Stravični zločini nad decom

  • Odgovora: 21
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Stravični zločini nad decom
« poslato: 00:52:30, 27.Jun.2010. »
U mestu Stari Ledinci kod Novog Sada, silovana je, a potom i ubijena 8-godišnja devojčica. Policija i meštani u poteri za osumnjičenim 52-godišnjakom.
Mladen Ogulinac, osumnjičen za ubistvo i silovanje devojčice iz Starih Ledinaca, još uvek je u bekstvu.

Ubijena devojčica je bila u kući sa svojim 4-godišnjim bratom kada ju je osumnjičeni Mladen Ogulinac namamio da ode do njega u Ulicu Vuka Karadžića u Starim Ledincima, gde ju je silovao a potom i ubio.
Pretpostavlja se da se događaj dogodio oko 13h, dok su roditelji su bili na poslu. Još uvek se ne zna tačno kako je devojčica umrla, ali se pretpostavlja da je smrt nastupila usled gušenja.
"Ona je pronađena mrtva, prekrivana lišćem sa krpom u ustima, to je sve što znamo. Da li je ugušena nakon silovanja i kako, to ćemo videti nakon obdukcije kad se završi", kaže Tatjana Đurašković, istražni sudija.
Za Ogulincem tragaju sve raspoložive snage pa i sami meštani. Kako su oni rekli, Ogulić je i pre petnaest godina silovao jednu ženu iz mesta i zbog toga je proveo neko vreme na psihijatriji, ali je ubrzo pušten. Dodali su i to da je bio čudan i da sa njim niko iz sela nije želeo da se druži.
Istraga je još uvek u toku. Detalji o tome kada je smrt tačno nastupila i na koji način znaće se nakon obdukcije.

Izvor>B92
« Najnovija izmena:: 14:41:50, 25.Jul.2010. miss80 »


 


*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #1 poslato: 01:25:51, 27.Jun.2010. »
Ovo je stravicno! Ostavlja me bez teksta. U kakvom svetu zivimo i kakva su to vremena dosla?
Namece mi se jedno pitanje: koja kazna je adekvatna za ovakvog monstruma? Dozivotna robija? Smrtna kazna? Sve je to previse blago...
« Najnovija izmena:: 14:42:16, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #2 poslato: 01:28:02, 27.Jun.2010. »
Ne znam.Ne znam stvarno.Sve mi se cini preslabo za kaznu >:(
« Najnovija izmena:: 14:42:34, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #3 poslato: 12:34:23, 27.Jun.2010. »
 :o
Nisam za vracanje srtne kazne u kz ali ovo bi bio presedan. Na kraju ce ga proglase ludim i nesposobnim da izdrzi bilo koju kaznu sem mjere bezbjednosti: liječenje u psih. ustanovi  (*o*)
« Najnovija izmena:: 14:42:53, 25.Jul.2010. miss80 »
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #4 poslato: 14:14:13, 27.Jun.2010. »
Već je bio na lečenju i pušten je :o Naravno niko neće odgovarati što ga je pustio da ponovi još stravičnije krivičn delo.I da,čovek je bio zaposlen???

Uhapšen zbog ubistva devojčice

Beograd -- B92 nezvanično saznaje da je osumnjičeni za ubistvo i silovanje osmogodišnje devojčice Mladen Ogulinac uhapšen u dvorištu iznad svoje kuće.Policija ga je pronašla kako se krije u žbunju.
Portparol Republičkog javnog tužilaštva, Tomo Zorić, kaže je za B92 da Tužilaštvo najoštruje osuđuje zločin koji se dogodio u Starim Ledincima i najavljuje da će osumnjičeni sutra biti izveden pred istražnog sudiju u Novom Sadu.

Izvor: B92
« Najnovija izmena:: 14:43:08, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže sladjica

  • ***
  • 949
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #5 poslato: 18:05:35, 28.Jun.2010. »
Mi smo kao nacija veoma osetljivi tek kad se ovakve stvari dese i to je još više zabrinjavajuće. Većina meštana S.Ledinaca je upoznata sa ovom psihopatom kao i policija i ništa opet ništa nisu uradili da se ovo ne desi. (*o*)
Za ovakve monstrume je samo smrtna kazna i mislim da je pod hitno treba raspravljati o tome i uvrstiti je u zakon !!!
U Kini i Emiratima vešaju tj seku ruke i za manje stvari!!! (*o*)
« Najnovija izmena:: 14:43:23, 25.Jul.2010. miss80 »
 


*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #6 poslato: 19:19:24, 28.Jun.2010. »
Kada se dogodi ovako nesto onda smo svi pametni i znamo sta treba, kako treba ...  >:(
Eto, svi su znali kakav je i cekali su da se nesto dogodi da bi reagovali. Ako je psihijatrijski bolesnik, sta je trazio na slobodi? AKo je vec imao pokusaj silovanja, opet - sta je radio na slobodi? Strasno sam besna zbog ovakvih stvari. Teraju me da razmislja o 1001 pitanju.
Nije smrtna kazna dovoljna za ovakvog monstruma!
« Najnovija izmena:: 14:43:37, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže Perla

  • ****
  • 3 806
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #7 poslato: 21:32:17, 28.Jun.2010. »
fuj... :povraca: strasnoooooooooooooooooo...da sam roditelj tog neduznog djeteta, tog bih nenormalnog manijaka isfasirala..ma istranzirala ga..u komadice isjekla i divljim zivotinjama dala da ga pojedu... >:(
ne postoji kazna ni presuda koja moze taj bol ublaziti..to je zadnje :povraca: steta sto su ukinute smrtne kazne, bas zbog takvih
« Najnovija izmena:: 14:43:52, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže very crazy

  • **
  • 116
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #8 poslato: 13:39:26, 29.Jun.2010. »
 blink
« Najnovija izmena:: 14:44:09, 25.Jul.2010. miss80 »
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Stravični zločini nad decom
« Odgovor #9 poslato: 21:53:24, 29.Jun.2010. »
Mogu li se i kako sprečiti ovakve tragedije

Kako postoje tvrdnje da je osumnjičeni već silovao ponovo se pokreće pitanje da li je tragedija mogla biti sprečena da je, na primer, prisilno lečen ili da su kazne strože.Nikakva kazna, međutim, neće vratiti devojčicu njenim roditeljima.
Prisilna hospitalizaicija prema domaćim zakonima moguća je jedino ukoliko osoba zbog svoje psihičke bolesti predstavalja neposrednu opasnost po sebe, društvo ili javni red i mir. Nakon toga, po proceduri, u roku od 48 sati se obaveštava nadležni sud. U okviru tih 48 sati se takođe pacijent pregleda od strane dva druga psihijatra, kliničara, koji takođe procenjuju da li i dalje postoji opasnost”, objašnjava on.
Potom se dva puta nedeljno uz prisustvo sudije i dva nova psihijatra procenjuje da li i dalje postoji neposredna opasnost.
Problem je u tome kako definisati neposredno nastupajuću opasnost bez koje hospitalizacije protiv volje nema, a da se ne ugroze ljudska prava.U suštini, slično onome da policija ne može da reaguje dok ne počne vršenje krivičnog dela, ni psihički obolela osoba koja može u budućnosti da predstavlja opasnot po sebe i druge ne može biti prisilno hospitalizovana dok ta opasnost zaprvo ne nastupi.Zakon o zaštiti mentalnog zdravlja u svojoj 17 radnoj verziji sličlan je dosadašnjoj praksi ali rešenje sudije ograničava na mesec dana.  

Izvor: B92, Beta

« Najnovija izmena:: 14:44:23, 25.Jul.2010. miss80 »
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
836 Pregleda
Najnovije: 11:47:23, 14.Dec.2014.
maraja
0 Odgovora
861 Pregleda
Najnovije: 15:39:28, 05.Jun.2016.
Miloš Mi.