Ujedi zivotinja

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Ujedi zivotinja
« poslato: 00:47:41, 18.Sep.2009. »
Da li vas je nekada ujela neka zivotinja? Koja i kako ste prosli?


 


*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Ujedi zivotinja
« Odgovor #1 poslato: 18:52:55, 17.Okt.2009. »
Imala sam tu srecu da me nikad nista nije ujelo.. Samo su me koke par puta kljucnule, ali nije bilo nista strasno  :)

Medjutim, sa ujedima se uopste ne treba saliti. Doktori kazu da su najcesci ujedi pasa, macaka i pacova  ???  
U svakom slucaju vazno je odmah se javiti lekaru i proveriti kod vlasnika da li je životinja redovno vakcinisana.
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Ujedi zivotinja
« Odgovor #2 poslato: 12:53:56, 05.Nov.2009. »
Prva pomoc pri ujedu
Kada vas ujede neka zivotinja, najbolje je sto pre ranu isprati sapunicom, 0,5% asepsolom ili drugim dezinfekcionim sredstvom, ili isprati pod mlazom vode.Najbolje bi bilo da se odmah javite i lekaru, ali ako smatrate da ujed nije opasan, neophodno je da pratite promene na rani nekoliko narednih dana.

Ujedi besnih zivotinja su izrazito opasni Kada besna životinja ujede čoveka na mestu ugriza virus ulazi u tkiva i putem nerava se širi ka mozgu izazivajuci teška oštećenja. Bolest počinje strahom, nemirom, glavoboljom da bi se kasnije javili grčevi koji su karakteristični za ovu bolest.
Bilo koji sisar može imati besnilo. Najčešće su rezervoar virusa šumske životinje - lisice, vukovi, medvedi, kojoti, rakuni, tvorovi. Domaći sisari (psi, mačke, stoka) takođe mogu biti zaraženi besnilom. Prenosioci mogu biti i slepi miševi.
U slucaju ujeda, takodje je potrebno ispitanje rane, a zatim se lice hitno upucuje u bolnicu radi vakcinacije.

izvor
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
13 Odgovora
5697 Pregleda
Najnovije: 16:09:24, 30.Okt.2013.
Pokahontas-84
1 Odgovora
1207 Pregleda
Najnovije: 16:19:18, 18.Nov.2010.
tikica
0 Odgovora
781 Pregleda
Najnovije: 12:19:08, 20.Okt.2015.
Miloš Mi.