Anketa

Slusate Sergeja?

Da
(60%)
Ne
(12%)
Samo neke od pesama
(28%)

Sergej Cetkovic

• Odgovora: 23
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Sergej Cetkovic
« poslato: 10:51:50, 09.Dec.2008. »
Fenomen zvani Sergej Ćetković

Miran, tih, nenametljiv. Bez velike pompe, bez skandala, bez ikakvog siljenja stigao je do samog vrha, samo zahvaljujući svom glasu. Iako je i ranije bio aktivan, primetili smo ga 2000. godine sa singlom "Zaustaviću vrijeme". Sergej Ćetković, rođeni Podgoričanin, danas je veliko ime domaće ili crnogorske scene, kako god hoćete. Rođen je 8. marta 1976. godine, a karijeru počinje 1989. s bendom "Vatrena srca" kao klavijaturista i prateći vokal. Godine '94. nastavlja rad u grupi "Amfiteatar" sve do raspada benda 1998. Tada sledi sjajna solo karijera za koju danas možemo reći da se retko sreće na ovim prostorima.

Da se pozabavimo malo diskografijom ovog pevača. Godine 2000. izdaje svoj prvi CD pod nazivom "Kristina" (izdavač Goraton). Pesmama "Zaustaviću vrijeme", "Sati, dani, godine", "Grad" i "Probudi me" skreće pažnju javnosti na sebe. Za istog izdavača objavljuje i drugi album - "Budi mi voda" (2002). Dvanaest novih pesama, od kojih se izdvajaju "Budi mi voda", "Moje si sve" i "Nikada". Ono što sledi može se nazvati bombom. Godine 2005. izdavač "City records" i album "Kad ti zatreba". Gotovo svih deset pesama s ovog ostvarenja podjednako se slušalo. "Neću da znam", "Prokleta bila", "Muško sam", "Reci mi u lice", "Prokleta bila", "Prsten na sto", "Hiljadu razloga", "Kad ti zatreba", sve hit do hita. Fali li neki? Naravno. "Pogledi u tami". Posle ove pesme, više nije bilo nikoga ko nije čuo za Sergeja Ćetkovića, ako je ranije neko takav i postojao. Ja lično otišao sam u bioskop da pogledam film "Pogled sa Ajfelovog tornja" samo zato što ga je ta pesma promovisala. Moram priznati da sam se silno razočarao kad sam shvatio da od pesme u filmu nema ni traga ni glasa (u bioskopskoj verziji nema je čak ni u odjavnoj špici). No, dobro. Fenomen Sergeja postao je neuništiv.

Ovakav glas svakako se morao ovekovečiti i na živom albumu. To se desilo 2006. CD i DVD "Live from Sava Centar", koji ponovo potpisuje "City records", postaje neizostavan u muzičkoj kolekciji svih romantičnih duša s ovih prostora. Tako stižemo i do najnovijeg, četvrtog po redu, studijskog albuma "Pola moga svijeta", objavljenog ove godine (izdavač isti za Srbiju), po kome je nazvana i turneja na kojoj se pevač trenutno nalazi. Ono što je mene oduvek fasciniralo kod svih autora koji to rade, ne samo Sergeja, jeste to da pored sjajnog glasa ovaj pevač ispod svih pesama potpisuje svoje ime i za tekst i za muziku. Vrednost više, svaka čast.

Da, turneja. To je najbitniji razlog pisanja ovog teksta. Koliko je interesovanje izazvao, "Arena" bi mu bila mala. Ali, ne, on želi intimniju i prisniju atmosferu s publikom i zbog toga bira Centar "Sava". Pre dve godine tri puta je punio taj prostor. A ovoga puta... Pet rasprodatih koncerata: 20, 21, 22, 23. i 24. novembar! I još bi bilo interesovanja, ali nedostajalo je termina. Spektakl koji se ne propušta. Najbolje ozvučenje, najkvalitetnija rasveta. I on, Sergej Ćetković. Kapa dole.

Ko propusti Beograd, biće još prilika: 30. novembar - Čačak, 4. decembar - Šabac, 6. decembar - Novi Sad, 9. decembar - Požarevac, i na kraju, 11. decembar - Niš.

Izvor: Krstarica
« Najnovija izmena:: 12:42:36, 11.Sep.2018. pg crna gora »

*

Van mreže novosadjanka

• **
  • 136
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Sergej Cetkovic
« Odgovor #1 poslato: 12:29:30, 09.Dec.2008. »

moj omiljeni pevač i svaka čast za temu
inače sam u subotu 06.12.bila na koncertu u Novom Sadu i bilo je jako lepo
još sam pod utiscima  :)

bila sam i prošle godine kada je na svoj rodjendan pravio koncert u Novom Sadu .
Tog dana je osvojio nagradu za pevača godine na muzičkom festivalu “Beovizija”. bilo je direktno uključenje na samom koncertu
inače prošle godine bez sponzora a ove godine sa dva generalna sponzora
za mene je on najbolji pevač svih vremena ,
po meni najbolji duet mu je sa Aleksandrom Radović pesma prsten na sto a ubedljivo najbolja i najslušanija pesma mu je pogledi u tami  što je publika potvrdila i ove i prošle godine i nova pesma pola moga sveta i kad bi htela ti !

Ovo su slike sa ovogodišnjeg koncerta na Spensu 06.12.2008.
ja slikala  :)

za mene ti je ljubav zabranjeni grad
a mnogo sam ih brate ja srušila do sad ....

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #2 poslato: 16:19:25, 09.Dec.2008. »
Jedinstven, nema sta

*

Van mreže jana

• **
  • 192
  • 1
« Odgovor #3 poslato: 16:40:02, 16.Dec.2008. »
Obozavam njegove pesme.

Sergej je rođen 08. marta 1976. godine u Podgorici.

Završio nižu i srednju muzičku školu “Vasa Pavić” u Podgorici i još uvijek je student, teoretskog odsjeka, Muzičke akademije na Cetinju.

1986.godine Sergej nastupa na festivalu ”Naša radost” i osvaja drugo mjesto.

1989.godine  počinje rad sa bendom”Vatrena Srca” kao klavijaturista i prateći vokal.

1994.godine  nastavlja rad u grupi “Amfiteatar” u početku kao klavijaturista i prateći vokal, a kasnije i kao lead vokal.

1998.godine nakon raspada grupe “Amfiteatar” počinje svoju solo karijeru nastupom na festivalu «Sunčane skale» pjesmom “Bila si ruža”.

2000.godine nakon nastupa na Budvanskom festivalu sa pjesmom ”Sati,dani,godine” objavljuje svoj prvi studijski cd “Kristina” u izdanju Goratona . Mnoge pjesme sa ovog cd-a postale su veliki hitovi kao npr. ”Zaustaviću vrijeme”, ”Probudi me” , ”Grad”,       ”Sati ,dani,godine” i druge.

2002. Sergej objavljuje svoj drugi studijski album ”Budi mi voda” u izdanju Goratona. Mnoge pjesme sa ovog albuma postale su veliki hitovi kao što su:”Budi mi voda”, ”Ostaću sam”, ”Nikada” i druge.

2004.godine Sergej nastupa na festivalu “Evropesma-Evropjesma SCG” (referentni festival za “Pesmu Evrovizije” –“Eurosong”)  sa pjesmom ”Ne mogu da ti oprostim”.

2005.godine Sergej objavljuje svoj treći studijski album “Kad ti zatreba” u izdanju City recordsa. Album obara sve rekorde i po tiražu  i po slušanosti, a sa pjesmom “Pogledi u tami” pune dvije godine nalazi se na svim top listama u zemljama bivše Jugoslavije. Mnoge pjesme sa ovog albuma postale su veliki hitovi kao npr: ”Pogledi u tami”, ”Prokleta bila”,”Prsten na sto” i.t.d.

2007.godine Sergej objavljuje singl ”Kad bi htjela ti”, kao najavu četvrtog studijskog albuma. Početkom novembra novi album pod nazivom «Pola moga svijeta» ugledao je svjetlost dana i postavio nove standarde u zabavnoj pop muzici. Kao i prethodni i ovaj je u izdanju City recordsa.

Koncertne aktivnosti:

Nakon velikog broja koncerata koje je održao u 2006-2007 godini izdvajaju se: koncerti u Podgorici, Novom Sadu, Subotici, Nikšiću, Budvi, Nišu, Baru, Herceg Novom, Vršcu,… i tri velika koncerta u beogradskom Sava Centru.
Učesnik je velikog broja humanitarnih akcija i koncerata .

Najznačajnije nagrade:

1986.godine osvojio drugo mjesto na dječijem festivalu “Naša radost”
2000-2002-2005-2006.godine dobitnik “Montefona” za pjevača godine Crne Gore.
2003.godine dobitnik Zlatne Sirene za najbolji tekst za pjesmu”Probudi me” na festivalu “Sunčane skale”.
2003.godine dobitnik nagrade za najbolji aranzman za pjesmu”Postojim i ja”na muzičkom festivalu u Budvi.
2004.godine dobitnik Pink-ove  nagrade za najboljeg pop pjevača iz Crne Gore.
2005-2007.godine.dobitnik nagrade za pjevača godine na Radijskom festivalu.
2006.godine dobitnik”Melka” za album godine na manifestaciji “Dani estrade”.
2007.godine dobitnik”Melka” za pjevača godine na manifestaciji “Dani estrade”.
2006-2007.godine dobitnik nagrade za pjevača godine na muzičkom festivalu “Beovizija”.
2007.godine dobitnik nagrade za pop pjevača iz Crne Gore u Republici Srpskoj.
2008. godine dobitnik nagrada za najboljeg pjevača godine na Beoviziji i dobitnik specijalne nagrade za najkompletniju muzičku ličnost Crne Gore na Montefonu.
2008. godine dobitnik zlatne sirene na suncanim skalama 2008  za najbolji album i najboljeg pjevaca.
I mnoge druge nagrade i priznanja za humanitarni rad i ostvarenja na polju zabavne muzike.
Kad volis nekog, voli ga zauvek...  :)

*

Van mreže Ivanica

• *
  • 30
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 02:52:56, 20.Dec.2008. »
Slazem se sa vama,Sergej je izvanredan pevac visokih kvaliteta...

*

Van mreže jana

• **
  • 192
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 17:05:35, 24.Dec.2008. »
Počelo prikazivanje novog video spota za pjesmu "Ako Boga znaš" za koji su korišćeni kadrovi sa koncerta održanog u Podgorici  1. jula na stadionu malih sportova .Spot možete pogledati na you tube-u :
Kad volis nekog, voli ga zauvek...  :)

*

Van mreže Tranzitna_Venera

• **
  • 142
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 19:50:17, 06.Jan.2009. »
Legenda...
najvishe volim onu njegovu 'Probudi me' i 'Ostacu sam'...
Shto jedete g0*na kad je hamburger euro?
moja natalna karta

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #7 poslato: 15:41:15, 22.Mar.2009. »
Sergej - fantastican pevac, izvrsnih kvaliteta, fenomenalan covek  :).
Imam sve njegove pesme ALI: Ako te nije pro nasla ljubav i Ljubav pod maskama wouuu

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #8 poslato: 17:42:29, 26.Mar.2009. »
Svaka cast coveku, nemam sta drugo da kazem! Treba da bude za primer ostalima...
~Sunshine~

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #9 poslato: 15:04:51, 05.Sep.2009. »
Super je i rado slusam sve njegove pesme inlove
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000