Partibrejkers

• Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
  • Pol: Žensko
Partibrejkers
« poslato: 14:55:22, 14.Dec.2010. »

Grupu Partibrejkers osnovali su avgusta 1982. godine Cane, bubnjar Goran Bulatović Manza (rođen 1959.), gitarista Nebojša Antonijević Anton (rođen 20. februara 1961. godine u Zemunu) i gitarista Ljubiša Kostandinović (rođen 1959.) Manza i Ljuba su svirali zajedno u grupi Republika, a Anton je u drugoj polovini sedamdesetih svirao u grupama BG 5 (Sa Ivicom Vdovićem i Bojanom Pečarom), Butik i Šine. Gostovao je i na pločama drugih grupa, potpisujući se kao Riki Rif. Shodno svom razuzdanom ponašanju i po Canetovom doživljaju samih sebe, a u Manzinom prevodu, nazvali su se Partibrejkers (Žurkolomci).

Zoran Kostić Cane (rođen 17. avgusta 1964. u Beogradu) pevačku karijeru je započeo u sastavu "Urbana gerila" da bi nastavio kao frontmen "Radničke kontrole" u kojoj su još bili bubnjar Žika Todorović, basista Srđan Đile Marković i gitarista Darko Milojković. Sa snimcima "Dosada", i "TV u koloru" pojavili su se na kompiliacijskom albumu "Artistička radna akcija" (Jugoton 1981.)

...
Početkom 2005 godine dolazi do promene ritam sekcije benda. Umesto bubnjara Darka Kurjaka i basiste Miše Karajankovića koji su bili u bendu dugi niz godina dolaze Dejan Utvar (ex Kazna za uši, Lira vega, Presing, Eyesburn) i Vladislav Rac (ex Kanda Kodža i Nebojša, Presing). Promovisanje nove postave Partibrejksersa desilo se u klupskoj atmosferi kluba Pazi Škola u Beogradu.

...
Nedavno je objavljena monografija grupe Partibrejkers pod naslovom "Srce kuca tu je" u izdanju kuće LOM iz Beograda u kojoj je obuhvaćeno tri decenije postojanja jedne od najznačajnijih srpskih rok grupa.
U monografiji se na 166 strana nalaze tekstovi svih pesama iz bogate diskografije "Brejkersa", intervjui sa Zoranom Kostićem Canetom i Nebojšom Antonijevićem Antonom, kao i više od 200 fotografija.

P.s.Ukoliko rock'n'roll shvatate i doživljavate kao muziku čija emocionalna neposrednost i nepatvorenost jednostavno ne ostavljaju nikakve dileme, ne upućuju na dodatna pitanja i objašnjenja, čitavu priču možemo privesti kraju sa dve aksiomatske tvrdnje - da su Partibrejkersi arhetipski rock sastav i da je čitanje svega ovoga, nakon prisustvovanja njihovom koncertu, potpuno bespotrebno. Završićemo, ipak, sa rečima legendarnog Doc Pomus-a: Ukoliko si dovoljno glasan, neko će te, nekad, možda i čuti. Istorija jugoslovenskog rock'n'roll-a ne poznaje sastav koji je svoj autsajderski položaj transformisao u fascinantniji generacijski zvuk. Vreme je da ga i vi čujete.

U septembru je izašao živi album "Krš i Lom".
Prodajna mesta: B92 shop, Pinball Wizard store, Plato music store, Kafe Šikarica, CD Shop "Mungos" i bolje snabdevene radnje u Srbiji.

Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
Odg: Partibrejkers
« Odgovor #1 poslato: 15:05:10, 14.Dec.2010. »

KAMENJE
Pre nego što me osudiš
Prelistaj svoju knjigu makar još jednom
Možda i nadeš nešto što ti se ne svidi baš mnogo
I izgubiš želju da sudiš tako strogo

Pre nego kamenje poleti,
Pre nego opet nade metu
Pre nego kamenje poleti,
Pre nego opet nade metu

Pre nego što me osudiš
Prelistaj svoju knjigu makar još jednom
Možda i nadeš nešto što ti se ne svidi baš mnogo
I izgubiš želju da sudiš tako strogo

Pre nego kamenje poleti,
Pre nego opet nade metu
Pre nego kamenje poleti,
Pre nego opet nade metu
Pogledaj me, pogledaj se
Pogledaj me

I moje srce krvari kao i tvoje
U ovome svetu gde ljubavi nema

Pogledaj me

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #2 poslato: 22:11:25, 18.Jan.2012. »
Partibrejkers obeležavaju 30 godina postojanja

Svoju 30 godina dugu karijeru Partibrejkers će obeležiti velikim slavljeničkim koncertom 3. marta u Hali sportova u Beogradu.

Partibrejkers su se odlučili da 30 godina svog postojanja i rada proslave koncertom u Hali sportova jer su tamo svirali prvi put 1985. godine

Ulaznice za veliki koncert Partibrejkersa uskoro će se naći u prodaji na blagajni Doma omladine Beograda, kao i preko mreža Card Service i Eventima. Početnih 1.000 ulaznica koštaće samo 800 dinara, dok će ostatak koštati 1.000 dinara.

http://www.balkanrock.com/index.php/Najave/partibrejkersi-obeleavaju-30-godina-postojanja.html

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #3 poslato: 21:34:05, 05.Mar.2012. »
Partibrejkersi proslavili 30 godina

3. mart, Hala sportova Beograd

Rasprodate karte nekoliko dana unapred bile su dobra uvertira u očekivano odličan koncert povodom 30 godina postojanja legendarnih Brejkersa u Hali sportova.
Prisutni auditorijum nije dugo čekao na njihovo pojavljivanje, a nakon Canetovog opipavanja pulsa publike bend je započeo koncert blokom ‘ranih radova’ – “Ako si“, “Noć“ i “Zemljotres“ su otvorile svirku. Cane nije bio raspoložen za ‘peckanje’ publike, već je tražio u pauzama da se osvetljenje usmeri na nju, provocirajući ovacije. Predstavio je i Roberta iz Velikog prezira, koji je ostao na bini do kraja koncerta.

http://www.timemachinemusic.org/2012/03/partibrejkersi-proslavili-30-godina-cist-sirov-suvi-rock-%E2%80%98n%E2%80%99-roll/

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000