Angelina Jolie

  • Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Angelina Jolie
« poslato: 00:30:18, 07.Okt.2009. »


Rođena je 4. juna 1975 u Los Anđelesu u Kaliforniji kao Andželina Žoli Vojt. Kćerka je glumaca Džona Vojta i Maršelin Bertran.
Kao dete skupljala je zmije i guštere i bila zaljubljena u gospodina Spoka iz Zvezdanih staza. Sa majkom je redovno išla na projekcije filmova i kasnije je rekla da je to, a ne njen otac, navelo da se počne baviti glumom. bila je izuzetno mršava, nosila je naočare i naramenice. Njeno sampopouzdanje se drasticno smanjilo nakon neuspeha u manekenstvu. Kako je njena potištenost rasla, počela je da se samopovređuje; kasnije je to prokomentarisala u jednoj Si-En-Enovoj emisiji: „Skupljala sam noževe i uvek sam imala mnogo stvari na dohvat ruke. Iz nekog razloga, ritual sečenja i osećanja bola činio me živom, osećala sam se slobodnom i to je za mene bila neka vrsta terapije.“ Sa 14 godina ispisala se sa časova glume želeći da postane pogrebnik. Posle dve godine ponovo upisuje časove glume i završava srednju školu.
Andželina je dugo bila udaljena od svog oca, kriveći ga za nevernost i razlaz njene porodice. Mada je pokušala da se pomire i čak se pojavio u njenom filmu Lara Kroft:Tumb Rejder (2002.), ali nešto kasnije je podenala zahtev za legalnu promenu imena u „Andželina Žoli“, obacila je Vojt kao srednje ime. Ime joj je promenjeno zvanično 12. septembra 2002.
Žolijeva se pojavila u 5 studentskih filmova svog brata, snimljenih dok je on pohađao Školu filmskih umetnosti kalifornijskog univerziteta, ali njena profesionalna filmska karijera počela je 1993. kada je odigrala prvu vodeću ulogu u niskobudžetnom filmu Kiborg 2. Nakon nekoliko neuspešnih projekata zasijala je u svom prvom holivudskom filmu, Hakeri (1995.), gde je upoznala svog prvog muža Džonija Li Milera za koga se I udala marta 1996. Žolijeva i Miler su se rastali godinu dana kasnije, a naknadno su se zvanično razveli februara 1999.  Zatim se udala za američkog glumca Bilija Boba Tortona, koga je srela na snimanju filma Pushing Tin, maja 2000. Kao rezultat njihovih učestalih javnih izliva strasti i gestova ljubavi (najčuvenije je nošenje malih bočica krvi jedno drugih, oko vrata), njihova veza je postala omiljena tema zabavnih medija. Žoli i Torton su se rastali maja 2003.
U januaru 2006. Andjelina je potvrdila da je trudna sto je potvrdilo njenu vezu sa Bred Pitom, njenim sadasnjim partnerom.
Prvo dete, Medoks Žoli-Pit , Žoli je usvojila marta 2002. Ona  je odlučila da podnese zahtev za usvajanje nakon što je posetila Kambodžu dva puta, dok je snimala film „Tumb Rejder“ i na UNHCR putovanju po terenu 2001. Nakon razvoda od drugog muža, Bili Bob Torntona, dobila je jedino starateljstvo nad Medoksom.  jula 2005, usvojila je šestomesečnu devojčicu iz Etiopije, Zaharu Marli Žoli-Pit, koja je bila siroče kojem su roditelji umrli od SIDE.  maja 2006, Džoli je rodila ćerku po imenu Šiloks Nouvel Žoli-Pit.  marta 2007. Andželina je usvojila Paks Tin Džoli-Pit, trogodišnjeg dečaka iz Vijetnama, koji je bio napušten u bolnici na rođenju. Andjelinina I Bredova porodica dobila je jos dva clana, 12. jula 2008. kada je rodila blizance, dečaka Noksa Leona i devojčicu Vivijen Maršelin.
Osim toga sto voli zmije I nozeve, Andjelina ima I veliki broj tetovaza na telu. Trenutno ima 12 poznatih tetovaža, kao što je citat Tenesija Vilijamsa „A prayer for the wild at heart, kept in cages“ („molitva za divlje u srcu, zatvorene kao u kavezu“) koju je posedovala i njena majka, arapska fraza „العزيمة“ („snaga volje“), latinska izreka „quod me nutrit me destruit“ („šta me hrani to me i uništava“)[58], molitvu koja se sastoji od budističkih sanskritskih simbola za njenog sina Medoksa.[59] Nakon određenog vremena neke tetovaže je izbrisala laserom ili prekrila drugim, uključujući „Billy Bob“, ime njenog bivšeg muža Bilija Boba Torntona, kineski simbol za smrt i prozor na donjem delu leđa; objasnila je da je uklonila prozor, jer je koristila sve slobodno vreme gledajući kroz prozor i želeći da je negde van; sada živi tamo sve vreme.

Žoli je dobila široka priznanja za humanitarni rad. Oktobra 2003. bila je prvi dobitnik nagrade Građanin sveta (Citizen of the World Award) od strane United Nations Correspondents Association. Kambodžanski kralj Norodom Sihamoni joj je dodelio kambodžansko državljanstvo zbog njenog održavanog rada u zemlji 12. avgusta 2005; obavezala se na 5 miliona dolara da izgradi hram u severozapadnoj provinciji Batambang i tamo poseduje vlasništvo.[33] 12. oktobra 2005, Žoli je nagrađena sa Global Humanitarian Award od strane UNA-USA

Do sada je glumila u tridesetak filmova, a neki od njih su:  Hackers, Gia, Bone Collector, Gone in Sixty Seconds, Lara Croft: Tomb Raider, Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life, Taking Lives, Alexander, Mr. & Mrs. Smith, Wanted I drugi.

(Wikipedia)
« Najnovija izmena:: 00:37:26, 07.Okt.2009. crvena »


...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 


*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Angelina Jolie
« Odgovor #1 poslato: 15:46:30, 25.Jan.2010. »
Istorija veze Andjeline i Bred Pita
2004 - Upoznali su se i smuvali na snimanju filma „Mr. & Mrs. Smith”, dok je Bred još bio u braku sa Dženifer Aniston
2005 - U martu, Pit se razveo od Dženifer Aniston
2005 - U aprilu objavljene prve zajedničke slike Andželine, njenog usvojenog sina Medoksa i Breda
2005 - U julu, Bred i Anđelina su otišli u Etiopiju gde je ona usvojila devojčicu Zaharu
2006 - U januaru Pit je i zvanično priznao Medoksa i Zaharu kao svoju decu, koja od tada nose prezime Džoli-Pit
2006 - 27. maja, Anđelina je u Namibiji rodila njihovo prvo biološko dete, kćerku Šajlo Nuvo
2007 - U martu, njih dvoje su usvojili vijetnamskog dečaka Paks Tijena
2008 - 12. jula, Anđelina je u Nici rodila blizance Noksa i Vivijen čije su prve fotografije prodate za 14 miliona dolara
2010 - Posle brojnih svađa odlučili da raskinu vezu

Izvor:Blic
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
20 Odgovora
8242 Pregleda
Najnovije: 17:54:39, 10.Sep.2010.
sladjica
12 Odgovora
4006 Pregleda
Najnovije: 23:02:55, 30.Sep.2019.
kvekukvaku