Anketa

Da li dobar seks zenama muti pamet?

Sigurno
(34.5%)
Moguce
(37.9%)
Ne verujem
(17.2%)
Ne
(10.3%)

Dobar seks zenama muti pamet ?

• Odgovora: 34
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Dobar seks zenama muti pamet ?
« poslato: 12:54:45, 10.Mar.2010. »
Dobar seks ženama muti PAMET

Prema mišljenju stručnjaka, oksitocin je način prirode da poveže muškarca i ženu da bi ostali zajedno i imali decu. Ipak, nije sve tako jednostavno. Delovanje oksitocina kod žena dodatno pojačava hormon estrogen, dok je kod muškaraca stvar drugačija. Naime, testosteron u njihovim telima ublažava njegov uticaj. Upravo je to razlog zbog koga žene osećaju veću povezanost posle seksa od muškaraca.

Tokom ispitivanja uočeno je da se nivo oksitocina u telu povećavao kada bi se žene prisećale intenzivnih veza u kojima je seks bio strastven, a zanimljivo je da je kod tih žena uočena i povećana anksioznost. Ništa čudno, s obzirom na to da su to bile pogrešne veze, temeljene isključivo na seksu, a trajale su samo zahvaljujući oksitocinu.
Ponekad sve upućuje na to da je veza loša te da je treba okončati, ali oksitocin „prisili" ženu da ostane u destruktivnom odnosu.
Iako je dobro da s vremena na vreme stanete i preispitate svoju vezu, ipak ne bi trebalo da mislite da su odličan seks i lučenje oksitocina jedini razlog zašto ste sa svojim partnerom. Ako veza dobro funkcioniše i na drugim područjima, nemojte se plašiti. Međutim, ako je seks jedino područje u kom se slažete, onda je vreme da ozbiljno razmislite.

Oksitocin najjače deluje na podsvesnom nivou. Ako slutite da ima glavnu ulogu u vašoj vezi, razmislite malo o tom odnosu. Na primer, ako se probudite posle vrele noći i pomislite da je muškarac pored vas zapravo pogrešna osoba, ali jedan deo vas misli samo o tome da je seks fantastičan i da ste stvarno povezani, možete biti sigurni da je reč o delovanju oksitocina.

Izvor: Press

Vase misljenje u vezi teksta?

*

Van mreže kaliopaworld

• **
  • 134
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Dobar seks zenama muti pamet ?
« Odgovor #1 poslato: 21:24:10, 10.Mar.2010. »
Priroda je zbog opstanka vrste to lepo smislila (e*e)

*

Van mreže wild-boy

• *
  • 46
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 21:48:11, 10.Mar.2010. »
a sta zenama ne muti pamet?

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #3 poslato: 22:53:46, 10.Mar.2010. »
Ja mislim da ovaj text  u teoriji ima neku logiku.  ;D

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #4 poslato: 22:56:42, 10.Mar.2010. »
A u praksi?  ;D

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 17:34:46, 20.Mar.2010. »
Ja mislim da ne moze da bude pogresan covek i dobar sex. Za mene je sve to povezano.  Dobar sex obicno sledi posle dobre komunikacije i uzajamnog dopadanja. Kako onda muskarac moze da bude pogresan?  :o

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #6 poslato: 23:56:17, 21.Mar.2010. »
Ma ja jos ne sretoh ni jednu zenu kojoj se pamet pomutila.  :D
A i praksa i teorija se cesto puta razlikuju.Ovo je sve bazirano na njihovom misljenju, istrazivanjima i ispitivanjima, nigde naucnih dokaza tako da ne verujem dok ne dokazu.  :D ;D

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #7 poslato: 00:18:20, 22.Mar.2010. »
Ja mislim da ne moze da bude pogresan covek i dobar sex.
Suprotno.. I te kako moze biti dobar sex sa pogresnim muskarcem.. I to je upravo onaj za koga te veze samo oksitocin, saglasno ovom tekstu ;)

Sto se mene tice, da, moguce je.. Ne da se zenama pomuti pamet od dobrog keksa, nego cinjenica je da mnoge veze opstaju (bar neko vreme) zbog toga, jer posle dobrog iskustva, uvek pomislis " ma dobar je on ustvari".. A sta to u tebi zapravo "govori" kad znas da nemate apsolutno niceg zajednickog..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #8 poslato: 00:24:24, 22.Mar.2010. »
Onda oksitocin samo u ograničenim količinama jer u velikim količinama ne piše dobro ni muškom ni ženskom svetu  :D

*

Van mreže posejdon

• *
  • 81
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 10:35:41, 23.Mar.2010. »
ovo sam jednom do dva puta sebi dozvolila,ali nije se nastavilo nikad dalje jer mi je savrseno bilo jasno zasto me taj lik nadalje nece zanimati,vise volm lepe duze veze koje daju sigurnost i opustanje :)inteligencija muskaraca mi je najvaznija,da mozemo jedan drugom da budemo dovoljno zanimljivi za ceo zivot i da,sta vredi inteligencija ako nema inicijativu da deluje na tom polju,ni kukavice ne volim,zato mene seks ne moze bas opiti
« Najnovija izmena:: 10:38:51, 23.Mar.2010. posejdon »

Stranice: 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000