Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?

  • Odgovora: 20
Stranice: « 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #10 poslato: 00:16:30, 08.Jan.2010. »
Jako mi je bitno. Zavrsila sam fakultet i jako mi je drago zbog toga. Obrazovanjem uoblicujemo sebe, ali i doprinosimo drustvu. Fakultet sam upisala zbog sebe, jer sam jako volela to sto zavrsih, a sada gledam i materijalnu stranu...Osecam veliko zadovoljstvo kad vidim da je moj trud i finansijski nagradjen i jos kad vidim da sam uspesna u tome sto radim...Nema veceg zadovoljstva! :)
 


*

Van mreže nevenica

  • ***
  • 1 862
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 39
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #11 poslato: 00:39:55, 08.Jan.2010. »
Bilo je stvari koje me uopste nisu interesovale.Ono sto me je interesovalo ucila sam detaljno i to znanje mi i dalje koristi  :)
Pristojna žena je ona dama koja zna šta ne sme znati, iako zna...
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #12 poslato: 15:15:16, 12.Jul.2010. »
Ucim da bih naucila i jednog dana primenila steceno znanje u praksi (ukoliko je rec o studijama) ili zivotu (ukoliko je rec o nekoj drugoj oblasti). Dakle, ucim zbog sebe, ne radi ocene ili radi drugih.
U prednosti sam jer zaista volim da sticem nova znanja  :-[ pa iz tog razloga mi se cini da nikada necu bataliti knjigu :00:
 

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #13 poslato: 00:33:00, 06.Apr.2012. »
Moje skolovanje je odlikovalo to da sam u osnovnoj vazila za bolju od najboljih ali sam bila leeenja buba  :D, u gimnaziji sam bila medju najboljima ali lenja buba u malo manjem obimu.Bila sam takav tip koji je sklon tome da lako uci i pamti ali lenstina sve do faxa.Bila sam specifican djak zbog toga sto sam htela sama da ucim samo ono sto sam volela i sto mi se svidjalo a to je bila jedino hemija, za ostale predmete je mama jos jednom sa mnom prosla skolu i osnovnu i srednju  :smesko: Takodje nisam do skoro imala afiniteta ka drustvenim naukama,samo ka prirodnim.Njih sam volela i isle su mi ok dok za drustvene predmete nisam mnogo bila zainteresovana.I ja imam fotografsko pamcenje mada sam resila malo u poslednje vreme da ga izbacim iz upotrebe, takodje imam slonovsko pamcenje brojeva
 

*

Van mreže pg crna gora

  • **
    Urednički tim
  • 538
  • Zahvaljeno: 11 puta
  • 11
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #14 poslato: 21:06:46, 06.Mar.2014. »
Bubač ne mogu da budem nikako jer brzo gradivo zaboravim.........kada učim sa razumijevanjem gradivo mi ostaje čini mi se i dan danas :D
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #15 poslato: 09:47:56, 05.Maj.2014. »
važno mi je da znam, da se ne stidim pred samim sobom zbog neznanja... ali sam jako selektivan, ono što me zanima baš idem u dubinu, ono što ne, znam solidno ali me ne ispunjava..

nažalost bolonjski sistem ne dozvoljava da se kvalitetno zadržiš na nekom materijalu, već samo da letiš za poenima i to mi smeta
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 


*

Van mreže Vesna psy

  • *
  • 72
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #16 poslato: 07:54:24, 28.Sep.2014. »
"Sirenje" znanja mi je jako bitno! Sto vise ucim, "manje znam"!
 
"Ne valja suditi o nekom čoveku po onome što ne zna, već po onome što zna".
Etienne Bonnot de Condillac, 1715. – 1780., francuski filozof i ekonomista
 

*

Van mreže Ninoška

  • *
  • 95
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #17 poslato: 17:18:09, 24.Feb.2015. »
Prilikom učenja bilo kog predmeta, pa i sada kada čitam nešto nepoznato a zanimljivo  umem da ocenim šta je važno, tj. šta je srž teme.
Vrlo mi je bilo i sada je bitno znanje. Osnovno koje sam nastojala da proširim što više. I danas kada imam troje već velike dece, uzimam njihove knjige  i pregledam . Bila sam i ja student. interesuje me šta je drugačije nego pre, sve me interesuje...
Samo da navedem jedan primer: kada je moj sin trebao da pročita Na Drini ćuprija od I.Andrića, čitao je pa se vraćao , uvek mu nešto nije bilo jasno, pa ga mrzi ali u principu uvek uradi ono što treba.
Posle njega , kako bi mu pomogla oko analize, uzela sam ponovo da pročitam knjigu. A čitala sam je davno. Dok sam čitala osećala sam da puno stvari nisam upamtila... A tada , upijala sam svako slovo, podvlačila, još i sada znam skoro napamet jedan odeljak mislim osmi...
A to je zrelost,  tek tada sam je potpuno razumela...
Tako je i dalje, ono što ne znam zapišem pa tražim, i uopšte bez preterivanja željna sam znanja...
Nisi uspeo sakriti oka drhtaj.
Nebo u njemu ostalo je vedro. Za mene!!!
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #18 poslato: 20:33:45, 18.Mar.2015. »
realno, sve što me je zanimalo naučio sam samostalno, škole i fakulteti su me samo udaljavali od suštine, oduzimali vreme koje sam mogao da posvetim  onome što me zanima, jer obrazovni sistem je forma, nikad suština...još uvek pokušavam da ukradem znanje na faksu, ali tamo su ljudi slabo zainteresovani za to..jedva čekam da diplomiram i da konačno na miru (na)učim sve što želim  (mah:mah)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže pg crna gora

  • **
    Urednički tim
  • 538
  • Zahvaljeno: 11 puta
  • 11
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko vam je bitno da steknete znanje (u skoli, na faksu) ?
« Odgovor #19 poslato: 00:36:16, 07.Maj.2018. »
Gledam šta sam napisala 2014 godine... kada učite sa razumijevanjem gradivo lakše pada.. . Bauk od matematike zavolite kada učite polako i sa razumijevanjem. Predmeti za koji se opredijelimo da učimo treba svaku lekciju učiti. Svaka lekcija povezuje predhodnu
 


Stranice: « 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
10 Odgovora
3893 Pregleda
Najnovije: 09:38:29, 05.Maj.2014.
plutonac
3 Odgovora
1389 Pregleda
Najnovije: 21:22:25, 05.Jun.2014.
pallmall
2 Odgovora
2529 Pregleda
Najnovije: 22:57:00, 20.Avg.2018.
Miloš Mi.