Biti sa partnerom koji je druge vere?

  • Odgovora: 36
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Baby Kate

  • **
  • 126
  • 2
  • Pol: Žensko
  • Uz velikog coveka cesto idu i velike greske
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #10 poslato: 15:48:27, 30.Okt.2011. »
Nisam,ali nemam nista protiv.Bez mnogo razmisljanja bi stupila u takvu vezu,ukoliko je u pitanju neko na mojoj talasnoj duzini.
A sto se tice braka,ako dvoje zele da zive zajedno,bar po meni,ne moraju ni da se vencavaju,danas je sve vise vanbracnih zajednica,tako da ni to nije nista strasno...
  Sve za ljubav  :zaljubljena:
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #11 poslato: 22:57:53, 30.Okt.2011. »
Ma ubedila bih ga ja da je pravoslavna vera prava!  ;) :tapse:
~Sunshine~
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #12 poslato: 00:56:02, 02.Nov.2011. »
Ako je problem onda stvarno ne znam sta da kazem  :)
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #13 poslato: 12:46:02, 02.Nov.2011. »
Gde ima dovoljno ljubavi nema problema koji se, na ovaj ili onaj nacin, ne moze resiti  (*o*)
 

*

Van mreže nita82

  • *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #14 poslato: 13:01:57, 02.Nov.2011. »
oh, a ja skoro nikad nisam bila u vezi sa nekim ko je iste vjere kao ja. :) bitno je da su istih uvjerenja. ;) nisam religiozna, agnostik sam, tako da su mi podjele te vrste besmislene.
u gradu gdje su ljudi toliko izmjesani nemoguce je izbjeci takve kombinacije, ljubav se desi. :) istina da je u proteklih dvadesetak godina stav ljudi prema "mijesanim brakovima" u Sarajevu dosta izmijenjen. nazalost.

veliko iskustvo me uci da je problem isljucivo u stavu okoline. prosto, onaj ko odluci biti u takvoj vezi, nema problem s tim. ko ne zeli, opet nema problem - nece to napraviti, i ok.
bila sam 5 godina u vezi sa covjekom "druge vjere". u pocetku su svi shizili, i bilo je tesko nositi se s tim. kasnije ljudi naviknu, pomire se i puste te na miru. moj tata je znao reci "u svakoj vezi i braku postoje problemi, u mijesanim brakovima uvijek ima jedan problem vise".

i da! jako je vazno da bar jedan od partnera (jos bolje - oba!) ne mari za religiju, inace je jako tesko odluciti kako odgajati djecu... vecina mojih prijatelja su djeca iz takvih kombinacija, i uvjerena sam da bas oni imaju veci stepen tolerancije spram razlicitosti, i da su bolji ljudi. nisu zatrovani glupostima...
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #15 poslato: 14:51:22, 05.Jan.2012. »
Ja sam bio u vezama sa devojkama drugih vera..poznato je vec da ja nisam vernik,tako da sa moje strane nisu imale takve izazove,a takodje postujem njihova ubedjenja i nacin zivota.Kao sto je neko vec napisao-osoba je ta u koju se zaljubljujete,a ne vera njena.Dakle,ja sam imao samo lepa iskustva,cak sam magnet za devojke drugih nacionalnosti i vere.Jedna divna meleskinja je bila u hinduizmu cak,za mene nezaboravno iskustvo.Sto se roditelja tice,moji se tu ne mesaju,niti ih uzimam u obzir,a 21.vek takve razlike jednostavno brise,bitna je ljubav.
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 


*

Van mreže Sendy

  • **
  • 122
  • 2
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #16 poslato: 16:10:20, 22.Feb.2012. »
Posto zivim u multietnickoj sredini,sasvim je normalno i zabavljanje,a i brak izmedju osoba razlicitih veroispovesti.
Glasam za ljubav,a ne za veru.Svi smo mi od krvi i mesa,a sto nas je neko podelio,pa nismo mi krivi zato.
Nasa je porodica kompletno izmesana.Vrlo se lepo slazemo i nikakvih problema nemamo.Dakle bitno mi je kakav je ko covek a ne koje je vere. Medjutim,moram reci da licno nikad nisam bila s nekim ko je druge vere i verujem da je to puka slucajnost.Doduse jednom sam bacala oko na jednog plavookog i plavokosog Madjara,no imamo je stalnu vezu,a i bili smo prijatelji,te ne bi nista od toga  :)
Nauci da rane zapisujes na pesku,a srecu da urezujes u kamenu.
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #17 poslato: 22:45:28, 22.Feb.2012. »
Posto zivim u multietnickoj sredini,sasvim je normalno i zabavljanje,a i brak izmedju osoba razlicitih veroispovesti.
Glasam za ljubav,a ne za veru.Svi smo mi od krvi i mesa,a sto nas je neko podelio,pa nismo mi krivi zato.
Nasa je porodica kompletno izmesana.Vrlo se lepo slazemo i nikakvih problema nemamo.Dakle bitno mi je kakav je ko covek a ne koje je vere. Medjutim,moram reci da licno nikad nisam bila s nekim ko je druge vere i verujem da je to puka slucajnost.Doduse jednom sam bacala oko na jednog plavookog i plavokosog Madjara,no imamo je stalnu vezu,a i bili smo prijatelji,te ne bi nista od toga  :)

 (e*e)
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže mila91

  • ***
  • 1 555
  • 11
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #18 poslato: 21:43:42, 23.Feb.2012. »
to je baš lepo, farbaju se jaja za oba Uskrsa, slave se oba Božića  :) .... moji roditelji nisu iste vere, najviše ih volim na celom Svetu, a ja sam mogla da biram   (mah:mah)
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Biti sa partnerom koji je druge vere?
« Odgovor #19 poslato: 13:49:12, 25.Feb.2012. »
Ja se time ne bih opterecivao osim kada bi to njoj bio veliki problem  (rzm)
Nada je san budnih.
Aristotel
 


Stranice: « 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
37 Odgovora
15526 Pregleda
Najnovije: 12:03:07, 26.Mar.2014.
maraja
20 Odgovora
3954 Pregleda
Najnovije: 19:22:49, 23.Maj.2014.
elena86
1 Odgovora
1208 Pregleda
Najnovije: 23:05:32, 27.Mar.2012.
Ch