Robert Pattinson

• Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Robert Pattinson
« poslato: 00:57:40, 04.Nov.2009. »
Robert Thomas Pattinson rođen je u Londonu, 13. Maja 1986. kao najmlađi od troje dece (ima dve starije sestre - Lizzy i Victoria)  Bavi se glumom, modelingom i muzikom.
 Sa 15 godina se priključio se amaterskom pozorištu Barnes Theatre Company, gde prvi put dolazi u kontakt sa glumom. Svoje prve uloge dobija u filmovima Ring of the Nibelungs (Giselher) i Vanity Fair (stariji Rawdy Crawley) – 2004., međutim, ostaje nezapažen. Skreće pažnju javnosti naredne 2005. godine, sa ulogom čarobnjaka Cedric Diggory-ja u 4. nastavku Harry Potter sage (Harry Potter and the Goblet of Fire).   Proslavio se ulogom Edvarda Kulena u Twilight sagi. U jednom časopisu kazu da se u početku plasio da  se  prijavi na audiciju za ovu ulogu, jer je nije verovao da će moći da izvede sve sto je uoga zahtevala. Ulogu Edvarda Kulena glumice i u ostalim delovima sage.
2008. godine je osvojio svoje prve dve nagrade - the New Hollywood Award, i the Best Actor Award na Strazburškom festivalu za ulogu Arta u filmu "How to Be".
Robert je modelingom poceo da se bavi kada je imao 12 godina, ali to nije dugo trajalo. Za nedovoljno posla u ovoj oblasti, on krivi svoju muskulaturu. On je to ovako objasnio:” Kada sam počinjao, bio sam visok i izgledao sam kako devojčica. Imao sam puno posla jer je takav look u to vreme bio cool. Nakon toga, sto sam se vise razvijao i postajao muskarac, posla je bilo sve manje, pa sam imao najneuspesniju mogucu karijeru.“ Robert se pojavio i u reklamnoj kampanji  Hackett's Autumn 2007 collection.

Kada je muzika u pitanju, Robert svira gitaru i klavir i bavi se komponovanjem. Takodje je otpevao i dve pesme u Twilight sountrack  i to „Never  Think” i „Let Me Sign“ kao i tri pesme u saundtrack-u filma „How to be“ koje je napisao kompozitor Joe Hastings.
Na pitanje zasto se profesionalno ne bavi muzikom, rekao je da je uvek svirao samo po pabovima i slicnim mestima i da je muzicka karijera plan B u slucaju da ne uspe u glumi.

Tokom svoje kratke filmske karijere, Pattinson je privukao mnogo paznje.  Revolver Entertainment  priprema dokumentarac po imenu „Robsessed“  o njegovoj popularnosti. Dokumentarac ce se naci u prodaji u novembru 2009.  kada ce se u bioskopima pojaviti i novi deo Twilight sage – New Moon.

Filmografija:
2004 Ring of the Nibelungs
2005 Harry Potter and the Goblet of Fire
2006 The Haunted Airman
2007 The Bad Mother's Handbook
        Harry Potter and the Order of the Phoenix
2008 How To Be
       Twilight
2009 Little Ashes
        New Moon
2010 Remember Me
       Eclipse

...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
Odg: Robert Pattinson
« Odgovor #1 poslato: 22:21:57, 06.Nov.2009. »

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
Odg: Robert Pattinson
« Odgovor #2 poslato: 10:02:48, 09.Maj.2010. »
Robert Patinson kao Kurt Kobejn

Zvezda vampirskog serijala "Sumrak", Robert Patinson igraće Kurta Kobejna u biografskom filmu o frontmenu "Nirvane".
Mladi britanski glumac ne samo što će imati prilike da pokaže svoj talenat za muziku, već će za partnerku imati Skarlet Johanson ("Izgubljeni u prevodu", "Devojka sa bisernom minđušom", "Crna Dalija" i "Ljubav u Barseloni").
Kortni Lav, udovica Kurta Kobejna koji je 1994. izvršio samoubistvo imaće, kako piše britanski "Sun", odlučujuću ulogu u produkciji filma.  Dejvid Finčer, reditelj "Borilačkog kluba", trebalo bi da radi režira film o Kobejnu čiji je radni naslov "All Apologies".

(Beta)

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000