Brak sa strancem

• Odgovora: 15
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Brak sa strancem
« poslato: 15:36:27, 24.Jan.2010. »
Vase misljenje? Da li biste usli u brak sa strancem i kakve su sanse da takav brak uspe?

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
Odg: Brak sa strancem
« Odgovor #1 poslato: 20:20:19, 24.Jan.2010. »
Ja, ako se ikad udam, to ce def. biti stranac! Jednostavno imam takav osjecaj! Uvijek su me privlacili stranci jer su mi bili prosto drugaciji, a to je nesto sto mi odgovara....Mislim da takav brak itekako moze da uspije. Potrebno je samo da oboje nemaju tu blokadu u glavi da brak sa strancem ne moze uspijeti i da vam prija ta razlicitost u mentalitetu, nacinu zivota, jeziku itd

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #2 poslato: 20:44:42, 24.Jan.2010. »
Sto da ne ako se dvoje vole.U pocetku se treba privici na nacin zivota na drugom mestu, jezik, kulturu itd...na odvojenost od porodice, prijatelja, ali sve se to moze prevazici ako je ljubav prava

*

Van mreže ruza

• *
  • 68
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 16:24:17, 25.Jan.2010. »
U nekom slucaju bih prihvatila ali sumnjam da je to moguce (*o*)
Život ima onaj smisao koji mu mi damo.
Jovan Dučić, srpski pesnik

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #4 poslato: 16:27:50, 09.Mar.2010. »
Stranac ili "domaci".. U cemu je razlika??  

Kakav je vas stav kada se pod strancem podrazumeva jednostavno osoba druge nacionalnosti,  zivi u istoj zemlji kao i vi??
Svidi vam se decko (devojka)  upoznate se, zblizite.. A onda saznate da je druge nacionalnosti..  Da li ce to biti plus za njega (nju) jer volite strance, da li ce ipak biti minus.. iz bilo kojih razloga?
« Najnovija izmena:: 16:30:25, 09.Mar.2010. crvena »
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže ruza

• *
  • 68
  • 0
« Odgovor #5 poslato: 14:12:29, 15.Mar.2010. »
To sto je druge nacionalnosti mi nikad ne bih smetalo nego nikad nisam bila u situaciji ni da imam momka druge nacionalnosti
Život ima onaj smisao koji mu mi damo.
Jovan Dučić, srpski pesnik

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #6 poslato: 17:03:02, 15.Mar.2010. »
Citat
Stranac ili "domaci".. U cemu je razlika??
Bas tako  (e*e)

Moji majka i otac su razlicite nacionalnosti pa im to ni jednog trenutka za ovih 28 godina braka nije pravilo ni najmanji problem... Covek je covek, ne vidim potrebu za podelama po nacionalnosti, veri  (*o*) al` na zalost postoje i oni koji ne razmisljaju na ovaj nacin  :-\

*

Van mreže tobi45

• **
  • 164
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #7 poslato: 16:26:34, 24.Okt.2010. »
zanimljivi su odgovori naših forumaša...naime pitanje je :  brak sa strancem...a svi odgovaraju na pitanje brak sa osobom druge nacionalnost...zašto,zar stranac mora biti osoba druge nacionalnosti?
ako je već tako,dvoje ljudi koji odluče da stupe u brak sa "strancem",tj.osobom druge nacionalnosti,treba da znaju
da će doći vrijeme kada će prva zaljubljenost proći...ako sada mogu sebi da odgovore na neka pitanja,kao npr:koje ime ćemo dati našem djetetu?  koju ćemo crkvu posjećivati...gdje ćemo živjeti...ukoliko su odgovori na dogovoru zasnovani i doneseni...zašto da ne...
i na kraju:
O,ti koji napadaš zaljubljene,prođi se toga ako hoćeš spasa

*

Van mreže srcenadar

• *
  • 26
  • 0
  • volim zivot
« Odgovor #8 poslato: 20:24:59, 24.Okt.2010. »
Vazno je da je dobar covek. Jezik nije nikakva barijera, jezikom se tako malo moze reci, on zna da bude prepreka u komunikaciji. Na kom je nivou, sta zeli zna li uopste,  koliko je zreo i koliko ostvaren i opet na kom je nivou. Uciti od nekog mudrijeg, i poducavati zaostalijeg.Koliko ima vrlina ali onih sustinskih i  takodje koliko ja imam, i koliko se to poklapa, i opet onih manje lepih. Truditi se da sacuvas jednu kvalitetnu vezu, jer nista bez truda.Budi mudar da bi primetio i postovao i ljubav sija i mnogo je lepa... Podseti se koliko ti znaci....U medjuljudskim odnosima sam znala biti nerovozmija od tog drugog ali nisam pokazivala jer u takvim situacijama jedno mora smirivati..... Mnogo recenog na gomili

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #9 poslato: 20:37:18, 24.Okt.2010. »
srcenadar (e*e)
tobi45 slazem se sa vama ali bih se osvrnula samo na konstataciju da ce prvobitna zaljubljenost proci. Mislim da se u brak ne ulazi u fazi zaljubljenosti, vec ljubavi  (*o*) Kljucna razlika :)
Toliko puta ponovljeno: razgovarati, dogovoriti se o svemu...retke su te prepreke koje se na ovaj nacin ne mogu prevazici.

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000