Mjesec u prvoj kuci

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tina1812

  • **
  • 138
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Sun is shining....I'm rainbow too..
Mjesec u prvoj kuci
« poslato: 21:29:02, 31.Maj.2010. »
Ascendent predstavlja, u stvari, sintezu ili prirodu jedne individue: njenu fizičku konstituciju i ličnost. To je kao fasada kuće. Prisustvo Mjeseca na ascedentu obilježava vrlo jak psihički utjecaj na fizičku stranu i osobine. Osoba će biti vrlo maštovito, sanjalačko biće, lunarnog izgleda, često okruglog lica i očiju, blijede i vlažne kože, rijetke kose i dlakavosti, naročito ako se ascedent nalazi u vodenom znaku, što pojačava njenog limfatični temperament ili u zemaljskom, naglašavajući emotivnost i nervozu, i neke težnje koje ovi znaci, inače, ne posjeduju. U drugim znacima, fizički utjecaj je slabiji.

Inače, u svim slučajevima utjecaj Mjeseca u trenutku rođenja otkriva vrlo osjetljivu prirodu, koja brzo prima impresije i prenosi ih, ranjivu na sve iz okoline, kod koje su san, mašta, poezija, umjetnost iznad i izvan realnosti. Unutarnja (utrobna) bitna psihička privrženost majci uvjetuje ponašanje ličnosti tijekom cijeloga života, što može imati dobre ili loše posljedice, i sve prema harmoničnim ili disonantnim aspektima koje Mjesec formira sa Suncem i drugim planetima.



Preuzeto sa _'neta


Natalna Karta
                                                            
 


*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Mjesec u prvoj kuci
« Odgovor #1 poslato: 10:03:08, 23.Jun.2012. »
dobro je imati mesec u prvoj kuci kad je komunikacija u pitanju,jer daje to neko 6.culo,oseca i primecuje sve,duboko se uzivljava u ono sto mu sagpvornik govori ili sto sam prica...naravno,ako i dr aspekti podrzavaju..moji da,Me120Mo,So120Mo,Pl0Mo..da to nemam jos bi mi teze padali kontakti s ljudima zbog Sa u 3.
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Mjesec u prvoj kuci
« Odgovor #2 poslato: 17:06:50, 18.Jul.2012. »
Odgovoran za moju naglasenu emotivnost,iako ne izgledam tako.Psiha i emocije generalno jako uticu na moje fizicko tijelo,pa recimo kada sam tuzna,obicno nemam snage da ustanem iz kreveta,dok me obaveze ne natjeraju.Ali u stanju sam da upijem astmosferu u kojoj se nalazim i prilagodim je sebi.Ljudi mi dosta vjeruju,dosta sam ubjedljiva zbog Mo0Pl.Ali ono sto ne volim kod ovog Mo je to sto nisam u stanju da sakrijem emocije.Narocito simpatije i antipatije,tako da ljudi znaju na cemu su.Mo60Me,pa znam izraziti rijecima kako se osjecam,to je i ono sto psiholozi nazivaju "samosvijest",sposobnost da budemo svjesni nekih  psihickih dozivljaja,da ih prepoznamo kod sebe i da znamo njih uzrok.Mo60Ne,kreativnost,mastovitost,umjetnicki duh.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
2271 Pregleda
Najnovije: 22:08:52, 01.Jun.2009.
♥ Lutka♥
1 Odgovora
2073 Pregleda
Najnovije: 16:20:45, 15.Nov.2009.
mica88
6 Odgovora
5573 Pregleda
Najnovije: 02:50:04, 26.Mar.2018.
Mirjana16011990