Dva strana jezika u osnovnim skolama

• Odgovora: 14
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže milica-tea

• **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Dva strana jezika u osnovnim skolama
« Odgovor #10 poslato: 18:26:23, 15.Sep.2009. »

NE znam, bolje je sto vise jezika znati...ako se stavi kao izborni mislim da djeca ne bi bas birala,jer ne znaju oni tad koliko znanje jezika znaci...mislim da bi bilo bolje da imaju 2 jezika,a neki drugi predmet da izbace...

To ne poricem, treba da se uce dva, neka im budu i obavezna, ali poenta je da ne treba da krenu iste godine sa ucenjem oba.. pogotovo ako je u pitanju kombinacija nemackog i engleskog..

u potpunosti se slazem jer sam ja ucila nemacki i engleski i bilo mi je jako tesko jer sam ih stalno mesala :D

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #11 poslato: 20:54:48, 15.Sep.2009. »
ja ne znam kako je sada u osnovnim skolama jer su reformisane kao devetogodisnje skole...
Kad sam ja ucila osnovnu skolu ( 8 razreda ), od 4og osnovne smo poceli da ucimo engleski jezik a u 5. razredu smo dobili jos jedan strani jezik ( bilo je da se bira izmedju ruskog i francuskog, moj razred je odabrao francuski jezik ), tako da sam od petog razreda pored engeskog dobila jos i francuski.

Mislim da to nije posebno opterecenje za djecu, iako smo u petom dobili jos mnogo novih predmata i profesora. Bitno je samo da djeca imaju kvalitetne profesore i dobre pedagoske radnike koji mogu uociti koliko je djeci tesko da savladaju nesto novo i koji im mogu pomoci oko ucenja...

*

Van mreže king_nis

• *
  • 34
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #12 poslato: 19:05:30, 11.Dec.2009. »
najvise dva, vise od toga je smaranje dece

*

Van mreže Nightmaster

• **
  • 437
  • 3
  • Pol: Muško
« Odgovor #13 poslato: 00:18:12, 08.Jan.2010. »
Treba učiti decu od malih nogu jezicima, engleski obavezno, a rekao bih i još jedan jezik.
3 jezika mi je ipak preterano. Šta onda treba da rade oni koji kasnije izaberu fililoške gimnazije i sl?
It's better to burn out, than to fade away...

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
« Odgovor #14 poslato: 17:05:50, 27.Maj.2010. »
Treba djecu samo forsirati da uce, posebno strani jezici im mogu biti od koristi!

Facit je da djeca do 5 godine, mogu uciti i razlikovati pet jezika paralelno.

A dalje neka uce sta zele i zasta imaju interesovanje, nista nije viska! :)
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000