Da li velika razlika u godinama šteti vezi?

  • Odgovora: 36
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Alicia

  • *****
  • 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« poslato: 16:19:19, 24.Avg.2012. »
Što su partneri stariji, razlika u godinama se sve manje osjeća

Zato je razlika u godinama između 35-godišnjeg muškarca i 25-godišnje žene mnogo osjetnija nego razlika između 60-godišnjeg muškarca i 50-godišnje žene. Razlika u godinama više utiče na mlađe parove jer se njihova zrelost i stečeno iskustvo mnogo više razlikuju u odnosu na starije parove.

Pročitajte koji su najčešći problemi sa kojima se ovakvi parovi susreću.
Ukoliko ste Vi stariji:
1. Možete izgubiti strpljenje za svog partnera.


Ukoliko ste mnogo stariji od svog partnera, možete ga doživljavati kao nezrelu i neiskusnu osobu, koja ima još mnogo toga da nauči u životu. A to može biti, priznaćete, veoma iritirajuće.

Na kraju krajeva, Vi ste ionako već prošli sve to sa čime se Vaš partner sada suočava i susreće, znate da većina situacija nisu smak svijeta, već jedna obična kriza i da dođe kraj svemu. Pravili ste greške i na njima učili, a sada morate ponovo da prolazite kroz sve to uz svog partnera. Nije lako sačuvati strpljenje, zar ne?

2. Tretirate svog partnera kao da ste mu jedan od roditelja


Ukoliko imate 10, 20 i više godina iskustva od svog partnera, prosto je nemoguće izbjeći davanje saveta, pokušaja da se koriguje ponašanje partnera i usmjeri u pravom smjeru. Vi ste već kroz sve to prošli i znate kako da izađete na kraj sa nekim problemima.

Bez obzira što su Vaše namjere dobre, to može veoma iritirati Vašeg partnera i naneti ozbiljnu štetu Vašoj vezi. Ponašate se kao roditelj, a svog partnera tretirate kao dijete. Ne ide to tako…

3. Finansijski mnogo više doprinosite u vezi.


Većina starijih partnera je i finansijski nezavisna, što u neku ruku stvara određenu vrstu nadmoćnosti u vezi.

Ovakakv odnos vremenom može stvoriti tenziju među partnerima: s jedne strane može Vas ljutiti to što ste baš Vi ona strana koja finansijski doprinosi više vezi, pa samim tim smatrate i da imate pravo da donosite sve bitne odluke, a sa druge strane Vaš partner to ne smatra pravičnim.

4. Možete doći u iskušenje da uvek Vi vodite glavnu riječ, jer imate moćniju poziciju u vezi.


Ovo je rezultat svega gore navedenog. Ukoliko ste mnogo stariji od partnera, možete doći u situaciju da se ponašate kao neki veliki autoritet – zarađujete mnogo više, iskusniji ste, uspješniji i to vrlo svjesno stavljate do znanja svom partneru.

5. Žrtvujete svoja ineresovanja, prijatelje i aktivnosti; čini Vam se da se tako Vas dvoje bolje slažete.


Ukoliko je Vaš partner mnogo mlađi, možete doći u situaciju da se odreknete svih onih stvari koje su Vama bitne, a Vašem partneru ne znače ama baš ništa i usvojite neke navike zbog kojih ćete se osjećati mlađim. Zapitajte se slijedeće:

    'Da li poštujem svog partnera?'
    'Da li sam ponosan na svog partnera?'
    'Da li mu/joj vjerujem?'
    'Šta mogu da naučim od nje/njega?'

Ukoliko ste Vi mlađi:

1. Uzdižete svog partnera na pijedestal i divite mu se.


Ukoliko je Vaš partner mnogo stariji od Vas, verovatno je i mnogo uspješniji, iskusniji i ima više novca. Sve ovo može uticati na to da počnete nesvjesno da ga doživljavate kao nekoga ko je bolji od Vas i da ga idealizujete umjesto da ga vidite onakvim kakav on/ona zaista jeste.

2. Tretirate partnera kao da je jedan od Vaših roditelja


Ako stalno pitate za savjet, oslanjate se na to da će Vam uvijek pomoći, finansijski ste zavisni i dopuštate da Vaš partner donosi odluke umjesto Vas, zapravo se ponašate kao malo dijete i prepuštate ulogu autoriteta u vezi.

Morate svog partnera tretirati kao nekog ko Vam je ravan! Ne zaboravite da oboje već imate svoje roditelje.

3. Žrtvujete sve ono što volite kako biste imali osjećaj da ste više jedno za drugo.


Postavite sebi slijedeća pitanja, ukoliko ste u vezi sa osobom koja je znatno starija od Vas:

    'Da li me poštuje?'
    'Da li me tretira kao sebi ravnog?'
    'Da li ja osjećam da smo jednaki u ovoj vezi?'

Evo još dva problema – prije svega, da li želite da imate djecu i da li je Vaš partner spreman da stvara novu porodicu, kao i kako bi to uticalo na njegovu postojeću porodicu (Vaša zajednička djeca i djeca iz partnerovog prethodnog braka).

Veza u kojoj postoji velika razlika u godinama među partnerima ne mora nužno da bude loša. Naročito ukoliko ste u mogućnosti da izbjegnete zamke i situacije koje smo naveli u ovom tekstu...

Izvor



Birate li vi mlađe ili starije partnere, ili ipak više volite da ste istih godina?


Be Weird, at least you will have a unique Personality.
 


*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #1 poslato: 16:37:16, 24.Avg.2012. »
Kao sto rekoh,mladji ne dolaze u obzir,moja generacija takodje,jer prosto,nismo na istom nivou zrelosti,ne razmisljamo u istom pravcu.Ja sam malo ozbiljniji tip i imam drugacija interesovanja od njih,tako da se mozemo razumjeti kao drugovi,ali vise od toga ipak ne bih.Za vezu biram osobe starije od mene makar 3-4 godine.Idealno mi je 5godina razlike,mada ni preko toga ne moze da bude lose.Sa starijima od sebe se oduvijek bolje razumijem,pa se i takve veze dosta duze odrze  :) Meni je uz ljubav,za vezu potrebna i sigurnost,zrelost partnera,emocionalna i mentalna stabilnost.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #2 poslato: 17:19:43, 24.Avg.2012. »
Kao sto rekoh,mladji ne dolaze u obzir,moja generacija takodje,jer prosto,nismo na istom nivou zrelosti,ne razmisljamo u istom pravcu.Ja sam malo ozbiljniji tip i imam drugacija interesovanja od njih,tako da se mozemo razumjeti kao drugovi,ali vise od toga ipak ne bih.Za vezu biram osobe starije od mene makar 3-4 godine.Idealno mi je 5godina razlike,mada ni preko toga ne moze da bude lose.Sa starijima od sebe se oduvijek bolje razumijem,pa se i takve veze dosta duze odrze  :) Meni je uz ljubav,za vezu potrebna i sigurnost,zrelost partnera,emocionalna i mentalna stabilnost.

Vecinom imamo iste sklonosti.Mada ne mora da znaci da sa godinama ide i zrelost, saroliko je i to treba dobro osmotriti osobu i proceniti, ali u svakom slucaju volim kada je razlika u godinama od 5 do deset.Mladji mi ne ulivaju poverenje po pitanju zrelosti
« Najnovija izmena:: 17:31:40, 24.Avg.2012. elenica »
 

*

Van mreže TArtis

  • *
  • 50
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #3 poslato: 17:46:30, 07.Okt.2012. »
Pa dobro mislim da si sve nabrojao ...Ali opet pah sta tu ima stetiti ako je mladji partner na istom novu razmisljanja kao i stari partner dakle da su oboje dovoljno odrazsli jedno za drugo ...
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #4 poslato: 23:41:31, 18.Okt.2012. »
Vecinom imamo iste sklonosti.Mada ne mora da znaci da sa godinama ide i zrelost, saroliko je i to treba dobro osmotriti osobu i proceniti, ali u svakom slucaju volim kada je razlika u godinama od 5 do deset.Mladji mi ne ulivaju poverenje po pitanju zrelosti
Naravno sve je relativno,jer se i mi,kao individue,razlikujemo ponaosob.Ali kao sto i sama kazes,meni mladji bas ne ulijevaju sigurnost,uglavnom su previse  "vjetropirasti" za moj ukus ;D
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže Dodir

  • ***
  • 991
  • 11
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #5 poslato: 11:56:10, 17.Dec.2012. »
Dok  su mlađi ništa  ne smeta,
ali tek poslije se vidi i pokaže,
razmišljanja i potezi  su skroz drugačiji
sve se promjeni.
 


*

Van mreže branislava100

  • *
  • 32
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #6 poslato: 10:08:14, 17.Jun.2013. »
da definitivno  (mah:mah)
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #7 poslato: 00:49:57, 28.Jun.2013. »
Sticajem okolnosti, imala sam veze uglavnom sa starijim od sebe. Ne bih mogla da zamislim vezu u kojoj sam sa 10 godina mlađim muškarcem. Zašto je to tako, ne znam.

Velika razlika u godinama primećuje se do neke 35-te godine života, kasnije je to nekako prirodnije i ne upada u oči drugima takva veza.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže Fifi

  • **
  • 359
  • 6
  • Pol: Žensko
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #8 poslato: 23:23:28, 18.Jul.2013. »
Zavisi koliko ko godina ima...
       
     
        Ako ona ima recimo 20 godina,a on ima 30,35 godina to je već hmmm upadljivo za oči ...naravno da će tu veći teret žrtve da ima mlađa strana ,stoga što će svi da joj pričaju ''mlada si možeš da nađeš nekog ko je godina kao ti ili pak 5 godina stariji'' dok već roditelji će da joj lupaju šamare  :157: ljudi sa strane će da šapuću medjusobno i da komentarišu kad ih vide zajedno i radiće ovaj pokret rukom  :krsti: ...ne bih sada da pričam šta će oni da komentarišu jer verovatno možete da predpostavite kakav zloban jezik može da bude od takvih ljudi...ona će navodno da obruka svoju porodicu pa će biti prinuđena da bira ...porodica ili čikica...i 100% bira čikicu i tako se žrtvuje ....prevelika žrtva ako veza nema budućnost :157: al sam se uživela kao da pričam moju životu priču hahahah pu pu
« Najnovija izmena:: 23:27:49, 18.Jul.2013. Fifi »
 

*

Van mreže Pokahontas-84

  • **
  • 262
  • 8
  • Pol: Žensko
  • Love,Peace,Freedom
Odg: Da li velika razlika u godinama šteti vezi?
« Odgovor #9 poslato: 00:12:45, 30.Okt.2013. »
Ja volim starije muskarce od mene i tezim tome da se zaljubljujem u znatno starije, sa neke 20-tak godine razlike..... Valjda to polazi od faktu sto je moj otac bio emocionalno hladan kon meni, cesto je otsustvovao od kuce zbog posla, a kad je bio u, uglavnom je spavao.... A mlagji od mene - ne dolaze u obzir. Ne mogu biti u vezi ni sa godinom dana mlagji muskarac od meni.

 
 


Stranice: 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
24 Odgovora
6888 Pregleda
Najnovije: 17:42:57, 18.Jun.2009.
marija85-nis
98 Odgovora
20297 Pregleda
Najnovije: 21:40:21, 21.Maj.2014.
Strahinja
1 Odgovora
1028 Pregleda
Najnovije: 13:37:27, 13.Okt.2013.
elenica