Problem huligana

• Odgovora: 44
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Problem huligana
« Odgovor #30 poslato: 00:03:16, 12.Okt.2010. »
60% privedenih iz unutrašnjosti

Zbog nereda tokom održavanja Parade ponosa, do sada je uhapšeno 249 huligana, među kojima je čak 60 odsto osoba iz unutrašnjosti Srbije.
Od 6.500 huligana koji su juče izašli na ulice da izazivaju nerede, samo 10 posto su pripadnici desničarskih organizacija, a svi ostali su članovi navijačkih grupa. Među uhapšenima su 54 maloletna lica.
Policija je kod uhapšenog vođe Obraza Mladena Obradovića pronašla plan za pravljenje nereda kao i spiskove učesnika koji su zaduženi za izazivanje incidenata na različitim lokacijama.
Bez odlične logistike nemoguće je izvesti šest hiljada ljudi na ulice i dirigovati njihovim aktivnostima. Izgrednici su delovali po grupama od po nekoliko stotina, svaka je imala svog vođu koji ih je usmeravao, a očigledno je i da je postojala komunikacija i koordinacija između grupa, jer su napadi na različitim lokacijama u gradu bili sinhronizovani s ciljem da napadi na policiju budu maksimalno efikasni i da huligani dođu do učesnika Parade ponosa.

"Moj si Beograd došao da lomiš?!"

Na internet društvenim mrežama pravi hit je postao video snimljen iz jednog stana u Krunskoj ulici tokom jučerašnjih sukoba policije i huliganskih grupacija, tokom kojeg policajac upućuje komentar jednom od huligana:

Izvor

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #31 poslato: 17:23:23, 12.Okt.2010. »
Ljudi u Srbiji su ogorčeni, bez perspektive. Mladi ili ne idu u školu ili su je završili, pa nemaju gde da rade, tumači psihijatar i psihoterapeut beogradske klinike "Laza Lazarević" Zoran Đurić u intervjuu za "Vesti" zašto se na beogradskim ulicama periodično ponavlja ista vrsta nereda, nezavisno od povoda.

Izvor: Vesti online

*

Van mreže Merlin

• *
  • 62
  • 0
« Odgovor #32 poslato: 23:58:21, 12.Okt.2010. »

*

Van mreže Excalibur

• *
    Banovan sa foruma
  • 172
  • 0
« Odgovor #33 poslato: 20:21:53, 13.Okt.2010. »
Odmah na startu da kažem da sam protivnik Huliganstva,pogledajte samo naslov Demoliranje Beograda,mislim da je ovo čista propaganda,i to u režiji onih ostih koji su krivi za to,kao milionska šteta...laž,uništen mamograf...laž,na mamografu su polomljena samo stakla i ništa više,šteta je i to što se desilo,policija tačno zna svaki potez huligana,njihovih nazovi vođa...ali namerno ne reaguju,setite se se samo demonstracije Kosovo je Srbija,demoliranje Američke ambasade...ni dan danas  nije otkriveno u javnosti ko je naredio povlačenje policije...pre nego su došli huligani...huligani=vlast,deluju zajedno i smišljeno,uvek kada se u Srbiji spremalo nešto veliko dolazilo je do ovakvih scena ,samo kako bi se javnosti skrenula pažnja ...videćete za par dana da sam bio u pravu.
I šta se desilo juče u Italiji,opet kažem nažalost,a i iza ovga stoji neko,mislim da je tačna ona moja formula huligani=vlast.(politička)

*

Van mreže Merlin

• *
  • 62
  • 0
« Odgovor #34 poslato: 21:38:17, 13.Okt.2010. »
Citat
I šta se desilo juče u Italiji,opet kažem nažalost,a i iza ovga stoji neko,mislim da je tačna ona moja formula huligani=vlast.(politička)

Hahaha..Ovo je komentar na sinoćne dogadjaje. Svaka čast. Zemlja osramoćena, fudbaleri postidjeni, političari crvene izvinjavajući se, a on mudro izbacuje formulu huligani = vlast.
Kao da se radi o Zimbabveu, a ne o njegovoj zemlji.
Ni trunka osude, gnjeva, samo neko besmisleno relativiziranje koje nije jasno ni njemu samom.
Poštenije je otvoreno pokazati stav i reći, ja ih opravdavam.

*

Van mreže Doroteja

• **
  • 184
  • 0
« Odgovor #35 poslato: 21:53:04, 13.Okt.2010. »
Merline...nesto na procitasmo ni tvoj stav...a ni tvoju osudu.

*

Van mreže Merlin

• *
  • 62
  • 0
« Odgovor #36 poslato: 22:32:17, 13.Okt.2010. »
Citat
Dečko ko ti drma kavez

Kao prvo ovaj uličarski rečnik ostavi za ulicu i za navijačke tribine...

Ka drugo, sve i pišem jer sam pročitao što pišeš o huliganstvu u prethodnom postu.
Citat
,na mamografu su polomljena samo stakla
Ako je ovo za tebe malo, o čemu mi pričamo.
I ubistvo francuza je samo.
I zapaljen čovek u ambasadi je samo.
I guranje zapaljene baklje u grlo je samo..

Kao treće, svoju nekulturu si uspeo pokazati i nebulozama o tetovaži na mojoj zadnjici. Sumnjam da ćeš ovkvim biserima fascinirati doroteju...

Kao četvrto, glupo je sa tobom stupati u diskusiju ali veče je baš dosadno...

*

Van mreže Excalibur

• *
    Banovan sa foruma
  • 172
  • 0
« Odgovor #37 poslato: 22:48:37, 13.Okt.2010. »
Merline
na mamografu su polomljena samo stakla,a na tv-u je rečeno da je mamograf demoliran brkaš lončiće dečko,o onome što si naveo neću da diskutujem jer to nisam pomenuo,da si i malo pismen video bi da ja ne podržavam nasilje,ali demoliran mamograf nije isto što i polomljena stakla na mamografu.
« Najnovija izmena:: 23:24:23, 13.Okt.2010. miss80 »

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #38 poslato: 22:22:21, 18.Okt.2010. »
Odloženo izjašnjavanje huligana

Đenova -- Sud u Đenovi odložio izjašnjavanje o krivici huligana iz Srbije koji se terete za nerede na utakmici Italija-Srbija.

Narednih dana će i Uprava za borbu protiv terorizma i organizovanog kriminala italijanske policije (DIGOS) sudu u Đenovi poslati podatke o neredima na stadionu.U petak je saslušana prva grupa od četiri privedena huligana sa vođom Ivanom Bogdanovom na čelu, posle čega im je produžen pritvor.
Privedeni huligani su se pred sudom branili da im cilj nije bio izazivanje nereda na stadionu, već da je njihov protest bio usmeren protiv Fudbalskog saveza Srbije.

Izvor
« Najnovija izmena:: 19:46:02, 19.Okt.2010. * Čarobnjak * »

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #39 poslato: 14:12:13, 26.Dec.2010. »
Vođi Delija potvrđene dve godine zatvora

Apelacioni sud potvrdio je presudu kojom je jedan od vođa navijača Crvene zvezde Dražen Dragaš osuđen na dve godine zatvora, zbog nelegalnog posedovanja pištolja "magnum 357".
Magnum je prošle godine pronađen u njegovom automobilu.

Tom pravosnažnom presudom, koja je objavljena na sajtu Apelacionog suda, Dragaš je pravosnažno oslobođen optužbi za pretnje pištoljem vlasniku kafića "Blek Petar" na Vračaru 24. septembra 2009. godine.

Dragaš je u pritvoru i uskoro će biti upućen na izdržavanje kazne. Za krivično delo nedozvoljeno držanje oružja zaprećena je kazna od dve do 12 godina zatvora, a zakonskim izmenama od prošle godne zabranjeno je izricanje kazni nižih od zakonskog minimuma.

(Tanjug)

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000