
Nine harmonic chart :
Kao što sam naziv kaže, to je uticaj 9 natalnih planeta na nas ~ izračunava se tako što se ili odradi preko astro.com programčeta taj veliki čart, ili pešaka.
Evo uzeću primer mog natala : 03-10-75 u 7h06am Zemun :
Želim da odradim Moon persona chart (da bih videla šta zvezde mi poručuju za simboliku mog natalnog Meseca koji je na 12°33' Device) Pogledam datum posle mog rodjendana, kada je tranzitno Sunce bilo na 12°33' Device ~ to je 05-09-76 u 0h42am i odradim čart za taj datum i dobijem moj Moon persona čart. Analiziram ga kao i svaki čart ~ iz njega ću moći da vidim sve ono za šta je simbolika Meseca vezana ~ dom, porodica, sakrivene emocije i potrebe, osećanje sigurnosti u odonosu na roditelje itd... sve ono što Mesec simbolizuje iz našeg natala, bolje ću videti kako funkcioniše u Moon persona chart-u.
Ili pak želim da odradim Mars persona chart ~ pogledam i nadjem u Efemeridama da je 16-06-76 u 03h03am tranzitno Sunce na 25°32' Blizanaca i odradim čart za to vreme ~ dobijam čart preko kojeg ću bolje da vidim kako će moj natalni Mars da "radi" kod mene ~ akcija, dinamika, snaga, hrabrost, inat, upornost itd. Znači, sve ono što simbolizuje Mars, bolje će se videti u ovom čartu.
Naravno, obavezno pogledajte šta radi planeta čiji čart radite ~ u Moon persona chart pogledajte gde je "novi" Mesec ~ kod mene je na 00° Vodolije na primer i nalazi se u 7 polju i vladar je Asc (pa sad pogledam koje aspekte pravi sa tim "novim" planetama : 90° sa Uranom i Hironom, 120° sa stelijumom u Vagi i ondak na to dodam i aspekte sa natalnim planetama : 90° nat. Uran, 180° nat. Saturn, 120° Sunce Pluton i to je to. Iz svega toga izvlačim informacije koje su mi potrebne da bih dobila bolju sliku šta će mi se dešavati u simbolici Meseca iz mog natala.
Ovde je Asc u Raku, u Moon persona chart ~ ovo pokazuje moju ogromnu vezanost za porodicu, ali isti taj Mesec je u Vodoliji u 7 polju i ima ove izazovne aspekte s jedne strane (aflikacija od Saturna, Urana i Hirona) a s druge strane ima benefični aspekt sa ovim stelijumom u Vagi u 4 polju : to sve prikazuje moj život u mom domu, brak mojih roditelja je dosta dugo trajao, ali je barem pola vremena provedeno u svadji, raspravama, prevari mog oca, ispaštanju i bolesti moje majke, trebalo je da dodje i do razvoda, ali je ona pre toga preminula.
Sve to je kod mene stvroilo sliku da je porodica bitna (120°) ali da sam brak kao brak ne mora da postoji u klasičnom smislu te reči (90° i Mesec u Vodoliji u 7p) itd. i da ću najverovatnije više želeti slobodnu vezu koja će podsećati na brak, nego nešto zvanično (iz straha da ne prodjem kao moji roditelji, tj majka...) što i jeste tačno...