Bez ljutnje, molim !!!

• Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
  • Pol: Žensko
Bez ljutnje, molim !!!
« poslato: 10:25:40, 23.Apr.2011. »
Ljutnja je normalna ljudska emocija, ali ako izmakne kontroli može se pretvoriti u bijes, postati destruktivna i prouzrokovati brojne probleme, na poslu, u bliskim odnosima i cjelokupnoj kvaliteti života.
Postoje dva oblika ljutnje: kontrolirana i nekontrolirana ljutnja. Kod kontrolirane ljutnje, vi imate potpunu kontrolu nad svojim postupcima. Osoba koja kontrolira ljutnju može pažljivo birati riječi i može izbjeći povredu tuđih osjećaja. S druge strane, kod nekontrolirane ljutnja, osoba gubi kontrolu nad svojim osjećajima. Ovo može rezultirati vrijeđanjem drugih, pa čak i tjelesnim obračunom.Ljutnja uključuje razne psihološke i fiziološke promjene: lupanje srca i povišenje krvnog pritiska, adrenalina i noradrenalina, a osobe sklone ljutnji češće oboljevaju od srčanog udara, želučanog čira i brojnih drugih bolesti.
Metode sprječavanja ljutnje
Kratak predah
Najučinkovitija metoda sprečavanja ispada bijesa je pauza. Drugim riječima, napustite osobu ili situaciju zbog koje biste se mogli naljutiti. Otiđite na mirnije mjesto i izbrojite do deset. Ako ste se zakačili s neugodnom mušterijom, suradnikom ili članom obitelji, jednostavno se malo odmaknite od cijele situacije, čim osjetite da u vama počinje "kipjeti". Kada ste osjetili da ste se smirili, vratite se i riješite situaciju.
Postanite aktivni
Ako vam kratak predah ne pomogne u smirivanju živaca, započnite neku fizičku aktivnost. Otiđite na kratku šetnju ili otrčite krug po kvartu. Neki ljudi na bijes reagiraju udaranjem. Umjesto udaranja ili bacanja predmeta prema drugoj osobi, bijes iskalite na boksačkoj vreći. Podizanje utega, trčanje, bicikliranje ili aerobne aktivnosti učinkovito djeluju na pojačanu tenziju i na smirivanje ljutnje.
Izbjegavajte nakupljanje emocija
Ironično je to da osobe koje su pasivne imaju veće predispozicije za bijesne ispade. Razlog za to je taj što pasivni ljudi ne izražavaju redovito svoje povrijeđene osjećaje. Umjesto da kažu kad ih nešto čini nezadovoljnima, oni zadržavaju osjećaje u sebi. Pa ipak, ovakav pokušaj izbjegavanja konflikata je vrlo opasan. U nekom trenutku će pasivnoj osobi dojaditi sve to što trpi i "eksplodirat" će, derati se i vikati. Kako bi se izbjegli iznenadni ispadi, pasivne osobe moraju naučiti izražavati svoje osjećaje.
Otkrijte razlog ljutnje
Ljudi često gube živce u sličnim situacijama. Na primjer, ako ste osoba koja mrzi kad je se prekida, možete primjetiti da se većina vaših ispada javlja nakon što vas netko prekine u razgovoru. Najbolji način da otkrijete „korijen vaše ljutnje“ je da pišete dnevnik ljutnje. Nakon svakog ispada, detaljno zabilježite slijed događaja koji je doveo do toga. Kada ste otkrili uzrok vaše ljutnje, počnite primjenjivati metode dubokog disanja koje će vam pomoći preživjeti situaciju bez gubljenja živaca.

Izvor

Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
Odg: Bez ljutnje, molim !!!
« Odgovor #1 poslato: 00:51:28, 24.Apr.2011. »
Na srecu uspijevam da kontrolosem ljutnju. Setnja je odlicna, provjereno pomaze.

Ja kad sam polijena za setnju, odspavam satic, prode me.  ;D
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #2 poslato: 03:44:08, 24.Apr.2011. »
ja kako kad,zavisi na koga sam ljut 8)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #3 poslato: 23:43:25, 31.Maj.2014. »
Ja kad sam ljuta to ne uspevam da sakrijem a i ne trudim se,kazem ono sto mislim i posle sam mirna,a i svi oko mene.Ne valja kad precutkujem nesto jer mi se onda nakupi previse besa pa tek onda bude haos,bolje je ovako  ;D
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže Mikelandjelo

• **
  • 167
  • 8
« Odgovor #4 poslato: 08:38:43, 01.Jun.2014. »
Sto rece plutonac,i ja kako kad i zavisi na koga sam ljut.Nekad trpim,nekad se bas ispraznim,mada u sustini ona nije dobra emocija pa je najbolje u tim momentima ne iskazivati ono se se misli,jer obicno je malo preterano i ne donosi nista.
Neke stvari da bi dobio moras prvo da ih pustis.

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
« Odgovor #5 poslato: 09:11:40, 01.Jun.2014. »
uglavnom gutam, pa eksplodiram kad se svi najmanje nadamo  ;D
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #6 poslato: 10:40:29, 02.Jun.2014. »
uglavnom gutam, pa eksplodiram kad se svi najmanje nadamo  ;D
Ovako sam i ja ranije,a onda sam videla da to ne valja ni za mene a  ni za okolinu  ;D
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže Strahinja

• 652
  • 26
« Odgovor #7 poslato: 20:58:01, 02.Jun.2014. »
Kod mene je isto kao i kod plutonca i mikelanđela.Zavisi na kog sam ljut,nekada prećutim i malo prošetam ili mislim na nešto drugo pa me prođe a nekada kada me neko bezobrazan iznervira onda mu kažem sve što mislim  >:( 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000