Beba po ugovoru

• Odgovora: 10
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Beba po ugovoru
« poslato: 15:51:03, 13.Mar.2012. »
Novosađanka S. S. jedna je od desetak žena u Novom Sadu koja se odlučila na neobičan potez - da dobije bebu sklapanjem ugovora sa muškarcem.
"Osam godina sam protraćila na vezu koja nije vodila nikuda", počinje svoju neobičnu, ali odveć hrabru priču S. S. "Kada smo se razišli, imala sam 30 godina. Posle mučnog i bolnog rastanka, nisam više htela da gubim vreme na muškarce koji ne znaju šta hoće od života. A, ja sam znala šta želim. Htela sam po svaku cenu - dete."
"Kad sam shvatila da je moja želja da dobijem dete toliko velika da, zapravo, moj biološki sat vija muškarca, uspaničila sam se. Što sam ih više jurila, oni su više bežali."

U 33. godini počela je da razmišlja o tome da ode u banku sperme. Međutim, kako u Srbiji ta vrsta banke ne postoji,odlučila je da ode u Hrvatsku, gde imaju čak dve ovakve banke.
"Uvidevši koliko sam odlučna u nameri, moj dugogodišnji prijatelj, koji je sa mnom proživeo celu moju životnu priču, predložio je da on bude donor", priča sagovornica „Novosti“.

On je na tu ideju došao jer je njegova poznanica iz Srbobrana, pre skoro deset godina, isto to uradila sa svojim najboljim prijateljem. Ta žena sada ima sina, osnovca, ali je njegov otac, a njen donor i prijatelj, u Australiji.

"Po ugledu na ugovor kakav je sklopila ta žena iz Srbobrana, sačinili smo i mi jedan", priča S. S., pokazujući gotovo nadrealan ugovor, koji je uredno uveren u sudu. "U njemu on priznaje da je otac deteta, ali da mu je uloga isključivo donorska i da se odriče svakog prava nad njim. Ugovorom je meni prepustio staranje o njemu, svako donošenje odluka, a ja sam se obavezala da ga nikad neću teretiti za obaveze koje bi kao otac zapravo imao", kaže ona.

San se ispunio. Ova odvažna Novosađanka sada ima jednogodišnju devojčicu. Kako kaže, mladih žena koje se kolebaju poput nje u Novom Sadu ima mnogo, ali samo se mali broj njih odluči da nešto i preduzme kako bi se ostvarile u majčinstvu.

(Novosti)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
Odg: Beba po ugovoru
« Odgovor #1 poslato: 16:07:40, 13.Mar.2012. »
Snasla se zena, nasla pametno resenje...Cula sam za jos jednu ovakvu pricu, samo ne znam da li je i ona potpisivala ugovor.Nije imala srece sa muskarcima a htela dete pa nasla nekog sa kojim ga je dobila.Dogovorili se da ce ona samo brinuti i da on nece imati nikakvih obaveza vise oko deteta.Tako je i bilo.Rodila ga i brinula o njemu a onaj ko mu je otac nije nikakve odgovornosti preuzeo.Mislim da cak i ne zna ko mu je otac

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #2 poslato: 13:30:35, 14.Mar.2012. »
Ne bih mogao tako nekog da savetujem ali ovo je hrabro i snalazljivo sa njene strane

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 17:33:37, 14.Mar.2012. »
Zasto da ne  (*o*) Zena je izuzetno zelela dete, bioloski sat je otkucavao i resila je da bude samohrana majka. E sad, naravno da ovo nije najsrecnije resenje. Mislim da su detetu potrebni i mama i tata. Nekako se i dalje zalazem za ocuvanje institucije koja se zove Porodica :) ali, na zalost, mi se cini da ce ovo biti sve cesci slucajevi.
Pored zelje za ovako necim potrebno je biti i finansijski i stambeno zbrinut...  (*o*)

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #4 poslato: 17:55:51, 14.Mar.2012. »
Ako je vec prijatelj donor, mogli su na prirodniji nacin. :)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #5 poslato: 16:51:04, 15.Mar.2012. »
Pored zelje za ovako necim potrebno je biti i finansijski i stambeno zbrinut...  (*o*)[/b][/color]

Ovo je i najbitnije u svemu tome...Ako misli da moze da se brine da je sposobna da radi i zaradi za sebe i dete i obezbedi mu makar neke osnovne stvari u zivotu (hranu, odecu, obucu, skolovanje i krov nad glavom) super.

*

Van mreže jana

• **
  • 192
  • 1
« Odgovor #6 poslato: 12:38:05, 02.Jun.2012. »
Prvi put cujem za ovako nesto  (*o*)
Kad volis nekog, voli ga zauvek...  :)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #7 poslato: 19:17:36, 02.Jun.2012. »
Ima ovo da zazivi u buducnosti i postane omasovljena pojava  :D

*

Van mreže mila91

• 1 555
  • 11
« Odgovor #8 poslato: 00:53:56, 03.Jun.2012. »
razlicite situacije navedu ljude, na razlicite poteze....nije najsrecnije resenje, ali je resenje
nisam iznenadjena, mislim da je figura oca jako bitna u zivotu svakoga, ali nekada ne moze kako treba, nego kako mora
....njena odluka je na mestu
predtpostavljam da je materijalno situirana, a posle svega i emotivno
samo dve recenice mi padaju na pamet
1. sta cujes u svetu nadaj se u veku, i
2. cudni su putevi Gospodnji
.....pre bih osudila bracni par koji nema osnovne uslove za zivot, a usudi se da ima petoro dece
nego zenu koja, sigurno u uzasno teskim emotivnim okolnostima, nalazi nacina da zadovolji svoju cisto biolosku potrebu
....ne treba zaboraviti, da je osuda okoline bila jos jedna od velikih prepreka sa kojom je morala sama da se bori
svaka cast i njoj i svim hrabrim ljudima  (e*e)
e, da, jedino me taj momenat ugovora malo buni......on joj je prijatelj, hoce, a pritom se plasi materijalnih obaveza, ne verujem da bi ga gnjavila time, a ono vezano za emocije, potrebu, moral... se papirom ne resava  (*o*)
« Najnovija izmena:: 01:00:33, 03.Jun.2012. mila91 »

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #9 poslato: 14:01:46, 04.Jun.2012. »
Samo mogu da kazem svaka joj cast
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000