Državni službenici ne rade ni četiri sata

  • Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Državni službenici ne rade ni četiri sata
« poslato: 22:31:50, 21.Okt.2010. »
U Srbiji se u državnim preduzećima u administraciji efektivno radi tri sata i 45 minuta dnevno, a kod privatnika se radi sedam sati i 18 minuta, četiri sata duže, a plate su u proseku niže za 6.500 dinara.

Analiza Centra za istraživanje u privredi je pokazala da je produktivnost 42 odsto evropskog proseka.

Razlog je nedovoljno dobra organizacija posla, tehnološka zaostalost i nedostatak znanja, a posledice su nekonkurentnost, pad potrošnje i zaposlenosti.


Izvor


 


*

Van mreže Sonatica

  • *
  • 21
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Ipak romantična
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #1 poslato: 16:27:35, 28.Maj.2011. »
Pošto radim u organu državne uprave u potpunosti se slažem.

Dodala bih samo da efektivno skoro 8 sati rade šalterski službenici, i oni koji rade sa građanima.

Ostali rade mnogo manje. To je činjenica.
"Sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da..."
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #2 poslato: 14:52:08, 19.Jun.2011. »
Zavisi i koja firma, koja sluzba...    ima onih koji rade pola sata dok neki rade po 6,5 sati tako da mu to dodje taj prosek...
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #3 poslato: 22:51:56, 19.Jun.2011. »
Kod nas drzavni službenici i tzv. namještnici samo gledaju da uhvate krivinu. Pauze koriste duže, internet u zabavne svrhe...itd . da ne otkrivam baš sve. Ima i onih koji nešto rade. :p
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže very crazy

  • **
  • 116
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #4 poslato: 13:44:05, 20.Jun.2011. »
a sto vama smeta ako oni nemaju posla? (*o*)
 

*

Van mreže Лав

  • ***
  • 1 825
  • 2
  • Pol: Muško
  • .-.
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #5 poslato: 13:53:44, 20.Jun.2011. »
bitno je da rade!
 


*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #6 poslato: 14:13:09, 20.Jun.2011. »
a sto vama smeta ako oni nemaju posla? (*o*)
Meni ne smeta sve dok se neobavljeni posao ne preturi na moj sto :)
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže Лав

  • ***
  • 1 825
  • 2
  • Pol: Muško
  • .-.
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #7 poslato: 12:49:07, 21.Jun.2011. »
Meni ne smeta sve dok se neobavljeni posao ne preturi na moj sto :)

sebicna ;D
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Državni službenici ne rade ni četiri sata
« Odgovor #8 poslato: 17:04:09, 21.Jun.2011. »
sebicna ;D
he he tako ispade  :D
Činjenica je da se hvataju krivine. Mislim da je u privatnom sektoru strozija "disciplina".
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
3 Odgovora
1889 Pregleda
Najnovije: 16:01:18, 05.Jul.2009.
Love_Hurts
23 Odgovora
11250 Pregleda
Najnovije: 09:18:38, 27.Sep.2014.
Vesna psy
2 Odgovora
1134 Pregleda
Najnovije: 12:07:47, 12.Jan.2015.
web manijak