Prirodni sapuni

• Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Prirodni sapuni
« poslato: 15:41:55, 23.Mar.2010. »
Saznanja o korišćenju sapuna stara su preko 5000. godina. Dokazi o njegovom postojanju, nalaze se na Sumeranskim glinenim pločicama, gde je opisana proizvodnja sapuna, koji su najverovatnije korišćeni za kupanje i pranje odeće.

U stara vremena, sapuni su se prodavali u većim komadima, tj kupovali na kilograme. Neke poznate firme, kao što je Lush, oživljavaju u današnje vreme takav vid prodaje, uz uvodjenje novih tehnologija, boja, mirisa, oblika.I kod nas je sve više takvih prodavnica.

Za suvu kožu, preporučuje se sapun bez mirisa, veoma blag i sa dodatkom glicerina koji će koži davati neophodnu količinu vlage. Masna koža zahteva drugi tretman. Idealan sapun je spravljen sa dodatkom minerala, koji će upiti i očistiti višak nepotrebnih masnoća, i neće nauditi zaštitnom sloju kože.

Što se tiče pene koju sapun pravi, idealan dodatak za veći volumen pene je kokosovo ulje. Lanolin je veoma vredan u sapunu, i dobija se prečišćavanjem (vune od ovaca), prirodna je mast i savršeno se meša sa ostalim masnoćama u sapunu. Odličan je sastojak koji godi koži i uništava sve mikro-organizme, gljivice, grinje i bakterije.

U današnje vreme možemo naći veliki izbor sapuna,naročito onih koji nose epitet prirodni.Ima mnogo radionica sapuna na našem tržištu ali i onih uvoznih,tipa L’Occitane,Lush,i sl.
Ima i onih sa posebnom namenom tipa ajuverdskog sapuna Chandrika,ili hipoalergenog glicerinskog koji radi Logona.
Argan sapun-nešto nalepše i najluksuznije za vašu kožu iz Maroka.

Od domaćih bi pomenula par za koje sam sigurna da će se dopasti.

Pre svega sapun od kozijeg mleka,obični i onaj sa dodatkom griza,kao piling sapun.Cena simbolična 65din a sapun fenomenalan za sve.
Ani sapuni koji su se svojevremeno prodavali u lilly drogerijama,raznih oblika,mirisa,dodataka.
Domaci sapuni Salsa-Potpuno prirodni sapuni od najkvalitetnijih uvoznih materijala.
Sapuni firme Suncokret-prirodni, ručno rađenih sapuni sa većinom organskim sastavom
Marigold-domaći,ručno radjeni sapuni od najkvalitetnijih biljnih ulja, nežno čisti i neguje vašu kožu.Ne sadrzi EDTA,kao ni veštačka peneća sredstva pa se može koristiti i za pranje kože lica.
“Freshka Gora”-sapuni Chisto iz Freshke Gore zaista jesu prirodan domaći proizvod.Osnova svih njihovih proizvoda su različita biljna ulja, a za očuvanje svežine koriste eterična ulja, pčelinje proizvode i biljne ekstrakte. Neki sapuni sadrže sušene biljke koje imaju efekat blagog pilinga.
Posh naturls-devičanski maslinovi sapuni sa etarskim uljem kamilice i pčelinjim voskom,etarskim uljem lavande,ruzmarina,košticama grožđa i medom.

Deo teksta preuzet sa Punmiris.com

« Najnovija izmena:: 17:22:12, 23.Mar.2010. miss80 »

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
Odg: Prirodni sapuni
« Odgovor #1 poslato: 13:52:49, 03.Feb.2013. »
Postajem sama sebi dosadna koliko pricam o lush-u, ali fakat mi se svida.

Imam dosta sapuna, za njegu od glave do pete. Svi mi se svidaju, a jos prelijepo mirisu. ;D
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #2 poslato: 23:53:50, 12.Jan.2014. »
koristim neke iz domace radinosti (made in serbia)na bazi 4 ulja ricinusovo palmino, kokosovo i maslinovo
vocnih aroma nisu losi ;)
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #3 poslato: 06:45:23, 13.Jan.2014. »
Ja sam pocela da koristim dr.pasha sapune. odlicni su  yeah
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000