Da li sam ja luda ili on ili oboje?

  • Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže majmunce

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Da li sam ja luda ili on ili oboje?
« poslato: 02:10:00, 03.Feb.2012. »
Bila sam u vezi 7 godina.Moj bivsi decko pati od bipolarnog poremecaja,ali za tih 7 godina nije imao nikakve strasne tegobe,osim blagih depresija.To je bila divna veza prepuna ljubavi, poverenja,ma svega....jednostavno svo to vreme bili smo srecni!U avgustu prosle godine bili smo na nekoj proslavi i posto se njegov brat krece u takvom drustvu,igrom slucaja on je napio i koristio speed,a 7 godina nije popio ni kap alkohola niti koristio narkotike.Od tada,on je poceo cesce da izlazi,da krije telefon,non-stop mu je dosadno,nema mira...Ja sam ga molila da ode kod psihijatra ,ali je on to uporno odbijao.Poceo je da se druzi sa nekim ljudima koje je do tada gledao sa prezirom,a ja sam sve to trpela misleci da ce da se smiri.Onda smo u novembru raskinuli jer vise nisam mogla da slusam price o drogi i njegovim novim drugovima i drugaricama,ali sve vreme sam mislila da ce da se uplasi jer me je izgubio.I uplasi se on,ali u ponedeljak i utorak,a vec u sredu krece "provod"........ :(Pomirili smo se za docek Nove Godine,ali to nije bilo kao pre jer jr on nastavio po starom.Nakon dve nedelje rekao mi je da me je prevario i ja sam ga ostavila,ali iako sam mislila da nikada necu moci da predjem preko toga,oprostila bih mu i pripisala to njegovoj bolesti >:( Medjutim on se uplasio samoce i usao u vezu sa nekom drogiranom devojcicom od 18 godina (on ima 27,a ja 29) .Covek kakav on stvarno jeste,ovakve stvari nikada ne bi radio,ali mix bipolarnog poremecaja,droge,alkohola i lekova koje je kao terapiju dobio(Flunisan,Xalol,Lamictal) od njega je napravio neko zbunjeno,nesrecno,tvrdoglavo bice koje srlja iz greske u gresku.Ja ga i dalje volim,iako znam da preko ovih stvari ne bi presla ni najveca budala....On me svakog dana zove,place,govori da pati,ali i dalje je u tom svetu i sa tim detetom.Sta ja da radim,a da ne puknem skroz?Ne spavam,Oslabila sam 7kg?


 


*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Da li sam ja luda ili on ili oboje?
« Odgovor #1 poslato: 00:23:48, 04.Feb.2012. »
 (mah:mah)
Mogu da razumijem kroz šta trenutno prolazis. Borba s kakvom se ti sada suočavas nije ni malo jednostavna ni za stručna lica a za nekog ko je emotivno vezan za osobu kojoj je potrebna pomoć to je pravi pakao.

Sama si rekla "mix bipolarnog poremecaja,droge,alkohola i lekova"napravili su od njega... to sto jesu, ali pitanje je koliko je On sada u stanju da normalno rezonuje kad je vasa veza u pitanju. Prevashodno decko ima problem sa sobom koji mora da riješi, sa bolesšću zavisnosti...
Sintetičke droge kakva je spid stvaraju jaku psihičku zavisnost ( tolerancija se razvija jako brzo) - droga djeluje svega nekoliko sati i ta početna eforija  se kasnije transformise u nesto sasvim drugo... Od njega se sad ni ne moze očekivati neka posvećenost,

Najlakse je okrenuti mu ledja, ali koliko vidim tebi je stalo do njega. Sama najbolje znas koliko mozes da das, a da te to ne "poremeti". Ako si "spremna", najviše sto  mozes da uradis u ovom tren. je da razgovaras sa njim ako je voljan da ide na neko liječenje u ustanovu i da ga u tome ispratis... Podrška će ti biti vjerovatno i neko iz njegove porodice. ..Tek nakon toga bice prilike za Vas.

Želim ti puno sreće, i... snage! :daisy:
« Najnovija izmena:: 00:29:59, 04.Feb.2012. narcisa zec »
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže majmunce

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Da li sam ja luda ili on ili oboje?
« Odgovor #2 poslato: 01:51:11, 04.Feb.2012. »
(mah:mah)
Mogu da razumijem kroz šta trenutno prolazis. Borba s kakvom se ti sada suočavas nije ni malo jednostavna ni za stručna lica a za nekog ko je emotivno vezan za osobu kojoj je potrebna pomoć to je pravi pakao.

Sama si rekla "mix bipolarnog poremecaja,droge,alkohola i lekova"napravili su od njega... to sto jesu, ali pitanje je koliko je On sada u stanju da normalno rezonuje kad je vasa veza u pitanju. Prevashodno decko ima problem sa sobom koji mora da riješi, sa bolesšću zavisnosti...
Sintetičke droge kakva je spid stvaraju jaku psihičku zavisnost ( tolerancija se razvija jako brzo) - droga djeluje svega nekoliko sati i ta početna eforija  se kasnije transformise u nesto sasvim drugo... Od njega se sad ni ne moze očekivati neka posvećenost,

Najlakse je okrenuti mu ledja, ali koliko vidim tebi je stalo do njega. Sama najbolje znas koliko mozes da das, a da te to ne "poremeti". Ako si "spremna", najviše sto  mozes da uradis u ovom tren. je da razgovaras sa njim ako je voljan da ide na neko liječenje u ustanovu i da ga u tome ispratis... Podrška će ti biti vjerovatno i neko iz njegove porodice. ..Tek nakon toga bice prilike za Vas.

Želim ti puno sreće, i... snage! :daisy:
Hvala puno na odgovoru....Osecam i ja da treba da prodje vreme i da mi treba jos tona strpljenja i tona snage i tona zivaca,a toliko sam vec potrosila....Pusticu ga da radi sta god zeli,pa kada se sredi,a znam da hoce,videcemo sta cemo.Samo se plasim da ce tada biti kasno za nas... (mah:mah) Jako boli i jako je tesko i totalno sam zbunjena,ali kada mi je najtaze,ja pomislim na to da sam prezivela smrt mog tate,kada sam imala 13 godina,pa zasto ne bih i ovo?Ali boli u svakom slucaju. :(
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Da li sam ja luda ili on ili oboje?
« Odgovor #3 poslato: 23:23:27, 08.Feb.2012. »
Majmunce, Narcisa ti je rekla sve sto bih ti i ja rekla :)
Bilo bi dobro da decko sto pre odluci da potrazi pomoc.
Zatim mu nemoj okretati ledja. Budi mu podrska. Razgovaraj sa njim, sa nekim clanom njegove porodice ili bliskim prijateljima. Njemu treba podrska ali trebace podrska i tebi jer je borba duga i iscrpljujuca. Tek kada se izvuce iz cele price mocicete da pricate o vama i vasoj buducnosti.
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Da li sam ja luda ili on ili oboje?
« Odgovor #4 poslato: 08:20:53, 09.Feb.2012. »
Nije ti lako, dala si sve od sebe. On mora to sam da resi, jace je to od njega a nemoze da se odupre i vuce druge za sobom. Gledaj sebe a njemu zeli dobro iskreno, nije lako posle toliko godina a ti odluci.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
6 Odgovora
2595 Pregleda
Najnovije: 18:54:38, 18.Mar.2010.
♥ Lutka♥
0 Odgovora
978 Pregleda
Najnovije: 22:17:57, 07.Dec.2012.
nevenica