Dubinska promena karaktera

  • Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže jopa

  • *
  • 6
  • 0
Dubinska promena karaktera
« poslato: 12:48:44, 25.Jan.2010. »
Sta mislite, da li je moguce da se neka osoba promeni iz dubine uma i duse i to samo uz pomoc sopstvene volje i potpuno promeni svoj karakter?
na primer da se cutljiva i povucena osoba pretvori u komunikativnu i drustvenu i to uz pomoc sopstvenih misli i volje? ???


 


*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Dubinska promena karaktera
« Odgovor #1 poslato: 21:07:11, 25.Jan.2010. »
Mislim da je to izvesno u istoj meri kao i da reka sama od sebe nicim izazvanim promeni svoj tok. Prakticno nemoguce. Svako od nas se ponasa tako kako se ponasa zato sto ima neku dobit od toga, i tesko da je moguce da se sam od sebe bez pomoci sa strane promeni.

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Dubinska promena karaktera
« Odgovor #2 poslato: 13:38:48, 26.Jan.2010. »
I ja isto mislim da se neka osoba sama od sebe moze promjeniti iz korijena. Na nase ponasanje pored volje uticu i spoljasnje okolnosti koje takodje uticu na promjenu naseg ponasanja.

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Dubinska promena karaktera
« Odgovor #3 poslato: 18:54:11, 12.Apr.2010. »
znate onu foru : Koliko je psihologa potrebno da se promeni jedna sijalica? - Zavisi od toga koliko je sijalica spremna da se menja!!! :D
E toga se setih kad procitah ove redove. Zaista, niko nema moc nikoga da promeni ukoliko neko nije spreman da se menja, ukoliko nije motivisan, ako nema zelju i potrebu za tim. Da, ljudi se mogu drasticno promeniti (nazovimo to i dubinski ili iz korena, svejedno) i za to je potrebno vreme. MI neke navike sticemo godinama, i na primer u 35oj uvidimo da nam ta navika jako smeta i da nas sputava u zivotu! Uz pomoc strucnog lica ili nekog prijatelja ili samostalno(u zavisnosti od tezine situacije) menjacemo tu naviku ali je portebno vreme jer smo je gradili 35 godina i ne mozemo je gumicom obrisati ili zameniti nekim drugim ponasanjem vec postepeno uciti kako da se drugacije, bolje ponasamo. Tek kada dodjemo do nekog zastoja u zivotu vidimo da nesto ne stima i da je dobro da se menja. Nekad nismo te srece da sami to uvidimo pa nam je potreban strucnjak da nam pomogne u tome. Ali, svaki dobar psiholog nece nikoga menjati i oblikovati jer nema tu moc, ali ima znanje i vestinu da pomogne osobi, da prepozna njegove potencijale i da mu pomogne da on sam iskoristi to sto u sebi nosi za sopstvenu dobrobit!
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Dubinska promena karaktera
« Odgovor #4 poslato: 03:13:17, 18.Apr.2010. »
mislim da moze da se promijeni ali ne iz korijena. niko nije pobijedio prirodu. ali po potrebi moze da mijenja navike, da uči načine ponasanja, da promijeni stil odjevanja , boju kose, ako to zahtijeva posao ili neke okolnosti a da privatno nosi ono sto voli da se smije kad mu nije do smijeha itd. to je po meni vise darvinistička teorija prilagodjavanja radi opstanka nego korjenita promjena. otkud znam i iskustvo ga uči . samo da stavim smajli da olabavim malo  :D
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
3 Odgovora
1533 Pregleda
Najnovije: 10:07:08, 26.Jan.2010.
Šmišonja
10 Odgovora
3086 Pregleda
Najnovije: 23:39:18, 06.Jul.2012.
Ritam555555
0 Odgovora
699 Pregleda
Najnovije: 12:49:22, 16.Feb.2014.
maraja