koje tako razmisljaju u sustini ali podji od sebe valjda ti je lakse prekinuti sa nekim vezu nego se mlatiti po sudovima, sta sa decom itd...  ipak brak zahteva mnogo zajednickih stvari a veza ne. u vezi ne morati ziveti zajedno, ne morate imati decu, ne morate deliti potpuno sve jer zivite odvojeno...
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #12 poslato: 21:50:27, 14.Apr.2009. »
Preljuba-vecita tema!
Ljudi grese a velicinu njihovog greha ne mozemo meriti nicim drugim koliko velicinom naseg prastanja. Ako ne mozemo ili necemo da oprostimo onda je prevelik greh i kasnjenje partnera na rucak a ako mi oprostimo onda i najtezu prevaru mozemo spustiti na nivo obicne svakodnevne greske.
Merila su za svaku vezu razlicita jer veze cine razliciti ljudi.

U redu je da oprostis jednom... I dvaput mozda. Ali onda kada oprostis, ima osoba koje to posle shvate kao da ces uveh prastati, i onda cesto ponavljaju tu gresku! E pa zato, nekada, nekim osobama, ne treba oprastati.. Jer te drugacije nece shvatiti ozbiljno i ponavljace tu gresku konstantno.

Znaci ipak bi mogla da potpuno zaboravis na to u slucaju da mu se samo jednom desi tako nesto?  :-\
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #13 poslato: 00:58:51, 15.Apr.2009. »
To se odnosilo za prevaru u vezi... I to ako je neka veza na pocetku, da niste toliko toga presli zajedno, podelili, ulozili, itd. Ali ni tada ne bih zaboravila. Nema sanse to! Ali ako bi mi stvarno DOKAZAO (ne recima) da se pokajao, pojeo, da mu je stavarno mnogo tesko i da se dosta, dostaaa kaje... Tada bih razmislila i videla da li mu mogu verovati ponovo, da to vise nece ponoviti nikada. Ako mogu, pomiricemo se, a ako mislim da to ipak nije moguce... Zao mi je, njegova greska. A da mi se to sada npr. desi, posle svega, pa da ceo Svet osvoji, ne bi uspeo da me vrati! Koliko god ga volela i umirala za njim... NE! Kad bi mogao nesto tako da uradi posle SVEGA ucinjenog za njega i nas... I prozivljenog i ulozenog... Dzabe mu posle sve! Ne bih ni mogla da ga gledam istim ocima! NO WAY! A o braku da ne pricamo........ Ako se podrazumeva da su dvoje stupili u brak iz ljubavi. Znaci, normalno je da zele dete, naravno, isto iz ljubavi. E posle kada dodje dete, to samo jos vise treba da uveca i ucvrsti njihovu ljubav, trud, itd... Samim tim, borba je veca, a to dvoje zajedno prelaze opet i sve te i teze prepreke. I opstaju, itd. I da posle toga jedan od ucini prevaru... PA TU NEMA STA VISE DA SE PRICA!
« Najnovija izmena:: 01:01:21, 15.Apr.2009. sunshine_Dijana »
~Sunshine~
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #14 poslato: 02:55:37, 15.Apr.2009. »
To je za oprostaj a da li bi mogla da zaboravis sta se desilo? :)
 

*

Van mreže ruza

  • *
  • 68
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #15 poslato: 15:44:46, 15.Apr.2009. »
Prevara nije tako jednodimenzionalna stvar kakav je sam cin prevare.
I ne moze se sa pouzdanoscu znati koji nagoni i kada vladaju u tim trenucima. To mogu biti i nagoni samounistenja. Ima tu milion mogućih slučajeva, nekako bih sve svela na to koliko se osobe vole i šta je uzrok prevare - da li onom koji vara više nije dovoljan partner, ili je samo napravio glupost. Kod mene nema razlike da li je par u braku ili ne jer ja vezu i brak kapiram jednako 'ozbiljno'.


ok ali malo je osoba koje tako razmisljaju u sustini ali podji od sebe valjda ti je lakse prekinuti sa nekim vezu nego se mlatiti po sudovima, sta sa decom itd...  ipak brak zahteva mnogo zajednickih stvari a veza ne. u vezi ne morati ziveti zajedno, ne morate imati decu, ne morate deliti potpuno sve jer zivite odvojeno...


slazem se sa tobom nije isto veza i brak :(
Život ima onaj smisao koji mu mi damo.
Jovan Dučić, srpski pesnik
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #16 poslato: 23:59:29, 15.Apr.2009. »
To je za oprostaj a da li bi mogla da zaboravis sta se desilo? :)

Ali ni tada ne bih zaboravila. Nema sanse to!
:) ;)
~Sunshine~
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #17 poslato: 00:56:53, 16.Apr.2009. »
Samo to sto ne mozes da zaboravis je veci problem nego sto si oprostila (*o*)
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #18 poslato: 15:06:03, 16.Apr.2009. »
Pa ne znam da li si me bas dobro razumeo... Da, slazem se sa time sto si rekao. Ali ja sam rekla da na pocetku veze npr. mogu da oprostim... I ja to naravno da necu zaboraviti nikada, ne moze da mi se izbrise to iz mozga, ali kako vreme prolazi i ta osoba se STVARNO POKAJE sto je to urdila, dokaze mi da me voli i da to vise nikada ne bi uradio, itd... Mogu da zaboravim tako da me to vise ne dotice kada se setim toga. Znam da je tada bila druga situacija, nismo se voleli, itd... U tom smislu sam mislila. A da se sa nekim volim i da mu oprostim prevaru... Ne bih mogla. U tom slucaju, ne znam o kakvoj ljubavi pricamo! Iako znam da se mnogi ne slazu sa mnom, ali po meni to onda nije ljubav!!! Kakva crna ljubav bre, a ovamo varam??? Pa znaci da tu osobu ne volim! Ako je volim stvarno, zelim samo nju, niko vise ne postoji za mene, zelim je sto vise.. Itd, itd. A ako je tako, logicno da ne mogu pociniti prevaru! Tako da, po mom nekom misljenju, ko vara - ne voli! Moze da kaze sta hoce, ali ja mu ne bih verovala da me voli. Za mene to nije ljubav!
~Sunshine~
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #19 poslato: 17:47:41, 16.Apr.2009. »
Heh samo ne znam da li bi ti bilo vremenom teze ili lakse jer bi ti se nakon oprostaja povecala ljubomora  :-\
 


Stranice: « 1 2 3 4 ... 10 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
12 Odgovora
3401 Pregleda
Najnovije: 12:03:15, 29.Avg.2014.
Persefona.
8 Odgovora
1821 Pregleda
Najnovije: 20:40:21, 06.Avg.2015.
kobayashi
1 Odgovora
1328 Pregleda
Najnovije: 14:21:58, 10.Avg.2017.
tiganezri