Opšti saveti

• Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Opšti saveti
« poslato: 21:47:30, 01.Okt.2009. »
Svaki savet je dobrodošao!
Uvek koristite proverenu kozmetiku, napravljenu od poznatih proizvodjaca. Izbegavajte da koristite jeftinu kozmetiku nepoznatih marki. Veliki proizvodjaci imaju svoje razvojne timove i svaki proizvod se pažljivo testira i ispituje. Oni nece sebi dozvoliti luksuz da naprave loš proizvod jer ce to uticati na njihov imidž i dalju prodaju.
Postoje 4 tipa kože lica i to: normalna, suva, masna i mešovita. Zavisno od tipa kože, nega se razlikuje. Svaki kozmeticar ce pravilno odrediti Vaš tip kože i nacin nege.
Pravilna nega kože zavisi od 4 faktora i to od tipa kože, godišnjeg doba, starosti osobe i pola. Pored ovih, moramo poznavati kozmetičke preparate i način njihovog delovanja. Zbog toga se uvek preporučuje savetovanje sa kozmetičarem oko načina nege.
Nega je polovina lepote. Zapostavite negu i to će Vam se vratiti kao bumerang u vidu bora i akni.
Ukoliko Vam je koža lica osetljiva, koristite blage kozmeticke preparate. Na tržištu postoje preparati koji su specijalno napravljeni za osetljivu kožu. Ono što ih razlikuje od drugih preparate je što sadrža manji procenat konzervanasa.
Postoje dva tipa krema i to dnevne i noćne. Dnevne su više hidrantnije i njih lice upija mimikom, noćne su "teže", obzirom da sadrže veći broj aktivnih materija. One se koriste kod slabije cirkulacije kako bi aktivni sastojci kreme ishranile kožu. U nezi kože, koriste se i dnevna i nožna krema.
Stavljanje kreme na lice podrazumeva da je ono prethodno očišćeno od nečistoća i šminke.
Ne preterujte sa stavljanjem kreme na lice. Višak će samo zapuštiti pore na licu. Ukoliko ste preterali sa nanošenjem, vatom odstranite višak.
Stres nepovljno utice na ceo organizam kao i na kožu obzirom da dolazi do poremecaja cirkulacije u organizmu i poremećaja nivoa hormona što se i te kako odražava na kožu. Nemojte se iznenaditi ukoliko vam se zbog stresa pojave akne.

Preparati koje koristite u svakodnevnoj nezi kože lica, ne smeju poremetiti kiselo-baznu ravnotežu kože. Dobro vodite raćuna o tome.
(PlanaCafe)
« Najnovija izmena:: 21:50:30, 01.Okt.2009. lilka »

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
Odg: Opšti saveti
« Odgovor #1 poslato: 22:28:43, 01.Okt.2009. »

Svaki savet je dobrodošao!
Uvek koristite proverenu kozmetiku, napravljenu od poznatih proizvodjaca. Izbegavajte da koristite jeftinu kozmetiku nepoznatih marki. Veliki proizvodjaci imaju svoje razvojne timove i svaki proizvod se pažljivo testira i ispituje. Oni nece sebi dozvoliti luksuz da naprave loš proizvod jer ce to uticati na njihov imidž i dalju prodaju.

Ovo je baš diskutabilno,sa svim ostalim se slažem.Takođe-kontinuitet.Neka nega kože bude uvek a ne samo sporadično ili kad imate problem.Jedna od najvažnijih stvari je  čišćenje jer bez  očišćenog lica,nema ništa.Dobro je ako uspete da nađete dobru kozmetičarku da vam jednom mesečno uradi temeljno čišćenje lica,i stavi masku.Masaže lica raznim uljima su sjajna preventiva protiv opuštene kože i bora.
I da,verujem da optimizam utiče pozitivno na naš izgled-smejte se što više :)

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #2 poslato: 15:21:00, 15.Maj.2014. »
Pocela sam juce izmedju ostalog da koristim i aktivni kiseonik u spreju za lice,nije mi bas bio u planu ali su mi moji greskom kupili njega pa ajde da ga iskoristim,verujem da ne moze da skodi.Javljam utiske za neko vreme  :flowers:
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #3 poslato: 15:30:36, 15.Maj.2014. »
Mislim da je najbolji savjet: Nauci citati sastav!

Ne mislim da velike provjerene kuce nude bolje proizvode, jer uglavnom se tu placa "ime". Sigurna sam da postoje mnogo bolje, povoljnije kremice, ali treba nauciti prepoznati. Mozda cak i nauciti sam sebi napraviti kremu.
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #4 poslato: 09:56:43, 16.Maj.2014. »
Pocela sam juce izmedju ostalog da koristim i aktivni kiseonik u spreju za lice,nije mi bas bio u planu ali su mi moji greskom kupili njega pa ajde da ga iskoristim,verujem da ne moze da skodi.Javljam utiske za neko vreme  :flowers:
prenaduvan je, radio sam kod dermatologa 5 bolnih tretmana aktivnim kiseonikom, a efekat nije bio neki  (*o*)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #5 poslato: 14:41:05, 16.Maj.2014. »
Ma ja nisam ni planirala da ga koristim,ali kad su mi vec kupili greskom  da se ne baci  ;D
Za sad nije lose bas mi osvezi lice lepo,nesto vise i ne ocekujem
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000