Dojenje beba

• Odgovora: 33
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže gospodja mama

• **
  • 186
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Dojenje beba
« Odgovor #10 poslato: 22:18:14, 24.Mar.2009. »
nisam jos naisla da je tako nesto stetno (*o*)
ako nadjes taj tekst da je dojenje stetno prekopiraj ga
Ljubav je jedna strast koja nece da zna ni za prošlost ni za sadašnjost.
Balzak

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #11 poslato: 22:09:14, 31.Mar.2009. »
Nadjoh nesto o stetnosti dojenja nakon 4-og meseca bebe!
Danski naucnici ustanovise da se otrovi iz majcinog tela, preko mleka prenose na bebu i da tako postoji opasnost od koncentracije toksina u organizmu bebe, ako bi se nastavilo dojenje nakon 4 meseca. Ali Nacionalni odbor za zdravlje i dalje tvrdi da je majcino mleko veoma korisno  (*o*) .
Testovi su ukazali da se u kasnijoj fazi dojenja u bebin organizam unelo 16 toksicnih supstanci, medju kojima su i teski metali, herbicidi, pesticidi... Ove supstance se rastvaraju u masnoci pa tako i u majcinom mleku.
Nema definitivnog saveta da li dojiti samo do 4 meseca ili nastaviti i kasnije. Naucnici se slazu u jednom: krivac za toksicnost majcinog mleka je savremena ishrana puna stetnih materija koje se do skora nisu mogle naci u hrani.

*

Van mreže gospodja mama

• **
  • 186
  • 0
« Odgovor #12 poslato: 21:30:33, 01.Apr.2009. »

znaci dojenje nije stetno nego nepravilna ishrana majke sto je sasvim normalno  :D

kao sto su neka deca alergicna na majcino mleko (kada majka jede odredjenu hranu) pa majcica mora da pazi sta jede i pije :)
Ljubav je jedna strast koja nece da zna ni za prošlost ni za sadašnjost.
Balzak

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #13 poslato: 22:38:50, 01.Apr.2009. »
To stoji, da nije dojenje stetno nego hrana i toksicne materije koje majka unosi putem prehrane. Ali KAKO se danas zdravo hraniti, pa sta je 100% zdravo  (*o*) ? Nista! I ma koliko se trudili da se iskljucivo zdravo hranimo, smatram da je to nemoguce. Dakle - obrni, okreni dojenje ispade stetno jer na neke stvari majka, ma koliko zelela ne moze uticati.

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #14 poslato: 22:51:56, 01.Apr.2009. »
Nale, nije nista 100% zdravo ali majka mora u tom periodu da se potrudi koliko moze da se zdravo hrani. Nije samo to, nego nista u zivotu nije 100% sigurno.

Mislis da je ono mleko koje se prodaje zdravije nego majcino ???

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #15 poslato: 23:10:00, 01.Apr.2009. »
Nisam bas sigurna po tom pitanju, ali mislim da ni ja necu dojiti... Mislim da nema neke razlike, velike stete, ili cega vec ako se dete ne doji. Koliko deteta nije dojeno, pa su ziva, zdrava, prava, pametna...?
~Sunshine~

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #16 poslato: 01:34:42, 02.Apr.2009. »
Nale, nije nista 100% zdravo ali majka mora u tom periodu da se potrudi koliko moze da se zdravo hrani. Nije samo to, nego nista u zivotu nije 100% sigurno.

Mislis da je ono mleko koje se prodaje zdravije nego majcino ???

Znam da mora da se vodi racuna o ishrani tokom trudnoce. Neke namirnice treba izbaciti, unos drugih treba pojacati. To znam. Ali preporucuje se voce a ni to nije zdravo! Kad samo pomislim koje su sve hemikalije ubacene u njega i na njega...uhhh
Tako da, nikad ne treba reci "nikad" ali mislim da necu dojiti.
I da, slazem se sa Dijanom - nema razlike izmedju dece koja se hrane majcinim mlekom i one koja su hanjena "vestackim" mlekom.

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #17 poslato: 01:52:46, 02.Apr.2009. »

Individualna je stvar ko ce da doji a ko nece. Inace nisam sprovodio anketu ko je pametniji da bih mogao o tome da pricam ali
Mislim da nema neke razlike
Ima, priroda je ipak uredila da bude dojenja a sad od vas zena dosta zavisi.

Ali preporucuje se voce a ni to nije zdravo! Kad samo pomislim koje su sve hemikalije ubacene u njega i na njega...uhhh
Postoje ljudi koje gaje prirodno, koliko je to moguce...
A ako gledas da je kod nas sve zagdjeno onda ni to mleko koje ces da kupis nije bolje (*o*)

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #18 poslato: 10:16:08, 02.Apr.2009. »
Citat
Postoje ljudi koje gaje prirodno, koliko je to moguce...
A ako gledas da je kod nas sve zagdjeno onda ni to mleko koje ces da kupis nije bolje  (*o*)

Da, postoje, ali kada zivis u gradu i nemas rodjake na selu tesko je doci do nezagadjenih proizvoda. Pijacu ne racunam jer sam imala par losih iskustava sa namirnicama sa iste, gde je covek tvrdio da je sve 100% prirodno, nije spricano...Kad ono...  >:(
Ma kad budem imala bebu, tada cu odluciti sta cu i kako cu.
Ja nisam dojeno dete i nema ama bas nikakve razlike izmedju mene i dece koja su dojena  (*o*) . Ali, opet kazem - videcu jednog dana kad za to bude vreme. zagrljaj

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #19 poslato: 22:50:11, 02.Apr.2009. »
Da, postoje, ali kada zivis u gradu i nemas rodjake na selu tesko je doci do nezagadjenih proizvoda.

To je vec druga stvar   :-\

Citat
Ja nisam dojeno dete i nema ama bas nikakve razlike izmedju mene i dece koja su dojena  zbunjen

Sad mi je jasno zasto meni ide astrologija i bilo koja druga nauka (posto sam dojen dosta)  :D
Salim se...

. Ali, opet kazem - videcu jednog dana kad za to bude vreme. zagrljaj[/color]

Ma taman imas vremena da lepo odlucis kad dodje  bebam  (mah:mah)

Stranice: « 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000